+998 71 619 23 33Kuni kecha Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi hamda Olmaliq kon-metallurgiya kombinati o‘rtasidagi hamkorlik doirasida MBA - Global menejment magistratura mutaxassisligi tinglovchilari uchun uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi professor-o‘qituvchilari, OKMKning yetakchi vakillari, jumladan “Strategiya va operatsion samaradorlikni oshirish” bo‘limi boshlig‘i Bobur Siddiqjonov va “Barqaror rivojlanish (ESG)” bo‘limi boshlig‘i Rustam Axmedov ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida OKMKda konlardan maʻdanni qazib olishni boshlashdan metallni qayta ishlash jarayonlarini o‘z ichiga olgan uzluksiz texnologik zanjir, ishlab chiqarish quvvatlari, eksport ko‘rsatkichlari va jahon bozoridagi o‘rniga oid batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, kombinatning yirik sanoat korxonalari bilan xalqaro hamkorlik loyihalari, ilg‘or texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha tashabbuslari, yangi konlarni o‘zlashtirish va ishlab chiqarish quvvatlarini oshirish strategiyalari, ekologik barqarorlik va korporativ ijtimoiy mas’uliyat bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlari haqida ma’lumot berildi.

+998 71 619 23 33На днях в рамках сотрудничества между Высшей школой бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров и АО «Алмалыкский ГМК» состоялась встреча для слушателей магистерской программы MBA по направлению «Глобальный менеджмент».
В мероприятии приняли участие преподаватели Высшей школы бизнеса и предпринимательства, а также ведущие специалисты АГМК, среди них – начальник отдела «Стратегия и повышение операционной эффективности» Бобур Сиддикжонов и начальник отдела «Устойчивое развитие (ESG)» Рустам Ахмедов.
В ходе встречи была представлена подробная информация о деятельности комбината: от начала добычи руды до переработки металла в рамках единой технологической цепочки, о производственных мощностях, экспортных показателях и позиции предприятия на мировом рынке.
Кроме того, участникам рассказали о международных проектах сотрудничества с крупными промышленными компаниями, инициативах по внедрению передовых технологий, стратегии освоения новых месторождений и увеличения производственных мощностей, а также о работе в сфере экологической устойчивости и корпоративной социальной ответственности.
Встреча стала важным шагом для укрепления двустороннего партнёрства и расширения практических знаний слушателей программы MBA.