Kuni kecha “Yoshlik-1” koniga transport xizmatini ko‘rsatib kelayotgan Texnologik transport boshqarmasi texnoparki yana 2 ta zamonaviy avtogigant bilan boyidi.
TTB boshlig‘ining transport vositalaridan foydalanish bo‘yicha o‘rinbosari Bahrom Niyazmetovning ma'lum qilishicha, loyiha doirasida 2024-yilda yana jami bo‘lib 5 dona NMTE-240 rusumli avtosamosval olib kelinishi rejalashtirilgan. Yanvar oyida 2 ta ana shunday avtogigant keltirilgan edi. Yaqin kunlarda yana 1 dona mana shunday samosval olib kelinadi.
Ushbu samosvallarning yuk ko‘tarish quvvati 236 tonnani tashkil etib, transport vositasi to‘liq avtomatlashtirilgan. E'tiborlisi, ushbu avtosamosvallar mahalliylashtirish dasturi asosida "NURAFSHON-MAXSUS-TEXNIKA" MChJda ishlab chiqarilmoqda.
Ma'lumot uchun: 2020-2021 yillarda “Yoshlik-1 konini o‘zlashtirish investitsiyaviy loyihasi” doirasida 29 ta 220 tonna yuk ko‘tarish quvvatiga ega bo‘lgan “BelAZ” rusumli avtosamosvallar keltirilgan.

+998 71 619 23 33At the Almalyk Mining and Metallurgical Plant, the implementation of a large investment project “Development of the Yoshlik I deposit” continues. As part of the project, new mining equipment is being delivered to AGMK.
In particular, recently the fleet of the technological transport department was replenished with 2 modern KRANTAS “NMTE-240” dump trucks with a lifting capacity of 236 tons.
As Bakhrom Niyazmetov, deputy head of the technological transport department for operation, said, as part of the project, another dump truck of this brand will be delivered to the plant this year.
It is worth noting that these dump trucks are manufactured by NURAFSHON-MAXSUS-TEXNIKA LLC in accordance with the Localization Program.
For reference: 2020-2021 As part of the investment project “Development of the Yoshlik I field”, AGMK purchased 29 BelAZ dump trucks with a carrying capacity of 220 tons. And at the beginning of this year, 2 KRANTAS “NMTE-240” dump trucks were delivered.