+998 71 619 23 33Joriy yilning 4 iyul kuni Texnologik transport boshqarmasi ma'muriy binosida “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov boshchiligida mavjud bo‘sh ish o‘rinlari uchun nazariy va amaliy sinov jarayonlari tashkil etildi.
Sinov jarayoniga hujjatlar qabuli onlayn shaklida bo‘lib o‘tdi. Elektron manzilga umumiy 134 dona murojaat kelib tushib, dastlabki saralash natijalariga ko‘ra, 127 nafar nomzod tanlab olindi va sinov jarayonlariga taklif qilindi.
Texnologik transport boshqarmasida BelAZ 7540, BelAZ 7513, BelAZ 7530 rusumli avtosamosvallar haydovchisi, Buldozer mashinisti kabi vakant lavozimlar bo‘yicha sinov jarayonlari tashkillashtirildi.
Sinov jarayonlarini shaffof tarzda va oshkoralik asosida o‘tkazish maqsadida, Olmaliq KMK” AJning malakali mutaxassislaridan iborat maxsus tanlov komissiyasi ishtirokida o‘tkazildi. Shuningdek, sinov jarayonlari videotasvirga olingan holda maxsus jihozlangan xonalarda keng jamoatchilik kuzatuvi ostida bo‘lib o‘tdi.
O‘tkazilgan nazariy va amaliy sinov yakunlariga ko‘ra, eng yaxshi natija ko‘rsatgan munosib nomzodlar tegishli sohalar bo‘yicha Texnologik transport boshqarmasiga ishga joylashtirish tavsiya etiladi.

Конкурс на трудоустройство: гласно, открыто и прозрачно
4 июля этого года в управлении технологического транспорта АГМК под руководством заместителя председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматова прошёл конкурс на трудоустройство на существующие вакантные должности.
Прием документов на вакантные должности водителя самосвалов БелАЗ 7540, БелАЗ 7513, БелАЗ 7530 и машиниста бульдозера проходил в онлайн-режиме. На электронный адрес поступило в общей сложности 134 обращения. По результатам предварительного отбора на участие в теоретическом и практическом этапе конкурса выбрано 127 кандидатов.
В целях организации и проведения испытаний максимально открыто и прозрачно в них участие принимала специальная конкурсная комиссия, состоящая из квалифицированных специалистов АГМК. Также во время конкурса велась фото- и видеосъемка – весь процесс проходил под видеонаблюдением в специально оборудованных помещениях.
По итогам двух этапов были отобраны достойные кандидаты, продемонстрировавшие наилучшие результаты. Лучшие из всех рекомендованы для трудоустройства в управление технологического транспорта по соответствующим направлениям.