+998 71 619 23 33Kuni kecha O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz besh yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmoni bilan bir guruh kombinat ishchi-xodimlari davlatimizning yuksak mukofoti bilan taqdirlanishdi.
Ayniqsa, davlatimiz rahbari Farmoni bilan “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi Xursanov Abdulla Xolmuradovichning “Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan mukofotlangani barchamizni quvontirdi.
Muhtaram Prezidentimizning kombinatimizga ko‘rsatayotgan yuksak e’tibori va oqilona siyosati hamda shaxsan Abdulla Xolmuradovichning tashabbuskorligi va sa’yi-harakatlari bilan 3-mis boyitish fabrikasining qurilishi muvaffaqiyatli yo‘lga qo‘yildi va bu ulkan loyiha kombinat tarixida tub burilish yasadi.
Ushbu yirik va strategik loyihaning hayotga tatbiq etilishi shaxsan Sizning yuksak tashkilotchilik qobiliyatingiz, fidoiyligingiz va kelajakka bo‘lgan qat’iy ishonchingiz natijasidir. Nafaqat kombinatimiz, balki butun mamlakatimiz iqtisodiyoti uchun ulkan ahamiyatga ega bo‘lgan bu majmua qurilishida bizga bildirgan ishonchingiz va doimiy qo‘llab-quvvatlashingiz uchun Sizdan cheksiz minnatdormiz.
3-Mis boyitish fabrikasining ahil va mehnatsevar jamoasi nomidan Sizni davlatimizning ushbu yuksak mukofoti bilan samimiy muborakbod etamiz!
Sizga mustahkam sog‘liq, oilaviy baxt va Olmaliq kon-metallurgiya kombinatini yana-da yuksak cho‘qqilarga olib chiqish yo‘lidagi mas’uliyatli va sharafli faoliyatingizda ulkan zafarlar tilaymiz. Yurtimiz ravnaqi yo‘lidagi fidokorona mehnatlaringiz doimo bardavom bo‘lsin!

+998 71 619 23 33На днях Указом Президента Республики Узбекистан «О награждении группы государственных служащих, работников производственной и социально-экономической сфер в связи с 35-летием независимости Республики Узбекистан» группа работников АГМК была удостоена высоких государственных наград.
Особую радость вызвало награждение председателя правления АО «Алмалыкский горно-металлургический комбинат» Абдуллы Холмурадовича Хурсанова орденом «Фидокорона хизматлари учун».
Благодаря высокому вниманию и мудрой политике уважаемого Президента нашей страны в отношении нашего комбината, а также инициативности и самоотверженным усилиям лично Абдуллы Холмурадовича Хурсанова строительство медной обогатительной фабрики-3 было организовано успешно, и этот масштабный проект стал важной вехой и настоящим поворотным моментом в истории комбината.
Воплощение в жизнь столь крупного и стратегически значимого проекта стало результатом Ваших высоких организаторских способностей, преданности делу и твёрдой веры в будущее. Мы искренне благодарны Вам за доверие и постоянную поддержку, которые Вы оказываете нам в ходе строительства комплекса, имеющего огромное значение не только для нашего комбината, но и для экономики всей страны.
От имени сплочённого и трудолюбивого коллектива медной обогатительной фабрики-3 искренне поздравляем Вас с этой высокой государственной наградой!
Желаем Вам крепкого здоровья, семейного счастья и больших успехов в Вашей ответственной и почётной деятельности, направленной на дальнейшее развитие АГМК и достижение новых высот. Пусть Ваш самоотверженный труд во имя процветания нашей страны всегда приносит достойные результаты!