Sizlardan minnatdormiz, aziz faxriylar!
O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni munosabati shahrimizdagi “Marhamat” tantanalar majmuida kombinat mehnat faxriylari uchun bayram dasturxoni yozildi.
O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati faxriylari Kengashi, Olmaliq kon-metallurgiya kombinati va kombinat xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi hamkorligida tashkil etilgan tadbirda 300 nafardan oshiq mehnat faxriylari to‘kin dasturxon atrofiga jam bo‘lishdi.
Tadbir avvalida so‘z olgan O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati faxriylari Kengashi raisi Aleksandr Farmanov va OKMK xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi raisi Abdurashid Haydarov umrining ko‘p qismini mamlakat rangli metallurgiyasi bayroqdori bo‘lgan kombinat faoliyatiga bag‘ishlagan faxriylarni ayyom bilan samimiy qutladilar. Mehnat faxriylarining kombinat rivojiga qo‘shgan ulkan hissasi e'tirofga loyiq ekanligini ta'kidlashib, barcha mehnat faxriylariga minnatdorchilik bildirdilar.
Shuningdek, faxriylar Kengashi faoliyatida tashabbuskorlik ko‘rsatib mehnat qilib kelayotgan bir guruh ilg‘or faxriylar “Faol faxriy” ko‘krak nishoni bilan taqdirlanishdi.

Мы благодарны вам, дорогие ветераны!
15 мая в зале торжеств «Мархамат» прошло праздничное мероприятие, посвященное Дню работников горной и металлургической промышленности Республики Узбекистан.
Более 300 сотен ветеранов труда комбината собрало торжество, организованное Алмалыкским территориальным филиалом Совета ветеранов горной и металлургической промышленности Узбекистана.
Председатель Совета ветеранов горной и металлургической промышленности Узбекистана Александр Фарманов и председатель Совета профсоюза работников АГМК Абдирашид Хайдаров поздравили ветеранов с профессиональным праздником, отметив их самоотверженный труд и большой вклад в развитие комбината.
Также в ходе мероприятия нагрудным знаком «Faol faxriy» («Активный ветеран») была награждена группа активистов АТФ Совета ветеранов горной и металлургической промышленности.
Концертная программа, подготовленная коллективами художественной самодеятельности Дворца культуры «Металлург», подарила присутствующим праздничное настроение.