30 Noyabr 2022, 14:38 2223
Xabaringiz bor, joriy yilning 29-noyabr kuni Buyuk Britaniyaning London shahrida tog‘-kon sanoatiga kapital jalb qilish va sarmoya kiritish bo‘yicha yirik xalqaro tadbirlardan biri bo‘lgan Mines and Money London konferensiyasi o‘z ishini boshladi.
20 yildan beri tog‘-kon sanoati kompaniyalari va sarmoyadorlarni bir makonda jamlayotgan bu yilgi tadbirda O‘zbekiston delegatsiyasi tarkibida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati ham ishtirok etmoqda.
Konferensiya doirasida tashkil etilgan ko‘rgazmada Olmaliq kon-metallurgiya kombinatining imkoniyatlari va yirik loyihalari bo‘yicha ma'lumotlar berilmoqda.

АГМК участвует в выставке, организованной в рамках лондонской конференции «Mines and Money»
29 ноября этого года в Лондоне начала свою работу конференция «Mines and Money», одно из крупнейших международных мероприятий, посвященное инвестициям в горнодобывающую промышленность.
В этом году в мероприятии, которое уже вот уже 20 лет объединяет горнодобывающие компании и инвесторов, в составе делегации Узбекистана принимает участие Алмалыкский горно-металлургический комбинат.
На выставке представлена информация о потенциале Алмалыкского горно-металлургического комбината и реализуемых им крупных проектах.