Qalmoqqir KBda mehnat muhofazasi va xavfsizlik texnikasi boyicha sarhisob
Ishlab chiqarish jarayonlarida xodimlar uchun xavfsiz mehnat sharoitlarini yaratish va ularning xavfsizlik texnikasi qoidalariga rioya qilgan holda faoliyat olib borishini nazorat qilish "Olmaliq KMK" AJ uchun har doim ustuvor vazifalardan biri boʻlib kelgan.
Bu borada bajarilgan ishlar va kelgusidagi rejalarni aniqlab olish maqsadida Qalmoqqir kon boshqarmasi mehnat muhofazasi va xavfsizlik texnikasi boʻlimi tomonidan yil sarhisobi yig'ilishi oʻtkazildi.
Unda "Olmaliq KMK" AJ Ijro apparati MM va SX boʻyicha muhandisi Doniyor Kurbanbayev, Qalmoqqir KB bosh muhandisi v.v.b Ilhom Pulatov, Qalmoqqir KB bosh muhandisining MM va XT boʻyicha oʻrinbosari Sherali Jurayev va kon boshqarmasi boʻlinmalari rahbarlari ishtirok etishdi.
Tanqidiy ruhda oʻtkazilgan yigilishda Sh.Jurayev tomonidan yil davomida yoʻl qoʻyilgan xato va kamchiliklar, ishchilarda yoʻnalish boʻyicha yuzaga kelayotgan muammolar atroflicha oʻrganib chiqildi va kelgusi yilda ularga samarali yechim topish boʻyicha chora-tadbirlar belgilab olindi.
Tadbir soʻngida 2023-yil davomida soha boʻyicha samarali ish faoliyatini olib borgan ishchi-xodimlar korxona Kasaba uyushmasi qoʻmitasi tomonidan ragʻbatlantirildi.

+998 71 619 23 33Создание безопасных условий труда для работников, контроль за соблюдением ими техники безопасности в процессе производства является являются одними из приоритетных задач АО «Алмалыкский ГМК».
На днях в рудоуправлении «Кальмакыр» прошло собрание, организованное отделом охраны труда и техники безопасности рудоуправления с целью подведения итогов проделанной работы и определения дальнейших планов.
В этом мероприятии приняли участие инженер по ОТ и ПБ исполнительного аппарата АО «Алмалыкский ГМК» Даниёр Курбанбаев, вр.и.о главного инженера рудоуправления «Кальмакыр» Ильхом Пулатов, заместитель главного инженера рудоуправления «Кальмакыр» по ОТ и ТБ Шерали Джураев и руководители подразделений.
В ходе мероприятия, прошедшего в критическом духе, заслушан отчет Ш. Джураева о ошибках и недостатках, допущенных в течение прошлого года, проанализированы проблемы, возникающие у работников, определены задачи на предстоящий год.
В завершении мероприятия профсоюзный комитет РУ «Кальмакыр» отметил работников, которые в течение 2023 года отличились своей работой в области ОТ и ТБ.