+998 71 619 23 33- OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi jismoniy tarbiya va sport bo‘limi Karate-do seksiyasi a'zolaridan Zilola Ashirqulova, Sanjarbek Erkinov, Sitora Axilboyeva may oyida Toshkentda o‘tkazilgan musobaqada O‘zbekiston chempioni bo‘lishdi.
- Oliy liga OKMK basketbol ayollar jamoasi esa O‘zbekiston Respublikasi chempionatida 1-o‘rin, kubok musobaqalarida ikki karra 1-o‘rin sohibi bo‘lishdi.
- OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi jismoniy tarbiya va sport bo‘limi yengil atletika seksiyasidan Dilnura Haydarova va Beknur Abdiqodirov iyul oyida Rossiyada bo‘lib o‘tgan “Osiyo bolalari” xalqaro musobaqasida 2-o‘rinni egallashdi. Shuningdek, ular sentyabrь oyida Toshkentda o‘tkazilgan O‘zbekiston chempioni bo‘lishdi.
- Noyabr oyida Rossiyaning Qozon shahrida yoshlar o‘rtasida belbog‘li kurash bo‘yicha o‘tkazilgan Jahon chempionatida ishtirok etgan vakilimiz Sohibjon Boymatov (62 kg) bronza medalini qo‘lga kiritdi.
- 4 nafar vakilimiz Kemron Shirinov, Samandar Abduvoitov, Metin Gafurov, Yelena Xardina pauerlifting bo‘yicha O‘zbekiston chempioni va kubok bahslarida g‘olib bo‘lishdi. Sentyabr va noyabr oylarida pauerlifting bo‘yicha Gongkong va Bishkekda o‘tkazilgan Osiyo o‘yinlarida Konstantin Xardin va Yelena Xardinalar chempion bo‘lishdi.
- 2024-yilning may va avgust oylarida gandbol bo‘yicha Toshkentda bo‘lib o‘tgan Markaziy Osiyo ochiq chempionatida Oliy liga OKMK erkaklar jamoasi 1-o‘rin, ayollar jamoasi 2-o‘rinni egalladi. O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligi kubogi bahslarida gandbolchi erkaklar 1-o‘rin, ayollar jamoasi 3-o‘rinni qo‘lga kiritishdi. Gandbol bo‘yicha OKMK erkaklar va ayollar jamoasi mamlakat chempioni bo‘lishdi.
- OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi jismoniy tarbiya va sport bo‘limi shaxmat klubi a'zosi Shohjaxon Sidiqov mart oyida O‘zbekiston chempionatida 3-o‘rinni, iyun oyida Osiyo chempionatida bronza medalni qo‘lga kiritdi.
- Futbol bo‘yicha OKMK FA U-13 jamoasi xalqaro turnirda kumush medalni qo‘lga kiritdi. “OKMK-W” ayollar futbol jamoasi mamlakat chempionatida ikkinchi o‘rin sohibi bo‘lishdi. 12-noyabr XXX O‘zbekiston chempionati oliy liga jamoalari o‘rtasida o‘tkazilgan 26-tur uchrashuvida “OKMK-W” jamoasi “Paxtakor-W” jamoasi ustidan 7-0 hisobida g‘alaba qozonib, muddatidan avval ilk bor o‘z tarixida “Ayollar Oliy ligasi-2024” da ikkinchi o‘rin sohibi bo‘ldi.
- 21-24 noyabr kunlari Tojikistonda motokross bo‘yicha o‘tkazilgan xalqaro ochiq kubok bahslarida Andrey Sazonov boshchiligidagi OKMK motokrosschilari chempion bo‘lishdi.
- Tarixiy natija. Futbol bo‘yicha OKMK PFK jamoasi superligada mavsumni 47 ochko to‘plagan holda kumush medal bilan yakunladi. OKMK jamoasi 2018-yil o‘z tarixida ilk bor O‘zbekiston kubogini qo‘lga kiritgan. 2019- va 2020- yillarda O‘zbekiston kubogi finaliga chiqqan. 2020- va 2021- yillar bronza medaliga sazovor bo‘lgan. OKMK Osiyo chempionlar ligasi 2023/2024-yilgi mavsumi guruh bosqichida ishtirok etgan. 11-dekabr kuni OKMK jamoasiga Feyr-pley sovrini tantanali ravishda topshirildi.
- OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi jismoniy tarbiya va sport bolimi karate-do seksiyasi a'zolaridan Asilabonu Kamoliddinova, Zulfizar O‘rozboyeva, Farzonabonu Abdunazarova, Nozanin To‘ychiboyeva, Sitora va Zarina Axilboyevalar dekabr oyida Toshkent shahrida o‘tkazilgan O‘zbekiston Kubogi musobaqasida chempionlikni qo‘lga kiritishdi.
- Dekabr oyida Qoraqalpog‘iston Respublikasining Nukus shahrida belbog‘li kurash bo‘yicha O‘zbekiston kubogi musobaqasida Sohibjon Boymatov, Diyorbek Abdunabiyev, Xudoyor Darobjonov oltin medal, Eldor Jalilov kumush medal va Behruz Ibrohimov bronza medaliga sazovor bo‘lishdi.

+998 71 619 23 33In May, the members of the Physical culture and sports department of the Trade union council of AMMC workers Zilola Ashirkulova, Zarina Akhilboeva and Asilabonu Kamoliddinova became the champions of Uzbekistan at the karate-do competition held in Tashkent.
The AMMC Women's Basketball team of the Major League have won the first place at the National Championship and twice became the winner of the first place in the Uzbekistan Cup.
In July, the members of the athletics section of the Physical culture and sports department of the Trade union council of AMMC workers Dilnura Khaidarova and Beknur Abdikodirov became the winners of silver medals at the international competitions "Children of Asia" held in Russia. Also in September of this year, they became champions of Uzbekistan at the competitions in Tashkent.
In November, the World belt Kurash Championship among youth was held in Kazan, where our athlete Sakhibjon Boymatov (62) had won a bronze medal.
Four of our athletes – Kemran Shirinov, Samandar Abduvoitov, Metin Gafurov, Elena Khardina – became champions and winners of the National cup at the powerlifting competitions. In September and November, Konstantin Khardin and Elena Khardina became champions of the Asian Powerlifting games held in Hong Kong and Bishkek.
According to the results of the Central Asian Open handball Championship held in the capital of our country, the AMMC men's team took first place, and the women's team took second place. At the Uzbekistan Independence Cup competitions, the plant's handball players won gold medals, and the women's handball players won bronze medals. Both teams also became national champions.
In March, Shokhjakhon Sidikov, a member of the chess club of the Physical culture and sports department of the AMMC Workers' Trade union council, took third place at the Uzbekistan Championship, and in June, he became a bronze medalist at the Asian Championship.
At the international tournament, the women's football team "OKMK FA" U-13 won a silver medal. On November 12, in the match of the 26th round between the teams of the top league of the XXX Championship of Uzbekistan, the women's football team "OKMK-W" defeated the team "Pakhtakor-W" with a score of 7:0 and for the first time ahead of schedule took second place in the "Women's Top League-2024".
In the International Open Motocross Cup, held on November 21-24 in Tajikistan, the title of champions was won by AMMC motocrossers, who are engaged in this extreme sport under the leadership of Andrey Sazonov.
The PFC AMMC football team finished the season in the Super League with a silver medal, scoring 47 points. In 2018, the AMMC team won the Uzbekistan Cup for the first time in its history. In 2019 and 2020, our football players reached the final of the Uzbekistan Cup. In 2020 and 2021, they won bronze medals. In addition, the team took part in the group stage of the Asian Champions League of the 2023/2024 season. On December 11, the AMMC football players were awarded the victory in the Fair Play nomination.
Members of the karate-do section of the physical education and sports department of the AMMC Workers' Trade Union Council Asilabonu Kamoliddinova, Zulfizar Urozboeva, Farzonabonu Abdunazarova, Nozanin Tuychiboeva, Sitora and Zarina Akhilboeva became champions of the Uzbekistan Cup, which was held in December in the capital of our country. At the Uzbekistan Belt Wrestling Cup competitions held in December in Nukus, gold medals were won by Sokhibjon Boymatov, Diyorbek Abdunabiyev, Khudoyor Darobzhonov, silver by Eldor Zhalilov and bronze by Behruz Ibrokhimov.