OKMKda Oʻzbek tili bayrami
Olmaliq-kon metallurgiya kombinatida "Davlat tili haqida" O‘zbekiston Respublikasi qonuni qabul qilinganining 35 yilligi hamda 21-oktabr - O‘zbek tili bayrami kuni keng nishonlandi.
Tadbirda kombinat boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov ishtirok etib, barchani bayram bilan qutladi hamda davlat tilida ish yuritilishini ta’minlash hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirishda namunali ish tashkil etgan kombinat tarkibiy bo‘linmalari rahbarlarini taqdirladi.
Shuningdek, "Qadring baland bo‘lsin ona tilim!" tanlovi g‘oliblari va faollari ham estalik sovg‘alari va tashakkurnoma bilan rag‘batlantirildi.
Tadbirda O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi a'zosi, "Do‘stlik" ordeni sohibi, taniqli shoir Shodmonqul Salom ishtirok etib, bayram tabrigi va betakror ijod namunalari bilan ishtirokchilarga bir olam zavq ulashdi.

Праздник узбекского языка на АГМК
На Алмалыкском горно-металлургическом комбинате широко отметили 35-летие принятия Закона Республики Узбекистан «О государственном языке» и День праздника узбекского языка.
Председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов, поздравив всех присутствовавших с праздником, наградил руководителей структурных подразделений комбината за образцовую организацию работы по обеспечению ведения делопроизводства на государственном языке и повышению эффективности духовно-просветительской работы.
Также подарками и благодарственными письмами были награждены победители и активные участники конкурса «Пусть возвышается ценность твоя, родной язык!».
Член Союза писателей Узбекистана, обладатель ордена «Дустлик», известный поэт Шодмонкул Салом поздравил участников мероприятия с праздником и поделился неповторимыми образцами своего творчества.