“Olmaliq KMK” AJ uchun “InnoWeek.uz-2024” natijalari qanday bo‘ldi?
Ma'lumki joriy yilning 14-16 noyabr kunlari poytaxtimizda “Innoweek-2024” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur haftalikda OKMKning ishlab chiqarish sohalariga oid innovatsion mahsulotlarining ko‘rgazmasi tashkil etildi. Tadbirda ishtirokchilar va mehmonlarga “Olmaliq KMK” AJ istiqbolli hamkor sifatida tanishtirildi va bu ularda katta qiziqish uyg‘otdi.
Haftalik davomida OKMK va Eron Respublikasining “Ayerma” Xalqaro tog‘-kon sanoati yo‘nalishida tadqiqotlar olib boruvchi kompaniyasi o‘rtasida muzokaralar o‘tkazildi. Muzokaralar davomida “Ayerma” kompaniyasi tomonidan boyitish jarayonlarida qo‘llaniladigan reagentlar namunalari laboratoriya sinovlari uchun taqdim etildi.
Ko‘rgazma doirasida “Olmaliq KMK” AJ Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi qoshidagi Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan “Barqaror rivojlanish uchun innovatsiyalar” nominatsiyasi bo‘yicha taqdirlandi.

+998 71 619 23 33C 14 по 16 ноября текущего года в Ташкенте прошла Международная неделя инновационных идей «InnoWeek-2024».
В рамках этой Недели была организована выставка инновационной продукции Алмалыкского горно-металлургического комбината. АО «Алмалыкский ГМК» был представлен участникам и гостям мероприятия как перспективный партнер.
Также были проведены переговоры между АГМК и исследовательской компанией «Ayerma» по международному горнодобывающему направлению (Республика Иран). В ходе переговоров иностранная компания представила образцы используемых в процессах обогащения реагентов для лабораторных испытаний.
В рамках выставки Агентством инновационного развития при Министерстве высшего образования, науки и инноваций в номинации АО «Алмалыкский ГМК» был признан победителем в номинации «Инновации для устойчивого развития».