Rahbarlarga ingliz tili o‘qitilmoqda
OKMK hamda Toshkent shahridagi Adju Universiteti o‘rtasida o‘zaro hamkorlik aloqalari doirasida memorandum imzolangan edi. Mazkur memorandumda oliygoh o‘qituvchilari tomonidan kombinat rahbarlari hamda ishchi-xodimlarini ingliz tiliga o‘qitish ham belgilangandi.
Ayni paytda OKMK boshqaruvi raisi o‘rinbosarlari hamda Ijro apparati bo‘limlarining rahbarlari uchun ingliz tili mashg‘ulotlari olib borilmoqda.
Mashg‘ulotlarni Toshkent shahridagi Adju Universiteti o‘qituvchilari o‘tishmoqda.
O‘quv markazi kadrlar tayyorlash va qayta tayyorlash bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Shahzod Uralboyevning ma'lum qilishicha, 48 soat o‘quv dasturi asosida mashg‘ulotlar o‘tiladi. 3 oy davomida o‘tkaziladigan mashg‘ulotlar kelgusida ishchi-xodimlar uchun tashkil etilishi ko‘zda tutilgan.

Курсы английского языка для руководителей
В соответствии с задачами, изложенными в меморандуме о взаимопонимании между АО «Алмалыкский ГМК» и Университетом Аджу в г. Ташкенте, было запланировано проведение курсов английского языка для руководителей и работников комбината.
В настоящее время заместители председателя правления АГМК и руководителей отделов исполнительного аппарата обучаются английскому языку. Занятия проводят преподаватели университета Аджу в Ташкенте.
Как сообщил заместитель начальника отдела подготовки и переподготовки кадров учебного центра Шахзод Уралбаев, занятия будут проходить по 48-часовой учебной программе в течение 3 месяцев.