Profilaktik davra suhbati tashkil etildi
Ixtisoslashtirilgan ta’mirlash ishlari boshqarmasi 2-va 3-bo'linma ishchi-xodimlariga 2-MBF boshligʻining tartibot va TMBB boʻyicha oʻrinbosari  I. Shamsiyev, Toshkent viloyati IIBB OKMKdagi IIB tergov bo'limi katta tergovchisi A. Rasuliy, Ixtisoslashtirilgan ta’mirlash ishlari boshqarmasi rahbariyati ishtirokida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda jinoyatchilik, yoshlar  o‘rtasida givohvandlik, psixotrop vositalar,  huquqbuzarlik va shu kabi dolzarb masalalar yuzasidan holatlarning oldini olish hamda kiber jinoyatchilar tomonidan uyushtirilayotgan har xil aldovlarga ishchi-xodimlarning aldanib qolishlarini oldini olish bo‘yicha mutaxassislar tomonidan tushuntirish ishlari olib borildi.
Shuningdek, “Manfaatlar to’qnashuvi to’g’risida”gi Qonunning jamiyat va davlat uchun ahamiyati, xususan, ochiqlik va shaffoflikni taʼminlash, korrupsiya holatlarini bartaraf etishdagi dolzarbligi xususida atroflicha so‘z yuritildi.

Организован профилактический круглый стол
Среди работников подразделений №2 и №3 управления специализированных ремонтных работ был организован круглый стол, в котором приняли участие заместитель начальника МОФ-2 по режиму и сохранности ТМЦ И. Шамсиев, старший следователь ОВД ГУВД Ташкентской области при АГМК Азиз Расулий, а также руководство УСРР.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы профилактики преступности и правонарушений, наркомании среди молодежи и распространения психотропных веществ, а также меры по предотвращению мошенничества, совершаемого киберпреступниками.
Кроме того, особое внимание было уделено значимости Закона «О конфликте интересов» для общества и государства, вопросам обеспечения открытости и прозрачности, а также борьбы с коррупцией.