OKMK va CRRC Dalian Co., Ltd. kompaniyasi hamkorligining yangi bosqichlari
Ma'lumki, joriy yilning 14-15-avgust kunlari Pekin shahrida o‘tkazilgan “OKMK biznes forumi”da bir qator Xitoy kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalari o‘rnatilgan edi.
Jumladan, biznes-forum doirasida OKMK va CRRC Dalian Co., Ltd. kompaniyasi bilan “Harakatlanuvchi temir yo‘l tarkibini birgalikda ishlab chiqarish va texnik xizmat ko‘rsatishni tashkil etish bo‘yicha hamkorlik to‘g‘risida”gi dastlabki anglashuv bitimi imzolangandi.
Mazkur hamkorlik aloqalari doirasida joriy yilning 20-sentyabr kuni Olmaliq kon-metallurgiya kombinatiga CRRC Dalian Co., Ltd. kompaniyasi vakillari tashrif buyurishdi.
Kompaniya vakillarini kombinat faoliyati bilan yaqindan tanishtirish maqsadida bir qator obyektlarga sayohat uyushtirildi.
Dastlab, mehmonlar kombinat muzeyida bo‘lishib, kombinatning tarixi, tarkibiy bo‘linmalari haqida to‘liq ma'lumot olishdi.
Shundan so‘ng, mehmonlar “Qalmoqqir” va “Yoshlik-1” konlarida hamda Sanoat temir yo‘l boshqarmasiga borishib, texnologik ishlab chiqarish jarayoni bilan tanishdilar.
Shuningdk, tashrif davomida OKMK rahbariyati va kompaniya vakillari o‘rtasida tashkil etilgan uchrashuvda o‘zaro hamkorlik aloqalari bo‘yicha muzokaralar olib borildi.
Ma'lumot uchun: CRRC Dalian Co., Ltd. kompaniyasiga 1899-yilda asos solingan bo‘lib, kompaniya Xitoyning lokomotiv va harakatlanuvchi tarkib ishlab chiqaruvchi yetakchi korxonalaridan biri hisoblanadi. Kompaniyaning yillik aylanmasi 1 milliard AQSh dollaridan oshadi va u dizel hamda elektr lokomotivlari, shuningdek, shahar transport vositalarini ishlab chiqarish bilan shug‘ullanadi. O‘z mahsulotlarini 30 dan ortiq mamlakat va mintaqalarga eksport qilishi kompaniyaning xalqaro bozordagi mustahkam o‘rnini tasdiqlaydi. So‘nggi yillarda kompaniya o‘z mahsulotlarini innovatsiya va modernizatsiya qilish, jumladan, temir yo‘l transporti uchun yuqori samarali lokomotivlar va energiya tejamkor yechimlarni ishlab chiqish masalalariga ham e'tibor qaratdi.

New level stages of cooperation between AMMC and CRRC Dalian Co.Ltd
It is known that cooperation relations with a number of Chinese companies were established at the "AMMC Business Forum" held in Beijing on August 14-15 of this year.
In particular, within the framework of the business forum, AMMC and CRRC Dalian Co., Ltd. A preliminary understanding agreement was signed with the company "On cooperation in the joint production and maintenance of rolling stock".
On September 20 of this year, representatives of CRRC Dalian Co., Ltd. visited the Almalyk Mining and Metallurgical Combine as part of this cooperation.
In order to familiarize company representatives with the activities of the combine, a trip to a number of objects was organized.
First, the guests visited the combine's museum and got full information about the history of the combine and its structural units.
After that, the guests visited the "Kalmokyr" and "Yoshlik-1" mines and the Industrial Railway Department and got acquainted with the process of technological production.
Therefore, during the visit, at the meeting organized between the management of AMMC and the representatives of the company, negotiations on mutual cooperation were held.
For reference: CRRC Dalian Co., Ltd. was founded in 1899 and is one of the leading locomotive and rolling stock manufacturers in China. The company has an annual turnover of more than 1 billion US dollars and is engaged in the production of diesel and electric locomotives, as well as urban vehicles. Export of its products to more than 30 countries and regions confirms the firm position of the company in the international market. In recent years, the company has focused on product innovation and modernization, including the development of high-performance locomotives and energy-efficient solutions for rail transport.