OKMK rahbariyati va mehnat faxriylari uchrashuvi
“Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla yili”da mamlakatimizda olib borilayotgan keng qamrovli islohotlar zamirida aholining ijtimoiy himoyasini kuchaytirish masalasi yotibdi. Olib borilayotgan islohotlar inson manfaatlariga yo‘naltirilgan.
Ushbu fikr-mulohazalar 22 iyul kuni “Metallurg” MSda OKMK rahbariyati, mehnat faxriylari hamda faol yoshlar o‘rtasida tashkil etilgan uchrashuvda bildirildi.
Tadbir avvalida mamlakatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev boshchiligida yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlar xususidagi hujjatli film namoyish etildi.
Samimiy ruhda tashkil etilgan uchrashuvda OKMK boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov, kombinat  xodimlari kasaba uyushmasi Kengashi raisi Abdurashid Haydarov, O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan murabbiy, kombinat mehnat faxriysi Vladimir Bashkirov ishtirok etishdi.
Tadbirda Prezidentimiz boshchiligida mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlar natijasida ta'lim, tibbiyot va madaniyat sohalari bosqichma-bosqich rivojlanib borayotgani, aholi bandligi, «Temir daftar»da ro‘yxatda turuvchi ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamni qo‘llab-quvvatlash, bank tizimidagi o‘zgarishlar ta'kidlandi.
Ushbu ishlar natijasida xalqimizning hayot darajasi va sifati oshib bormoqda.
Uchrashuvda so‘z olgan Abdulla Xursanov, kombinat xodimlari kasaba uyushmasi kengashi raisi Abdurashid Haydarovlar, mamlakatimizda inson qadrini ulug‘lashga qaratilgan e'zgu maqsadlar, aholi turmush darajasi yaxshilanayotganligi, yangi va munosib ish o‘rinlari yaratishi hamda kombinatning kecha, bugun va kelajagi to‘g‘risida so‘z yuritishdi.
Yana bir muhim jihat, uchrashuv ochiq muloqot tarzida olib borildi. Bunda faxriylar kengashi vakillar o‘z takliflari va g‘oyalari bilan kombinat rahbariyatiga yuzlanishdi.
E'tiborlisi, Abdulla Xursanov ularni qo‘llab quvvatlashga doimo tayyor ekanligini ta'kidladi.
Bundan tashqari, ishtirokchilar ham so‘zga chiqib, ish faoliyati, hayot yo‘llari, davlatimiz ularning ko‘z o‘ngida rivojlanib borayotganligi haqida gapirib, buning barchasi tinchlik va istiqlolning sharofati va albatta, oqilona siyosat sabab-deya ta'kidlashdi.
Muxtasar aytganda, jannatmakon yurtimizda tinchlik, totuvlik, ahil-inoqlik ,tilimiz va dilimizda shukronalik bor ekan, bu ulug‘ ne'mat yillar o‘tgani sari yanada navqironlikka, yetuk va barkamollikka yuz tutishi, shubhasizdir.

+998 71 619 23 33The issue of strengthening the social protection of the population lies at the heart of the wide-ranging reforms being carried out in our country during the "Year of Honoring Human Values and Active Neighborhoods". The ongoing reforms are aimed at human interests.
These opinions were expressed at the meeting organized between the leadership of Almalyk Mining and Metallurgical Complex, labor veterans and active youth at "Metallurg" Metallurgy Industry on July 22.
At the beginning of the event, a documentary film about the reforms implemented in our country was shown under the leadership of the head of our country, Shavkat Mirziyoyev.
The meeting organized in a sincere spirit was attended by the chairman of the board of Almalyk Mining and Metallurgical Complex, senator Abdulla Khursanov, the chairman of the trade union council of the complex Abdurashid Haydarov, the coach who served in Uzbekistan, veteran of the complex Vladimir Bashkirov.
At the event, as a result of the reforms carried out in our country under the leadership of our President, the education, medical and cultural sectors are gradually developing, employment of the population, support for the social protection class listed in the "Iron Register", changes in the banking system. emphasized.
As a result of these works, the standard and quality of life of our people is increasing.
Abdulla Khursanov, Chairman of the Trade Union Council of the Complex Abdurashid Haydarov spoke at the meeting, they talked about noble goals aimed at glorifying human dignity in our country, improving the standard of living of the population, creating new and decent jobs, and the past, present and future of the complex.
Another important point is that the meeting was conducted in the style of open communication. In this case, the representatives of the council of veterans turned to the management of the complex with their proposals and ideas.
Notably, Abdulla Khursanov noted that he is always ready to support them.
In addition, the participants spoke about their work activities, ways of life, and the fact that our country is developing before their eyes.
In short, as long as there is peace, harmony, harmony, and gratitude in our tongues and hearts in our heavenly country, this great blessing will undoubtedly become more sophisticated, mature and perfect as the years pass.