+998 71 619 23 33Olmaliq kon-metallurgiya kombinati nafaqat ishlab chiqarishda balki ijtimoiy sohani qo‘llab-quvvatlashda ham doimo faol bo‘lib kelgan.
Ayniqsa, viloyatimizning bir qator hududlaridan bunyod etilayotgan ijtimoiy ob'yektlarning qurilishiga ham homiliylik ishlarini amalga oshirib kelmoqda.
Jumladan, OKMK Navro‘z umumxalq bayrami arafasida Nurafshon shahrida foydalanishga topshirilgan “Nuroniylar maskani” binosining qurilishiga ham homiylik qildi.
Prezidentimizning 2022-yil 22-sentyabrda viloyatga tashrifi doirasida Toshkent viloyati “Nuroniylar va ma'naviyat maskani” majmuasini hamda Nurafshon shahrida viloyat “Nuroniylar maskani”ni bunyod etish topshirig‘i berilgan edi.
Ushbu topshiriq ijrosi ta'minlanib, joriy yilning 17-mart kuni maskanning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur maskanda nuroniylarning hordiq olishlari uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Xususan maskanda tashkil etilgan shaxmat, shashka, sport-sog‘lomlashtirish, tibbiyot xonalari, choyxona, boy kitob fondiga ega kutubxona keksalarimiz xizmatida bo‘ladi.
Mazkur maskan qurilishi uchun jami 3,5 milliard so‘mdan ortiq mablag‘ sarf etildi. E'tiborlisi, Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tomonidan ushbu maskan qurilishiga 2 mlrd so‘m mablag‘ homiylik yordami ko‘rsatildi.

+998 71 619 23 33Almalyk Mining and Metallurgical Combine, in addition to production tasks, has always paid great attention to the development of the social sphere.
In particular, the plant sponsors the construction and reconstruction of social infrastructure facilities being built in our region.
On the eve of the national holiday Navruz on March 17 of this year, a center for pensioners' leisure was opened in Nurafshan - the Nuroniylar Maskani complex, the construction of which was sponsored by the AMMC.
The construction of the Nuroniylar Maskani regional complex in the city of Nurafshan was entrusted by the President of Uzbekistan during his visit to the Tashkent region on September 22, 2022.
This facility has all the conditions for meaningful recreation and leisure for veterans. The complex includes a reading room, a leisure room for playing chess and checkers, a medical and health room and a dining room, as well as a library with a rich book fund.
More than 3.5 billion UZS were spent on the construction of the facility. It should be noted that 2 billion UZS were financed through the sponsorship of AMMC JSC.