+998 71 619 23 33Joriy yilning 26 iyul kuni Toshkent shahrida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati O’quv markazi va Italiyaning Piza universitetining Toshkent shahridagi filiali mas'ullarining o’zaro uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Tadbirda universitet filiali ijrochi direktori Numonbek Dalimov, o'quv ishlari bo'yicha dekan o'rinbosari Sayfulla Romanov, kombinat tomonidan o'quv markazining yetakchi muhandisi Ulug'bek Igamberdiyev va ijro apparati bosh geologi o'rinbosari Abror Yuldashevlar ishtirok etishdi.
Yaqin hamkorlikni yo'lga qo'yish maqsadida tashkil etilgan uchrashuvda geologlar va kon-metallurgiya sanoati mutaxassisliklari uchun malaka oshirishni tashkil etish masalasi muhokama qilindi. Barcha ishlar Yevropa xalqaro standarti talablariga muvofiq amalga oshiriladi.
Kelgusida o'zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish va mustahkamlashga qaratilgan memorandum imzolanishi ham rejalashtirilmoqda.

Состоялась встреча с руководством Университета PIZA в Ташкенте
26 июля текущего года в Ташкенте состоялась встреча ответственных лиц Алмалыкского горно-металлургического комбината и филиала университета Пиза в городе Ташкенте.
В рабочем совещании со стороны образовательного учреждения приняли участие исполнительный директор филиала университета Нумонбек Далимов, заместитель декана по учебной части Сайфулла Романов, со стороны комбината ведущий инженер учебного центра Улугбек Игамбердиев и заместитель главного геолога исполнительного аппарата Аброр Юлдашев.
На встрече, организованной в целях налаживания тесного сотрудничества, обсужден вопрос организации повышения квалификации для геологов и профессий горно-металлургической отрасли. Работа будет вестись в соответствии с требованиями европейского международного стандарта.
Планируется подписание в будущем меморандума, который направлен на развитие и укрепление взаимовыгодного партнерства.