19 Fevral 2025, 15:24 758
Sanoat suv ta'minoti boshqarmasining bo'linmalarida muntazam ravishda profilaktik tadbirlar o'tkazilib kelinmoqda.
Kuni kecha o'tkazilgan navbatdagi tadbirda korxona boshlig'ining xafvsizlik va tovar moddiy boyliklarini saqlash bo'yicha o'rinbosari D.Xamzayev so'zga chiqib, korxona mulkini asrab-avaylash har bir ishchi va muhandisning burchi ekanligini hamda barcha korxonada ichki tartib qoidalarga rioya qilish lozimligini ta'kidladi.
Shuningdek, mas'ullar korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha oz-fikr mulohazalarini bildirishdi. Ayniqsa, hozirgi kunda dunyoda ro'y berayotgan holatlar tog'risida to'xtalib, diniy ekstremizm, radikalizm va yot g'oyalarga berilib ketmaslik, aldamchi yolg'on va'dalarga ishonib tasdiqlanmagan saytlardan ma'lumotlar olmaslik zarurligini uqtirishdi.
Kimga qanday bilim kerak bo'lsa shu ilmning ustasidan o'rganish eng to‘g‘ri yol ekanligi, bu bo'yicha yetarli bilimga ega mutaxassislar mavjudligi aytib o'tildi.

Профилактические мероприятия в управлении промышленного водоснабжения
В подразделениях управления промышленного водоснабжения АГМК регулярно проводятся профилактические мероприятия.
На очередном таком мероприятии заместитель директора УПВС по безопасности и охране материальных ценностей Д. Хамзаев отметил, что охрана имущества предприятия является обязанностью каждого работника и инженера, а также подчеркнул важность соблюдения внутренних правил и порядка на предприятии.
Кроме этого, ответственные лица поделились своими мыслями по вопросам борьбы с коррупцией. Особенно были затронуты актуальные проблемы, такие как религиозный экстремизм, радикализм, а также необходимость избегать чуждых течений и получать информацию только с проверенных источников, а не с сомнительных сайтов.
Подчеркнута важность обучения и повышения квалификации. Также было сказано, что для освоения необходимой информации следует обращаться к профессионалам, обладающим достаточными знаниями в этой области.