+998 71 619 23 33OKMK boshqaruvi raisining 2022 yil 31 avgustdagi 1037-son buyrug‘iga muvofiq tuzilgan ishchi guruh tomonidan kombinat tarkibiy bo‘linmalarida ijtimoiy va ma'naviy-ma'rifiy muhit, yoshlar masalalari hamda turli ko‘rinishdagi jinoyatchilik va korrupsiyaga qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlar samaradorligi joyiga chiqib o‘rganilmoqda.
Navbatdagi shunday o‘rganish Mis eritish zavodi mehnat jamoasida Kasaba uyushmasi Kengashi mas'ullari, tarkibiy bo‘linmalarning boshliqlari hamda ishchi-xodimlar ishtirokida bo‘lib o‘tdi. Unda ishchi-xodimlar uchun maishiy sharoitlarni yaratishdagi kamchiliklar ochiq muloqot tarzida muhokama qilindi.
OKMK boshqaruvi raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari S.Shermatov tomonidan aniqlangan kamchiliklarni qisqa mudatlarda bartaraf etish bo‘yicha korxonalarning mutassaddi rahbarlariga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.
Ishchi guruh tomonidan o‘tkazilgan o‘rganishlar davomida kamchiliklarning aksariyati tezkorlikda bartaraf etilgani qayd etib o‘tildi. Muloqot davomida ishchi-xodimlar tomonidan oylik haqining to‘lov shakli, mehnat sharoitlarini yanada yaxshilash kabi bir qancha amaliy takliflar bildirildi.
Tadbirda bildirilgan takliflarni amalga oshirish bo‘yicha aniq choralar, muddatlar va mas'ullar belgilab olindi.
Ishchi guruh tasdiqlangan reja asosida o‘z ishini davom ettiradi.
Shu o‘rinda aziz kombinat ishchi-xodimlariga eslatib o‘tamiz, agar sizning korxonangizda qonunbuzilish holatlari yoki Sizni qandaydir muammo qiynayotgan bo‘lsa, unda telegram messenjeri orqali @OKMK_OFFICIAL_bot manziliga murojaat qiling.

+998 71 619 23 33Во исполнение приказа председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» А. Хурсанова от 31 августа специально созданной рабочей группой проводится работа по изучению социальной, духовно-просветительской среды, проблем молодежи в структурных подразделениях Алмалыкского горно-металлургического комбината.
В ходе системного изучения также уделяется особое внимание эффективности мероприятий по борьбе с преступностью, правонарушениями и коррупцией.
На сей раз рабочая группа провела изучение на медеплавильном заводе АГМК. В мероприятии, посвященном итогам проведенных работ, приняли участие ответственные лица профсоюзного комитета, руководители структурных подразделений, а такке работники. В ходе мероприятия были обсуждены недостатки и проблемы в процессе создания бытовых условий для тружеников.
Рабочая группа представила информацию по недостаткам, выявленным в ходе изучения.
Заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам С. Шерматов дал ответственным руководителям подразделений соответствующие указания и поручения по устранению недостатков в кратчайшие сроки.
Работники, присутствовавшие на мероприятии, задали вопросы специалистам и получили на них подробные ответы. Также они озвучили свои идеи и предложения по тем или иным вопросам.
Со стороны руководства определены конкретные меры, сроки и ответственные за реализацию озвученных предложений. Рабочая группа продолжит свою работу согласно утвержденному плану
Вы стали свидетелем правонарушений в вашем подразделении? Вас беспокоит какая-либо проблема? По этим и другим вопросам можете отправлять свои обращения через бот в мессенджере Telegram - @QKMK_OFFICIAL.bot.