14 Yanvar 2022, 16:14 2550
O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining 30 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan bugun “Metallurg” madaniyat saroyida ma'naviy-ma'rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbir avvalida OKMK boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov barcha harbiy xizmatchilarni, huquq-tartibot idoralari xodimlarini va soha vakillarini bayram bilan samimiy muborakbod etdi.
Sana munosabati bilan OKMK rahbariyati hamda Olmaliq shahar hokimligi tomonidan bir guruh harbiy xizmatchilar, huquq-taribot idoralari xodimlari, kombinat Idoraviy harbiylashgantirilgan qo‘riqlash xizmati xodimlari, shahar faxriylar Kengashi a'zolari, Mudofaa bo‘limi xizmatchilari qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.
Xabaringiz bor, 2000-yilda Surxondaryo viloyatining Sariosiyo va Uzun tumanlari chegara hududiga terrorchilik guruhlari bostirib kiradi. Milliy armiyamizning matonati tufayli bosqinchi to‘dalarning a'zolari yo‘q qilingan. Afsuski ular bilan kechgan janglarda mard o‘g‘lonlarimiz ham halok bo‘lgan. Ularning yorqin xotirasiga bag‘ishlab tayyorlangan sahna ko‘rinishi ham olqishlarga sazovor bo‘ldi. Vatanimiz himoyasi yo‘lida halok bo‘lgan mard o‘g‘lonlarimizning jasoratini madh etuvchi ushbu sahna ko‘rinishi 99280-sonli harbiy qism harbiy xizmatchilari va “Metallurg” MS ijodkorlari tomonidan zo‘r mahorat bilan tayyorlanganini alohida ta'kidlash joiz.
“Metallurg” MS ijodiy guruhlari hamda 99280-sonli harbiy qismning havaskor ijodkorlari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi barchaga manzur bo‘ldi.

С праздником, дорогие защитники родины!
Сегодня, 14 января, в нашей стране отмечаются сразу два праздника – День защитников Родины и 30-летие со дня образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
В честь этих знаменательных событий состоялось праздничное мероприятие. Открыл его с поздравительной речью председатель правления АО «Алмалыкский ГМК», сенатор Абдулла Хурсанов, отметив, что для миллионов наших сограждан этот праздник – символ мужества, стойкости, патриотизма, беззаветного служения Родине. Защита Родины была, есть и будет священным патриотическим долгом каждого гражданина Узбекистана.
Далее состоялась церемония награждения виновников торжества – сотрудников правоохранительных органов, ведомственной военизированной охраны комбината, членов городского Совета ветеранов, руководство АГМК и хокимият города Алмалыка вручили им ценные подарки.
Мероприятие украсили яркие выступления военнослужащих воинской части №99280 и коллективов художественной самодеятельности ДК «Металлург», звучали патриотичные песни и стихи, исполнялись национальные танцы.