OKMK tarkibiy bo‘linma va korxonalarida ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit hamda yoshlar masalalari tahlili
16 Sentyabr 2022, 12:42 2255
OKMK boshqaruvi raisining 2022 yil 31 avgustdagi 1037-sonli buyrug‘iga muvofiq tuzilgan ishchi guruh tomonidan Texnologik transport boshqarmasida ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit, yoshlar masalalari hamda turli ko‘rinishdagi jinoyatchilik va korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlar samaradorligi o‘rganildi.
O‘rganish ishlarining yakunlariga bag‘ishlangan muhokama OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari S.Shermatov, mas'ul rahbarlar va ishchi-xodimlar ishtirokida bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqot tarzida o‘tkazilgan yig‘ilishda ishchi-guruh tomonidan o‘rganishlar davomida aniqlangan kamchiliklar muhokama etildi. Ularning ko‘pchiligi o‘rganish mobaynida barataraf etilgani qayd etildi.
Shuningdek, ishchi-xodimlarning fikr va mulohazalari, takliflari va e'tirozlari uchun maxsus Murojaat qutilarini joylarda ko‘paytirish va harakatlantirish hamda korxona buyrug‘i asosida ushbu murojaat qutilarini komission ravishda tizimli ravishda haftada 1 marotaba ochib o‘rganish ishlarini tashkil qilish lozimligi haqida taklif bildirildi.
Aniqlangan muammo va kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha tegishli mas'ullarga ko‘rsatmalar berildi.
Tasdiqlangan rejaga asosan, ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit hamda yoshlar masalalari bo‘yicha navbatdagi o‘rganish Avtomobil transporti boshqarmasida ham o‘tkazildi.

+998 71 619 23 33В целях исполнения приказа председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» от 31 августа 2022 года № 1037 рабочая группа изучила социальную, духовно-просветительскую среду в управлении технологического транспорта, проблемы молодежи, работы по борьбе с преступностью, правонарушениями, коррупцией и другие важные вопросы.
На днях в УТТ состоялось мероприятие, посвященное итогам изучения, в котором приняли участие заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматов, руководители и ответственные лица.
Встреча прошла в формате открытого диалога, на котором были обсуждены недостатки, выявленные рабочей группой в ходе проверок. Отмечено, что большинство из них были устранены в процессе изучения.
В ходе мероприятия было озвучено предложение о необходимости увеличения количества специальных ящиков для приёма обращений, жалоб и предложений работников. Их анализ и изучение будут проводиться еженедельно на основании приказа предприятия.
Ответственным лицам были даны указания и рекомендации по устранению выявленных проблем и недостатков. Согласно утвержденному плану аналогичное изучение проведено и в управлении автомобильного транспорта.