O‘quv kursi ishlab chiqarish samaradorligini oshirishda muhim o‘rin tutadi
Hozirda muhandislik maktabida Mis boyitish fabrikasining ishlab chiqarishni avtomatlashtirish xizmati xodimlari qayta tayyorlanmoqda. Ushbu o‘quv dasturining maqsadi kasbiy bilimlarni yangilash va avtomatlashtirilgan texnologiyalar sohasida zamonaviy ish usullarini o‘zlashtirishdir.
O‘quv dasturi bir qator nazariy va amaliy mashg‘ulotlarni o‘z ichiga oladi. Xodimlar jarayonlarni kuzatish va boshqarishning yangi usullarini o‘rganadilar, shuningdek, asboblarni sozlash va kontrollerlarni dasturlash bo‘yicha maxsus kurslarda qatnashadilar.
O‘quv mashg‘ulotlarida resurslardan samarali foydalanish va uskunalarning xavfsiz ishlashini ta'minlash masalalariga alohida e'tibor qaratilmoqda. Trening avtomatlashtirish muhandisligii sohasida chuqur bilimga ega bo‘lgan tajribali o‘qituvchilar ishtirokida tashkil etilgan. Bundan tashqari, mashg‘ulotlarda kombinatning turli bo‘limlari vakillari ishtirok etishmoqda. Ular o‘zlarining boy tajribalari bilan o‘rtoqlashadilar.
Bunday tadbirlar nafaqat xodimlarning shaxsiy o‘sishiga, balki umuman MBFda ishlab chiqarish samaradorligini oshirishga yordam beradi. Kurslarni tugatgandan so‘ng, ishtirokchilar yangi texnologiyalarni joriy etishni va ishlab chiqarish jarayonlarini optimallashtirishni boshlaydilar.
Olingan bilim va ko‘nikmalar ularning ishini sezilarli darajada osonlashtiradi, muammolarni tezroq va samaraliroq hal qilishga imkon beradi.

+998 71 619 23 33В настоящее время сотрудники службы автоматизации медной обогатительной фабрики (МОФ) проходят обучение в инженерной школе. Цель этой программы — обновление профессиональных знаний и овладение современными методами работы в сфере автоматизированных технологий.
Программа обучения включает ряд теоретических и практических занятий. Сотрудники осваивают новые методы мониторинга и управления процессами, а также проходят профильные курсы по настройке приборов и программированию контроллеров.
Особенное внимание уделяется вопросам эффективного использования ресурсов и обеспечению безопасной эксплуатации оборудования. Обучение организовано с участием опытных преподавателей, обладающих глубокими знаниями в сфере инженерной автоматизации. Дополнительно, занятия посещают представители различных отделов комбината, которые делятся ценными деталями и тонкостями своей работы, внося вклад в практическую значимость обучения.
Подобные мероприятия способствуют не только личному росту сотрудников, но и повышению эффективности работы МОФ в целом. После завершения курсов участники приступают к внедрению новых технологий и оптимизации производственных процессов. Полученные знания и навыки значительно облегчат их работу, позволяя решать задачи быстрее и эффективнее.
Полученные знания и навыки помогут сотрудникам быстрее и эффективнее справляться с задачами, повышая качество их работы.