30 Noyabr 2022, 14:38 2223
Xabaringiz bor, joriy yilning 29-noyabr kuni Buyuk Britaniyaning London shahrida tog‘-kon sanoatiga kapital jalb qilish va sarmoya kiritish bo‘yicha yirik xalqaro tadbirlardan biri bo‘lgan Mines and Money London konferensiyasi o‘z ishini boshladi.
20 yildan beri tog‘-kon sanoati kompaniyalari va sarmoyadorlarni bir makonda jamlayotgan bu yilgi tadbirda O‘zbekiston delegatsiyasi tarkibida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati ham ishtirok etmoqda.
Konferensiya doirasida tashkil etilgan ko‘rgazmada Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining imkoniyatlari va yirik loyihalari bo‘yicha ma'lumotlar berilmoqda.

AMMC participating in the exhibition organized within the mines and money london conference
As you know, on November 29 of this year, the Mines and Money London conference, one of the largest international events for attracting capital and investing in the mining industry, started its work in London, Great Britain.
This year's event, which has been gathering mining industry companies and investors in one place for 20 years, also includes the Almalyk Mining and Metallurgical Complex as part of the Uzbekistan delegation.
The exhibition organized within the framework of the conference provides information on the capabilities and major projects of the Almalyk mining and metallurgical Complex.