“Olmaliq KMK” AJ uchun “InnoWeek.uz-2024” natijalari qanday bo‘ldi?
Ma'lumki joriy yilning 14-16 noyabr kunlari poytaxtimizda “Innoweek-2024” xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur haftalikda OKMKning ishlab chiqarish sohalariga oid innovatsion mahsulotlarining ko‘rgazmasi tashkil etildi. Tadbirda ishtirokchilar va mehmonlarga “Olmaliq KMK” AJ istiqbolli hamkor sifatida tanishtirildi va bu ularda katta qiziqish uyg‘otdi.
Haftalik davomida OKMK va Eron Respublikasining “Ayerma” Xalqaro tog‘-kon sanoati yo‘nalishida tadqiqotlar olib boruvchi kompaniyasi o‘rtasida muzokaralar o‘tkazildi. Muzokaralar davomida “Ayerma” kompaniyasi tomonidan boyitish jarayonlarida qo‘llaniladigan reagentlar namunalari laboratoriya sinovlari uchun taqdim etildi.
Ko‘rgazma doirasida “Olmaliq KMK” AJ Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi qoshidagi Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan “Barqaror rivojlanish uchun innovatsiyalar” nominatsiyasi bo‘yicha taqdirlandi.

19 November 2024, 10:9 1679
From November 14 to 16 this year, the International week of Innovative ideas InnoWeek-2024 was held in Tashkent.
As part of this week, an exhibition of innovative products of the Almalyk mining and metallurgical complex was organized. JSC “Almalyk MMC” was presented to the participants and guests of the event as a promising partner.
Negotiations were also held between the AMMC and the research company Ayerma on the international mining direction (Republic of Iran). During the negotiations, the foreign company presented samples of reagents used in enrichment processes for laboratory testing.
Within the framework of the exhibition, the Agency for innovative development under the Ministry of higher education, Science and innovations recognized JSC “Almalyk MMC” as the winner in the nomination “Innovations for sustainable development”.