Kuni kecha “Yoshlik-1” koniga transport xizmatini ko‘rsatib kelayotgan Texnologik transport boshqarmasi texnoparki yana 2 ta zamonaviy avtogigant bilan boyidi.
TTB boshlig‘ining transport vositalaridan foydalanish bo‘yicha o‘rinbosari Bahrom Niyazmetovning ma'lum qilishicha, loyiha doirasida 2024-yilda yana jami bo‘lib 5 dona NMTE-240 rusumli avtosamosval olib kelinishi rejalashtirilgan. Yanvar oyida 2 ta ana shunday avtogigant keltirilgan edi. Yaqin kunlarda yana 1 dona mana shunday samosval olib kelinadi.
Ushbu samosvallarning yuk ko‘tarish quvvati 236 tonnani tashkil etib, transport vositasi to‘liq avtomatlashtirilgan. E'tiborlisi, ushbu avtosamosvallar mahalliylashtirish dasturi asosida "NURAFSHON-MAXSUS-TEXNIKA" MChJda ishlab chiqarilmoqda.
Ma'lumot uchun: 2020-2021 yillarda “Yoshlik-1 konini o‘zlashtirish investitsiyaviy loyihasi” doirasida 29 ta 220 tonna yuk ko‘tarish quvvatiga ega bo‘lgan “BelAZ” rusumli avtosamosvallar keltirilgan.

АГМК: новые автосамосвалы приступили к работе
На Алмалыкском горно-металлургическом комбинате продолжается реализация крупного инвестиционного проекта «Освоение месторождения «Ёшлик I». В рамках проекта на АГМК доставляется новая горная техника.
В частности, на днях автопарк управления технологического транспорта пополнился 2 современными самосвалами KRANTAS «NMTЕ-240» грузоподъемностью 236 тонн.
Как рассказал заместитель начальника управления технологического транспорта по эксплуатации Бахром Ниязметов, в рамках проекта в этом году на комбинат доставят ещё один автосамосвал данной марки.
Стоит отметить, что данные самосвалы производятся компанией ООО «NURAFSHON-MAXSUS-TEXNIKA» в соответствии с Программой локализации.
Для справки: 2020-2021 гг. в рамках инвестиционного проекта «Освоение месторождения «Ёшлик I» со стороны АГМК было приобретено 29 автосамосвалов «БелАЗ» грузоподъемностью 220 тонн. А в начале текущего года было привезено 2 автосамосвала KRANTAS «NMTЕ-240».