+998 71 619 23 33Ma'lumki, kombinat rahbariyatining tashabbusiga ko‘ra, Yangi yil bayrami munosabati bilan Bo‘stonliq tumanidagi “Santa Klaus qishlog‘i” nomli ko‘ngilochar parkida tashkil etilgan turli xil ertak qahramonlari ishtirokidagi teatrlashtirilgan tomoshalarga kombinat ishchi-xodimlarining farzandlarini ham olib borish yo‘lga qo‘yildi.
Bu kabi e'tibordan mamnun bo‘lgan ishchi-xodimlar o‘z minnatdorchiliklarini bildirishmoqda.
Bo‘stonliq tumanidagi ertaknamo Santa Klaus qishlog‘idagi bayram tomoshalari Yangi yil bayramida farzandlarimizga bir olam quvonch bag‘ishladi. Zamonaviy avtobuslarda shahrimizdan Bo‘stonliq tumaniga olib borish, yana shahrimizga olib kelish, Santa Klaus qishlog‘ida ulashilgan shirinliklarni jamlagan bayram sovg‘alari, ertak qahramonlari ishtirokida sahnalashtirilgan tomoshalar barchasi ajoyib. Bolajonlarimiz uchun ajoyib bayram sovg‘asini hozirlagan kombinat rahbariyatiga o‘z tashakkurimizni bildirib qolamiz. Shuningdek, yo‘lda xavfsizligimizni ta'minlagan yo‘l harakati xavfsizligi xizmati xodimlariga alohida rahmat deydi, - Mis boyitish fabrikasi Reagent tayyorlash bo‘limi xodimlari Madina G‘ulomova, Rushana Matmurodova, Mis eritish zavodi ish taqsimlovchilari Dilorom Xalilova va Gulnoza Axunova.
Ma'lumot uchun: 2025-yil 2-19 yanvar kunlari(har kuni ikki seans jami bo‘lib 10 000 nafar. 2024-yil 25-30 dekabr kunlari ham olib borilgan) bolajonlar ota-onalari hamrohligida teatr tomoshalariga olib boriladi. Teatr tomoshalari bepul bo‘lib, tomoshaga borib kelish uchun tashkilotchilar tomonidan transport yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, har bir bolaga bayram sovg‘alari ham ulashilmoqda.

+998 71 619 23 33В преддверии Нового года в парке развлечений «Деревня Санта-Клауса» (Бостанлыкский район) прошли красочные театрализованные представления с участием любимых сказочных персонажей. По инициативе руководства Алмалыкского горно-металлургического комбината дети сотрудников предприятия получили возможность посетить это волшебное мероприятие.
Родители, оценившие внимание и заботу, выразили искреннюю благодарность. Так, труженицы отдела подготовки реагентов медной обогатительной фабрики Мадина Гуломова и Рушана Матмуродова, а также распределители работ медеплавильного завода Дилором Халилова и Гульноза Ахунова отметили, что праздник стал для детей настоящим чудом.
«Современные комфортабельные автобусы доставили нас из Алмалыка в Бостанлыкский район и обратно. Дети получили праздничные подарки со сладостями, которые они с радостью открывали в Деревне Санта-Клауса. Яркие спектакли с участием сказочных героев подарили нашим детям целый мир, полный радости», — поделились сотрудницы.
Особую благодарность они выразили руководству комбината за организацию мероприятия, а также сотрудникам Службы безопасности дорожного движения, которые обеспечили безопасное передвижение на маршруте. Такой новогодний подарок стал незабываемым событием для детей и их родителей, подчеркнув заботу и внимание предприятия.
Для справки: с 2 по 19 января 2025 года (ежедневно по два сеанса) около 10 000 детей посетят эти спектакли в сопровождении родителей. Посещение театральных представлений бесплатное. Организаторы обеспечат транспорт для удобства родителей и детей, а также вручат каждому ребенку праздничный подарок.