15 Yanvar 2025, 13:40 1524
1. “Olmaliq KMK” AJ kontragentlarini (ishbilarmon hamkorlarini, sheriklarini) tekshirish tartibi boʻyicha YOʻRIQNOMA
2. "Olmaliq KMK" AJ korrupsiyaga qarshi SIYOSATI
3. “Olmaliq KMK” AJ  ijro apparati boʻlinmalari hamda tarkibiy tuzilmalarida korrupsiyaviy xavf-xatarlarni majburiy tartibda aniqlash, baholash  va ularni kamaytirish USLUBIYOTI
4. "Olmaliq KMK" AJ Komplaens-nazorat xizmati toʻgʻrisidagi NIZOM
5. “Olmaliq KMK” AJ monopoliyaga qarshi kurashish boʻyicha komplaens-nazorat tizimini joriy qilish va uning ishlash tartibi toʻgʻrisidagi” NIZOM
6. “Olmaliq KMK” AJ sodir etilgan korrupsiyaviy huquqbuzarliklar haqida xabar bergan yoxud korrupsiyaga qarshi kurashishga boshqa tarzda koʻmaklashgan shaxslarni ragʻbatlantirish tartibi toʻgʻrisidagi NIZOM
7. “Olmaliq KMK” AJ xodimlarini xizmatdagi odob-ahloq qoidalari hamda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida oʻqitishni tashkil qilish boʻyicha YOʻRIQNOMA
8. “Olmaliq KMK” AJ korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha faoliyatni amalga oshiruvchi davlat organlari bilan oʻzaro hamkorlik qilish  tartibi toʻgʻrisidagi  NIZOM
9. “Olmaliq KMK” AJ korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha joriy qilingan tartib-taomillarning samaradorligini  monitoring va nazorat qilish USLUBIYOTI
10. “Olmaliq KMK” AJ ishga qabul qilinayotgan nomzodlarni tekshirish tartibi boʻyicha YOʻRIQNOMA
11. “Olmaliq KMK” AJ xodimlari tomonidan sodir etilgan korrupsiyaviy hatti-harakatlar va xizmatdagi odob-ahloq qoidalarini buzish holatlari yuzasidan xizmat tekshiruvlarini oʻtkazish tartibi toʻgʻrisidagi REGLAMENT
12. “Olmaliq KMK” AJ korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha joriy etilgan tizimning holati toʻgʻrisidagi hisobotini shakllantirish va taqdim etish tartibi toʻgʻrisidagi NIZOM
13. “Olmaliq KMK” AJ qoidabuzarliklar haqida xabardor qilish SIYOSATI
14. “Olmaliq KMK” AJning axloq KODEKSI
15. "Olmaliq KMK" AJ manfaatlar to'qnashuvini boshqarish SIYOSATI
16. “Olmaliq KMK” AJ xodimlari tomonidan xizmat safarlari, xalqaro, mahalliy va boshqa tadbirlar munosabati bilan olinishi va berilishi mumkin boʻlgan sovgʻalar qiymati (soni), shuningdek ularni tasarruf etish tartibi toʻgʻrisidagi NIZOM
17. "Olmaliq KMK" AJ yetkazib beruvchilarini (taʼminotchilarini/pudratchilarini) masʼuliyatli tanlash uchun taʼminot (pudrat) zanjirlarini lozim darajada tekshirish boʻyicha SIYOSATI
18. “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” AJ Kuzatuv kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish va etika qoʻmitasi toʻgʻrisidagi Nizom
Agarda siz korrupsiyaga duch kelsangiz "Olmaliq KMK" AJning “Ishonch telefoni” +998 70 619 23 33 yoki stop.corruption@agmk.uz elektron manzili hamda Komplayens xizmatining Telegram boti: @antikor_bot orqali murojaat qilishingizni so‘raymiz.

15 Января 2025, 13:40 1523
1. ИНСТРУКЦИЯ о порядке проверки контрагентов (деловых партнёров, компаньонов)   АО “Алмалыкский ГМК”
2. Антикоррупционная политика АО “Алмалыкский ГМК”
3. МЕТОДИКА обязательного выявления, оценки и снижения коррупционных рисков в подразделениях  исполнительного аппарата и структурных подразделениях  АО «Алмалыкский  ГМК»
4. ПОЛОЖЕНИЕ о службе комплаенс-контроля АО “Алмалыкский ГМК”
5. ПОЛОЖЕНИЕ о порядке внедрения антимонопольной системы комплаенс-контроля и ее функционирования в АО “Алмалыкский  ГМК”
6. ПОЛОЖЕНИЕ о порядке награждения лиц, сообщивших о коррупционных правонарушениях или оказавших иным образом содействие в борьбе с коррупцией в АО “Алмалыкский ГМК”
7. ИНСТРУКЦИЯ по организации обучения работников АО “Алмалыкский ГМК”  правилам корпоративной этики и поведения, также в сфере  противодействия коррупции
8. ПОЛОЖЕНИЕ о порядке взаимного сотрудничества  с государственными органами осуществляющими деятельность по противодействию коррупции АО “Алмалыкский ГМК”
9. МЕТОДИКА по мониторингу и контролю эффективности внедренных процедур по противодействию коррупции в  АО “Алмалыкский ГМК”
10. ИНСТРУКЦИЯ о порядке проверки кандидатов принимаемых на работу в  АО "Алмалыкский ГМК"
11. РЕГЛАМЕНТ о порядке проведения служебных проверок по коррупционным деяниям и случаям нарушения правил корпоративной этики и поведения, совершенным работниками АО "Алмалыкский ГМК"
12. ПОЛОЖЕНИЕ о порядке составления и представления отчета о состоянии системы по противодействию коррупции в АО “Алмалыкский ГМК”
13. ПОЛИТИКА об информировании о нарушениях АО” Алмалыкский КМК"
14. КОДЕКС об этике АО "Алмалыкский ГМК"
15. ПОЛИТИКА в отношении конфликта интересов АО" Алмалыкский КМК"
16. ПОЛОЖЕНИЕ о стоимости (количестве) подарков, которые могут быть получены и вручены работниками АО «АлмалыкскийГМК» в связи с командировками, международными, местными и иными мероприятиями, а также о порядке их распоряжения
17. ПОЛИТИКА проверки на должном уровне цепочки снабжения для ответственного подбора поставщиков (снабженцев/ подрядчиков)
18. ПОЛОЖЕНИЕ о Комитете по противодействию коррупции и этике Наблюдательного совета АО “Алмалыкский ГМК”
Если вы стали свидетелем коррупционных действий просим вас обращаться по «Телефону доверия» АО «Алмалыкский ГМК» +998 70 619 23 33, по адресу электронной почты stop.corruption@agmk.uz или в телегам-бот Службы комплаенс @antikor_bot.