TTB da bo‘sh ish o‘rinlari uchun tanlov o‘tkazildi
Joriy yilning 2 avgust kuni OKMK Texnologik transport boshqarmasida mavjud bo‘sh ish o‘rinlariga ishga joylashish uchun navbatdagi sinov jarayonlari o‘tkazildi.
BelAZ samosvali haydovchisi va g‘ildirakli buldozer haydovchisi kabi bo‘sh ish oʻrinlari uchun hujjatlarni qabul qilish onlayn tarzda bo‘lib o‘tdi. Talabgorlar tomonidan elektron manzilga jami 236 rezyume kelib tushdi.
“Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa'di Shermatov rahbarligida o‘tkazilgan tanlovning nazariy va amaliy bosqichida ishtirok etish uchun dastlabki saralash natijalariga ko‘ra 17 nafar nomzod tanlab olindi.
Sinovlarni imkon qadar ochiq va oshkora tashkil etish va o‘tkazish maqsadida jarayonda OKMK ning malakali mutaxassislaridan iborat maxsus tanlov komissiyasi ishtirok etdi. Tanlov jarayonlari videokuzatuv ostida o‘tdi.
Ikki bosqich yakunida eng yaxshi natijalarni ko‘rsatgan munosib nomzodlar tanlab olindi. Saralab olingan nomzodlar tegishli sohalarda texnologik transport bo‘limiga ishga joylashish uchun tavsiya etiladi.

В УТТ прошёл конкурс на трудоустройство
2 августа этого года в управлении технологического транспорта АГМК под руководством заместителя председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по персоналу и социальным вопросам Саъди Шерматова прошёл конкурс на трудоустройство на имеющиеся вакантные должности.
Прием документов на вакантные должности водителя самосвала БелАЗ и машиниста колесного бульдозера проходил в онлайн-режиме. На электронный адрес поступило в общей сложности 236 резюме. По результатам предварительного отбора на участие в теоретическом и практическом этапе конкурса выбрано 17 кандидатов.
В целях организации и проведения испытаний максимально открыто и прозрачно в них участие принимала специальная конкурсная комиссия, состоящая из квалифицированных специалистов АГМК. Также во время конкурса велась фото- и видеосъемка – весь процесс проходил под видеонаблюдением.
По итогам двух этапов были отобраны достойные кандидаты, продемонстрировавшие наилучшие результаты. Лучшие из всех рекомендованы для трудоустройства в управление технологического транспорта по соответствующим направлениям.