Olmaliq IT Community Roadshow
2024-yil 16-noyabr kuni "Metallurg" madaniyat saroyida yoshlar o‘rtasida IT rolini oshirish va ommalashtirish bo‘yicha tadbirlarni amalga oshirish doirasida Olmaliq IT Community Roadshow bo‘lib o‘tdi.
OKMK Raqamlashtirish departamenti va O‘zbekiston IT hamjamiyati hamkorligida tashkil etilgan tadbirda Axborot texnologiyalari bo‘yicha mutaxassislar, ekspertlar ishtirok etishdi.
Tadbir davomida sohaning jahon miqyosidagi mutaxassislari IT sohasidagi karyera va professional brend, ish topish va frilanserlik, shuningdek, shaxsiy samaradorlik haqida  yoshlarga qiziqarli va qimmatli ma'lumotlar berishdi.
Shuningdek, Roadshow dasturida soha mutaxassislari tomonidan mahorat darslari va ma'ruzalar, netvorking sessiyasi hamda faol ishtirokchilar o‘rtasida sovrinli viktorinalar o‘tkazildi.
Tadbirda so‘z olgan O‘zbekiston IT hamjamiyati rahbari Shavkat Karimov bugungi kunda axborot texnologiyalarining jamiyatdagi o‘rni, sohani yoshlar va xotin-qizlarga o‘rgatish muhim ahamiyat kasb etishini ta'kidladi. Bu kabi tadbirlar ham aynan shu maqsadda tashkil etilganini bildirdi.

«Olmaliq IT Community Roadshow»
16 ноября 2024 года во Дворце культуры «Металлург» в рамках реализации мероприятий по повышению и популяризации роли информационных технологий среди молодежи в Алмалыке состоялось «Olmaliq IT Community Roadshow».
В мероприятии, организованном департаментом цифровизации АГМК совместно с IT-сообществом Узбекистана, приняли участие специалисты по информационным технологиям, эксперты.
Во время мероприятия эксперты мирового уровня поделились с молодыми людьми ценной и увлекательной информацией о построении карьеры и профессионального бренда в ИТ-сфере, поиске работы, фрилансе и развитии личной эффективности. Программа Roadshow включала в себя семинары и лекции от профессионалов отрасли, networking-сессии, а также викторины, включавшие награды для самых активных участников мероприятия.
В своем выступлении глава IT-сообщества Узбекистана, Шавкат Каримов, подчеркнул растущую значимость информационных технологий в современном обществе. Он отметил, что обучение молодежи и женщин в этой сфере становится особенно важным, и добавил, что подобные инициативы организованы именно для достижения этих целей.
Сегодня на АГМК также ведется плодотворная работа по внедрению информационных технологий в производственный процесс.