+998 71 619 23 33Buyuk Britaniyaning London shahrida bo‘lib o‘tayotgan MINEX Euroasia konferensiyasida O‘zbekiston delegatsiyasi ham ishtirok etmoqda.
MINEX Euroasia konferensiyasi 2012-yilda tashkil etilgan bo‘lib, Buyuk Britaniyaning Yevrosiyoda (Evropa, Markaziy Osiyo va Mo‘g‘uliston) tog‘-kon sanoati tendensiyalari va investitsiya imkoniyatlarga bag‘ishlangan asosiy tadbiridir.
Konferensiyada xalqaro tog‘-kon va metallurgiya kompaniyalari, investorlar, moliyachilar, hukumat nazoratchilari qatnashishadi.
O‘ninchi bor tashkil etilayotgan konferensiyada mamlakatimiz delegatsiyasi tarkibida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati vakillari ham ishtirok etayapti.
Mazkur nufuzli xalqaro anjumanda spiker sifatida ishtirok etayotgan OKMK boshqaruvi raisining Raqamlashtirish bo‘yicha o‘rinbosari Abdulla Azizov qatnashchilarga Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida olib borilayotgan transformatsiya jarayonlari va yirik loyihalar bo‘yicha ma'lumotlar taqdim etdi.

AMMC representatives are at the prestigious assembly
The delegation of Uzbekistan is also participating in the MINEX Euroasia conference in London, Great Britain.
Established in 2012, MINEX Euroasia is the UK's premier event for mining trends and investment opportunities in Eurasia (Europe, Central Asia and Mongolia).
The conference will be attended by international mining and metallurgical companies, investors, financiers, government supervisors.
Representatives of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex are also participating in the delegation of our country at the conference organized for the tenth time.
Abdulla Azizov, Deputy Chairman of the AMMC Board for Digitization, who is participating as a speaker at this prestigious international conference, provided the participants with information on the transformation processes and major projects being carried out at the Almalyk mining and metallurgical Complex.