Taktik oʻquv mashgʻuloti a’lo baholandi
Kuni kecha Sanoat temir yoʻl transport boshqarmasi Energiya ta’minoti xizmatining Kontakt tarmoqlari hududida taktik oʻquv mashgʻuloti oʻtkazildi.
Mashgʻulot ssenariysiga koʻra, yuqori kuchlanish ostidagi kontakt tarmogʻi yerga tushib, olovli chaqnash hosil boʻlishi natijasida yogʻoch shpallar yonib ketadi. Yuzaga kelgan yongʻin oqibatida sex kommunikatsiyalari buzilib, portlash yuz berib vayronalar ostida ishchilar qolib ketadi. Vayronalar natijasida jarohat olgan ishchilar xafvsiz joyga evakuatsiya qilindi.
Tadbirda OKMK obyektlarida yongʻin xavfsizligini ta'minlashni tashkil etish boʻlimi mas’ul vakillari, Fuqaro muhofazasi otryadi komandiri Q.Dushanov, STTB boshligʻining TMB butligi boʻyicha oʻrinbosari M.Madmarov, korxona sanoat xavfsizligi boʻyicha yetakchi muhandisi Sh.Nomozov va koʻngilli qutqaruv boʻlinmalari ishtirok etishdi.
Mas’ullar favqulodda vaziyatlar va yongʻin xavfsizligi qoidalari hamda unga amal qilish toʻgʻrisida tushunchalar berib, ishchi-xodimlarga shaxsiy xavfsizlik qoidalariga har qanday vaziyatda amal qilishlarini eslatib oʻtishdi.

+998 71 619 23 33Recently, tactical training sessions were held at the section of contact networks of the power supply service of the Industrial railway transport department.
According to the training scenario, as a result of a high-voltage contact line falling to the ground, sparks occur and wooden sleepers ignite. As a result of the fire, the production communications of the workshop are disrupted, an explosion occurs, and workers end up under the rubble.
The victims were quickly evacuated to a safe zone and received the necessary assistance.
The training was attended by representatives of the department for ensuring fire safety of AMMC facilities, the commander of the civil defense squad K. Dushanov, the Deputy head of the industrial railway transport department for the safety of inventory items M. Madmarov, the leading engineer for industrial safety S. Namozov, as well as employees of volunteer rescue units.
The responsible specialists held an explanatory talk for the workers about fire safety rules and actions in emergency situations, reminding them of the importance of strict compliance with personal safety requirements in any conditions. Following the event, the tactical exercises were rated as “excellent”.