Tarkibiy boʻlinmalarda bayram tadbirlari
Ayni kunlarda Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tarkibiy bo‘linmalarida O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni keng nishonlanmoqda.
2-Mis boyitish fabrikasi
2-sonli mis boyitish fabrikasi mehnat jamoasi konchi-metallurglari kunini yuqori mehnat zafarlari bilan kutib olishdi.
Mehnat jamoasi uchun tashkil etilgan tadbirda 12 nafar ishchi-xodimlarga “Mehnat faxriysi” unvoni tantanali ravishda topshirildi.
Shuningdek, tadbir davomida tosh ko‘tarish bo‘yicha musobaqa ham tashkil etilib, g‘oliblari esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi.
Tadbirda “Metallurg” MS ijodiy guruhlari mehnat jamoasiga ajoyib konsert dasturi taqdim etishdi.
Sana munosabati bilan 1 nafar ishchiga kombinat Faxriy Yorlig‘i hamda bir guruh faollarga esdalik sovg‘alari taqdim etildi. Bizga bu haqda fabrika yoshlar ittifoqi raisi O‘ktam Begmatov xabar qilmoqda.
3-Mis boyitish fabrikasi
Jumladan, ushbu bayram 3-Mis boyitish fabrikasi mehnat jamoasi tomonidan ham ko‘tarinki kayfiyatda kutib olindi.
“Oqsaroy” tantanalar majmuida tashkil etilgan bayram tadbirida boyituvchilari kombinat bosh muhandisi Sergey Larionov qutlab, o‘zining samimiy tilaklarini bildirdi. Tadbirda bir guruh faol ishchi-xodimlari esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi. Shuningdek, 5 nafar ishchi-xodim “Mehnat faxriysi” unvoni  va 1 nafar ishchiga kombinat Faxriy Yorlig‘i bilan rag‘batlantirildi.
Namangan viloyatida joylashgan Chodak kon boshqarmasi mehnat jamoasi ham konchi-metallurglar kunini munosib kutib olishdi.
Tadbirda so‘z olgan kon boshqarmasi direktori Abduxalloq Miraxmedov mehnat jamoasiga o‘zining samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi.
Sana munosabati bilan 1 nafar ishchiga kombinat Faxriy Yorlig‘i, 1 nafariga esa uchinchi darajali “Konchilik shuhrati” ko‘krak nishoni tantanali ravishda topshirildi. Shuningdek, 27 nafar ishchi-xodim “Mehnat faxriysi” unvoniga sazovor bo‘ldi. Bizga bu haqda kon boshqarmasi yoshlar ittifoqi raisi Abduvali Boboboyev ma'lumot bermoqda.
Kombinat ishlab chiqarish zanjirida muhim ahamiyat kasb etuvchi Issiqlik elektr markazi mehnat jamoasida ham bayram tadbiri yuqori kayfiyatda nishonlandi.
Markaz kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Sarvar Kalamxojdayevning ma'lum qilishicha, sana munosabati bilan ko‘p yillar davomida mehnat qilib kelayotgan 5 nafar ishchi-xodimga “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi. Shuningdek, bir guruh ishchi-xodimlar kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi.
Sanoat suv ta'minoti boshqarmasi
Bu yil o‘z faoliyatini boshlaganiga 70 yil bo‘lgan Sanoat suv ta'minoti boshqarmasida ham konchi-metallurglar kuni katta tantanalar bilan kutib olindi.
To‘kin dasturxon atrofida jam bo‘lgan suv ta'minotchilarni boshqarma boshlig‘i Rahmatilla Kaumtov o‘zining samimiy tilaklari bilan muborakbod etdi.
Tadbirda 7 nafar ishchi-xodimga “Mehnat faxriysi” unvoni berildi.
Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati
Kombinat posbonlar bo‘lgan Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash xizmati mehnat jamoasida ham bayram tadbiri keng nishonlandi.
Xizmat boshlig‘ining yoshlar masalalari bo‘yicha yordamchisi Sobir Rahimovning ma'lumotiga ko‘ra, sana munosabati bilan 27 nafar ilg‘or xodimlarga qimmatbaho sovg‘alar topshirildi. Shuningdek, 15 nafar xodim “Mehnat faxriysi” unvoniga sazovor bo‘ldi.
Avtomobil transport boshqarmasi
O‘zbekiston konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni Avtomobilь transport boshqarmasi jamoasida ham ko‘tarinki ruhda, katta tantanalar bilan nishonlandi.
“Kosmos” tantanalar majmuida tashkil etilgan bayram tadbirida ishtirok etgan Transport va logistika departamenti direktori Rustambek Sanaqulov soha fidoiylarini bayram bilan samimiy tabriklab, ularning fidokorona mehnatini yuksak baholadi hamda ezgu tilaklarini izhor etdi.
Tadbirda “Metallurg” MS ijodiy guruhlari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi barchaga bayramona kayfiyat ulashdi.
Tadbir davomida 24 nafar ishchi-xodimlarga “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni tantanali tarzda topshirildi.
