Tanlov ochiqlik tamoyili asosida o‘tkazildi
Joriy yilning 15-16 iyul kunlari Markaziy ta'mirlash mexanika zavodi ma'muriy binosida “Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov nazorati ostida zavoddagi mavjud bo‘sh ish o‘rni uchun nazariy va amaliy sinov jarayonlari tashkil etildi.
Sinov jarayoniga hujjatlar qabuli onlayn shaklida bo‘lib o‘tdi. Elektron manzilga umumiy 226 dona murojaat kelib tushib, dastlabki saralash natijalariga ko‘ra, 16 nafar nomzod tanlab olindi va sinov jarayonlariga taklif qilindi.
Markaziy ta'mirlash mexanika zavodining tokarlik mutaxassisligi bo‘yicha tashkil etilgan sinov jarayonlari shaffof tarzda va oshkoralik asosida o‘tkazildi.
Buning uchun jarayon Olmaliq KMK” AJning malakali mutaxassislaridan iborat maxsus tanlov komissiyasi ishtirokida hamda sinov jarayonlari videotasvirga olingan holda maxsus jihozlangan xonalarda keng jamoatchilik kuzatuvi ostida tashkil etildi.
O‘tkazilgan nazariy va amaliy sinov yakunlariga ko‘ra, eng yaxshi natija ko‘rsatgan munosib nomzod tegishli soha bo‘yicha Markaziy ta'mirlash mexanika zavodiga ishga joylashtirish tavsiya etiladi.

На ЦРМЗ прошел конкурс на трудоустройство
15-16 июня текущего года на центральном ремонтно-механическом заводе Алмалыкского горно-металлургического комбината прошел конкурс для трудоустройства на вакантные места предприятия.
Конкурс проводился под руководством заместителя председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматова.
Приём документов для участия в теоретическом и практическом испытании по профессии токаря проводился в онлайн режиме. На электронный адрес в общей сложности поступило 226 обращении. По результатам предварительного отбора в процесс тестирования были допущены 16 кандидатов.
В целях проведения испытаний максимально открыто и прозрачно в них участие принимала специальная конкурсная комиссия, состоящая из квалифицированных специалистов АГМК. Также во время конкурса велась видеосъемка – весь процесс проходил под видеонаблюдением в специально оборудованных помещениях. Также тестирование проводилось под наблюдением широкой общественности.
По итогам двух этапов были отобраны кандидаты, продемонстрировавшие наилучшие результаты. Они получили рекомендации на трудоустройства на ЦРМЗ по соответствующей профессии.