+998 71 619 23 33Joriy yilning 14-17 aprel kunlari Navoiy shahrida sportning texnik turlaridan sanalgan motokross bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining 3-bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Chempionatda 96 nafar sportchilar g‘oliblik uchun bahs olib borishdi.
OKMK Ijtimoiy ob'yektlar boshqarmasi Texnik sport klubi a'zolari ham murabbiy Andrey Sazonov boshchiligida ushbu chempionatda ishtirok etishib, samarali natijalarni qayd etishdi.
Jumladan, dvigatel hajmi 65 sm kub bo‘lgan motosikllar bahsida vakilimiz Nikita Kuznesov marraga ikkinchi bo‘lib yetib keldi. Shu yo‘nalishda Ilnur Umerbekov esa to‘rtinchi bo‘ldi. Dvigatel hajmi 125 sm kub bo‘lgan motosikllar bahsida o‘smirlar o‘rtasida Ilya Kudlayevga omad yetishmadi. Shu yo‘nalishda katta o‘rtasidagi bahsda Andrey Sazonov(kichigi) marra chizig‘ini birinchi bo‘lib kesib o‘tdi. Emran Ablyazov esa uchinchi o‘rinni egalladi. ChZ klassidagi motosikllar poygasida esa Shevket Suleymanov raqiblariga imkon qoldirmadi.

И снова – первое место!
С 14 по 17 апреля в Навои прошел третий этап чемпионата Узбекистана по мотокроссу. В этот раз за звание лучших боролись 96 спортсменов из десяти команд областей страны.
И хотя Фортуна была не совсем благосклонна к нашей команде: Илья Кудлаев и Тимур Диканбаев получили травмы и не смогли завершить гонку, но мотогонщики спортивно-технического клуба УСО АГМК, защищавшие честь Ташкентской области, вновь доказали, что им нет равных в республике!
Первые места заняли многократный чемпион страны Андрей Сазонов (класс 125 кубических см, мужчины; 500 кубических см) и Шевкет Сулейманов (класс «ЧZ»), третьи – Эмран Аблязов (класс 125 куб. см, мужчины; 500 куб. см). В классе мотоциклов с объемом двигателя 65 куб. см вторым финишировал Никита Кузнецов, четвертым – Ильнур Умербеков.
Второе общекомандное место присуждено мотогонщикам столицы, третье – спортсменам из Бухарской области.