OKMK mirishkorlari e'tirof etildi
Ma'lumki, dekabr oyining ikkinchi yakshanbasi O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni sifatida keng nishonlanib kelinadi.
Ushbu sana hamda yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami munosabati bilan joriy yilning 18-dekabr kuni shahrimizdagi “Marhamat” tantanalar majmuida bayram tadbiri tashkil etildi.
To‘kin dasturxon atrofida jam bo‘lgan Iste'mol mollari ishlab chiqarish boshqarmasi mirishkorlarini kasb bayramlari bilan OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov samimiy muborakbod etdi.
Sana munosabati bilan 27 nafar soha vakillari qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.
Ma'lumot uchun: bugungi kunda Iste'mol mollari ishlab chiqarish boshqarmasi tarkibida qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetishtirish va yem-hashak tayyorlash bo‘yicha uchastkasi, sut-tovar fermasi hamda mashina traktor parki faoliyat yuritib keladi.

19 Декабря 2024, 9:5 1165
Второе воскресенье декабря в нашей стране широко отмечается как День работников сельского хозяйства Республики Узбекистан.
В связи с этой датой и наступающим Новым годом 18 декабря этого года в комплексе торжеств «Мархамат» Алмалыка состоялось праздничное мероприятие.
Открывший мероприятие заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматов сердечно поздравил виновников торжества – тружеников управления по производству потребительских товаров с профессиональным праздником. В честь даты ценными подарками отметили 27 представителей отрасли.
Коллективы художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург» представили свою концертную программу, создав праздничную атмосферу.
Для справки: на сегодняшний день в составе управления по производству потребительских товаров функционируют участок по производству сельскохозяйственной продукции и заготовке кормов, молочно-товарная ферма и машинно-тракторный парк.