Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining temiryo‘l transporti sohasi vakillari ham o‘z kasb bayramlarini nishonlash uchun «Metallurg» MSga jamul jam bo‘lishdi.
Soha vakillarini sana munosabati bilan OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov samimiy muborakbod etdi.
Temiryo‘l transporti sohasi vakillarining kombinat ishlab chiqarish zanjirida muhim ahamiyat kasb etishi ta'kidlandi.
Sana munosabati OKMK boshqaruvi raisining buyrug‘iga ko‘ra bir guruh soha vakillari turli darajadagi «Konchilik shuhrati» ko‘krak nishoni, qimmatbaho sovg‘alar va Faxriy Yorliqlar bilan rag‘batlantirildi.
Jumladan, 1-temiryo‘l sexining lokomotiv brigadalari mashinist yo‘riqchisi Nurali Atambaev 1-darajali «Konchilik shuhrati» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
4-TYS temiryo‘l ustasi Oleg Melentнev hamda STTB boshlig‘ining umumiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Baxtiyor Abdiraimovlar ushbu ko‘krak nishonining 2-darajalisi bilan mukofotlanishdi.
Shuningdek, ushbu mukofotning 3-darajalisi bilan markazlashgan signalizasiya va blokirovka, aloqa xizmati Ne'mat Mamatov, ishlab chiqarish texnik bo‘limi boshlig‘i Abror Pardayev, 1-TYS elektrovoz mashinisti Hasan Usmonovlar rag‘batlantirildi.
Temiryo‘lchilarga atab kuylangan qo‘shiq soha vakillariga o‘ziga xos sovg‘a bo‘ldi.
Qo‘shiq muallifi va ijrochilari Farrux Sherbo‘tayev, Bekmirza Jonibekov va Sevara Mahkamovalarga ham minnatdorlik sifatida esdalik sovg‘alari tuhfa etildi.
«Metallurg» MS badiiy jamoalari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi barchaga bayramona kayfiyat bag‘ishladi.

The railway workers of AMMC celebrated their professional holiday
As you know, every year the first Sunday of August is celebrated as the Day of Railway Transport Employees in our country.
Representatives of the railway transport sector of the Almalyk mining and metallurgical complex also gathered at "Metallurg" Metallurgical Industry to celebrate their professional holidays.
Sadi Shermatov, the deputy chairman of the Almalyk mining and metallurgical complex board for personnel and social issues, sincerely congratulated the representatives of the industry on the occasion of the date.
It was noted that the representatives of the railway transport industry are of great importance in the production chain of the complex.
On the occasion of the date, according to the order of the chairman of the board of Almalyk mining and metallurgical complex, a group of representatives of the industry was encouraged with badges of different levels "Mining fame", valuable gifts and Honorable Mentions.
In particular, Nurali Atambaev, the engineer supervisor of the locomotive brigades of the 1st railway workshop, was awarded the 1st degree "Mining Glory" badge.
Oleg Melentnev, railway foreman of the 4th railway station and Bakhtiyor Abdiraimov, deputy head of Industrial Railway Transport Department for general issues, were awarded the 2nd degree of this badge.
Also, with the 3rd level of this award, Nemat Mamatov, head of the centralized signaling and blocking, communication service, Abror Pardayev, head of the production technical department, Hasan Usmanov, the driver of the 1st railway station’s electric locomotive were encouraged.
The song dedicated to the railway workers was a unique gift to the representatives of the industry.
Songwriters and performers Farrukh Sherbotayev, Bekmirza Jonibekov and Sevara Mahkamova were also presented with souvenirs.
The concert program prepared by the artistic teams of "Metallurg" Metallurgical Industry gave everyone a festive mood.