OKMKda Oʻzbek tili bayrami
Olmaliq-kon metallurgiya kombinatida "Davlat tili haqida" O‘zbekiston Respublikasi qonuni qabul qilinganining 35 yilligi hamda 21-oktabr - O‘zbek tili bayrami kuni keng nishonlandi.
Tadbirda kombinat boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov ishtirok etib, barchani bayram bilan qutladi hamda davlat tilida ish yuritilishini ta’minlash hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirishda namunali ish tashkil etgan kombinat tarkibiy bo‘linmalari rahbarlarini taqdirladi.
Shuningdek, "Qadring baland bo‘lsin ona tilim!" tanlovi g‘oliblari va faollari ham estalik sovg‘alari va tashakkurnoma bilan rag‘batlantirildi.
Tadbirda O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, "Do‘stlik" ordeni sohibi, taniqli shoir Shodmonqul Salom ishtirok etib, bayram tabrigi va betakror ijod namunalari bilan ishtirokchilarga bir olam zavq ulashdi.

+998 71 619 23 33The 35th anniversary of the adoption of the Law of the Republic of Uzbekistan "On the State Language" and October 21 - the Day of the Uzbek Language Day were widely celebrated at the Almalyk Mining and Metallurgical Complex.
Abdulla Khursanov, the chairman of the board of the complex, took part in the event, congratulated everyone and awarded the leaders of the structural units of the complex for exemplary work in ensuring the conduct of work in the state language and increasing the efficiency of spiritual and educational work.
Also, "May your appreciation be high, my mother tongue!" The winners and activists of the contest were also encouraged with souvenirs and letters of thanks.
Shodmonkul Salom, a member of the Union of Writers of Uzbekistan, a recipient of the Order of "Friendship", a well-known poet, took part in the event and shared a world of joy with the participants with holiday greetings and unique examples of creativity.