Xayr bogʻcha — salom maktab!
Ayni kunlarda Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi tasarrufidagi maktabgacha ta’lim muassasalarining maktabga tayyorlov guruhlarida tarbiyalanayotgan bolajonlar uchun bugungi kunlar unutilmas lahzalarga boy bo‘lmoqda. “Metallurg” madaniyat saroyida kichkintoylarga mo‘ljallangan “Teatr” haftaligi o‘tkazilmoqda.
Musiqa rahbarlari tomonidan sahnalashtirilgan “Buratino va uning sarguzashtlari” nomli teatr tomoshalari kichik tomoshabinlar qalbini zabt etdi. Besh kun davom etadigan teatrlashtirilgan chiqishlar davomida har kuni sahnada turli ertak qahramonlari jonlanib, bolajonlarga ezgulik, do‘stlik va rostgo‘ylik g‘oyalari singdirilmoqda.
Bolalarning sevimli ertak qahramonlarini sahnada jonli tarzda ko‘rib, chinakam bayram kayfiyatini his qilishdi. Bu esa ularning ijodiy fikrlashi, mustaqil qaror qabul qilish ko‘nikmasini shakllantirishda, shuningdek, teatr san’atiga bo‘lgan qiziqishini uyg‘otishda muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Bunday ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, bog‘cha bitiruvchilarini maktab ostonasiga qadam qo‘yayotgan bir pallada ularning ruhiy tayyorgarligini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Прощай, детский сад — здравствуй, школа!
Для воспитанников подготовительных групп дошкольных образовательных организаций управления социальных объектов эти дни наполнены яркими и запоминающимися моментами. Во Дворце культуры «Металлург» проходит театральная неделя, специально организованная для малышей.
Поставленный музыкальными руководителями спектакль «Буратино и его приключения» завоевал сердца юных зрителей. В течение пяти дней на сцене оживают персонажи любимых сказок, даря детям добрые уроки дружбы, честности и справедливости.
Живое воплощение сказочных героев на сцене стало для ребят настоящим праздником. Это событие способствует развитию их творческого мышления, самостоятельности и интереса к театральному искусству.
Подобные культурно-просветительские мероприятия особенно важны на этапе, когда воспитанники детских садов готовятся перейти в школьную жизнь — они помогают детям почувствовать уверенность и психологически подготовиться к новому этапу.