Shuningdek, boshqarma miqyosida o‘tkazilgan turli tanlovlar g‘oliblari hamda ilg‘or xodimlar esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi. Bizga bu haqda ATB Yoshlar ittifoqi raisi  Azamat Abdujabborov xabar qilmoqda.
OKMK Axborot  kommunikatsiya texnologiyalari xodimlari
So‘nggi yillarda kombinat taraqqiyotida Axborot  kommunikasiya texnologiyalari sohasi xodimlari muhim ahamiyat kasb etmoqda. Ularning samarali mehnatlari evaziga kombinatning barcha sohalariga raqamlashtirish joriy etilmoqda. Natijada esa yuqori mehnat samaradorligiga erishilmoqda.
OKMKda axborot texnologiyalari bilan bog‘liq faoliyat yuritib kelayotgan Raqamlashtirish departamenti, Raqamli transformasiya va ERP joriy etish loyiha ofisi, Ishlab chiqarishni avtomatlashtirish boshqarmasi kabi tarkibiy bo‘linmalar konchi-metallurglar kunini “Olmaliq” tantanalar majmuida nishonlashdi.
Tadbirda so‘z olgan kelayotgan Raqamlashtirish departamenti direktori v.v.b Aziz Rozikulov soha vakillarini ayyom bilan qutlab, samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi.
Tadbir davomida 7 nafar soha vakiliga “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi. 12 nafar ishchi-xodim tashakkurnoma bilan, 1 nafari esa  esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi.

Festive events at AMMC divisions
These days, the structural divisions of the Almalyk Mining and Metallurgical Complex are widely celebrating the Day of Workers of the Mining and Metallurgical Industry of Uzbekistan.
Copper Concentrator Plant-2
The staff of the second Copper Сoncentration Plant-2 has celebrated a professional holiday with high performance of work.
As part of the festive event, 12 workers were awarded the honorary title of “Veteran of Labor”. In addition, a sports competition had been organized, the winners of which were awarded souvenirs. The creative teams of the Metallurg Hall of Culture have prepared a festive concert. On the occasion of the date, one employee was awarded a Certificate of Honor from the plant, and souvenirs were presented to the activists of the staff.
Copper Concentrator Plant-3
The festive occasion was especially enthusiastic among the staff of the Copper Concentrator Plant-3.
The event took place at the “Oqsaroy” complex, where Sergey Larionov, the chief engineer of the plant, addressed the employees with a welcoming speech, expressing warmest congratulations and gratitude.
At the end of the event, five employees were awarded the title of “Veteran of Labor”, another employee was awarded a Certificate of Honor from the plant, and valuable gifts were presented to a number of distinguished employees.
Chadak mining Administration
The personnel of the Chadak Mining Administration, located in the Namangan region, celebrated their professional holiday with pride.
Abdukhallok Mirakhmedov, the Director of the Mining Administration, who made a speech, thanked the team for their conscientious work.
On the occasion for celebration, one employee was awarded a Certificate of Honor from the plant, and another one was awarded the “Miner's Glory” badge of the III degree. In addition, 27 employees were awarded the title of “Veteran of Labor”.
Heat and power plant
A festive event also took place at the co-generation power plant of the complex. During the celebration, five employees who have devoted many years to the enterprise were awarded badges of the "Veteran of Labor". Several workers were presented with souvenirs from the Trade Union Committee.
Industrial Water Supply Department
This year, the Industrial Water Supply Department  celebrates its 70th anniversary, and Miners' and Metallurgists' Day was held here particularly with a formal ceremony. At the festive board, Rakhmatilla Kaumtov, the head of the Administration made a speech with congratulations, expressing gratitude to the staff. Seven employees were awarded the honorary title of "Veteran of Labor".
Administrational paramilitary security
Employees of the Administrational paramilitary security of the complex also took part in the festive events. In celebration of festive occasion, valuable gifts were presented to 27 best employees, and 15 employees were awarded the “Veteran of Labor” badge.
Avtomobile Transport Department
The celebrations on the occasion of the professional holiday at the Avtomobile Transport Department  of the complex were large-scale and festive. The event took place in the Cosmos banquet hall. Rustambek Sanakulov, the Director of the Administration of Transport and Logistics congratulated the motorists on the holiday, highly appreciating their dedication to the profession.
A festive mood was created by a concert prepared by the creative teams of the Metallurg Hall of Culture. 24 employees were awarded the “Veteran of Labor” badge. The winners of the contests and activists of the staff were also rewarded.
IT staff of AMMC
A festive event for the ICT specialists of the complex, who play a key role in the development of the enterprise, implementing digital technologies into all production processes, was held at the “Olmaliq” complex. The celebration brought together employees of the Digitalization Administration, the project office for digital transformation and ERP implementation, as well as the Production Automation Department.
During the event, seven specialists were awarded the “Veteran of Labor” badge, twelve employees were awarded with letters of gratitude, and a souvenir was presented to one employee.