+998 71 619 23 33Kecha shahrimizdagi OKMK sport majmuasida "Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!” degan ezgu g‘oya ostida mamlakatimiz mustaqilligining 32 yilligi keng nishonlandi.
Tadbir avvalida so‘z olgan OKMK boshqaruvi raisi, senator Abdulla Xursanov yurtimizda olib borilayotgan islohotlarning zamirida inson manfaatlari yotganini, amalga oshirilayotgan ishlar xalqimiz farovonligini ta'minlashga qaratilganini ta'kidlab, barchani istiqlol ayyomi bilan samimiy muborakbod etdi.
“Metallurg” madaniyat saroyi va shahar madaniyat bo‘limi ijodkorlari tomonidan tayyorlangan buyuk ajdodlarimizni aks etttiruvchi badiiy kompozitsiya hamda konsert dasturi barchaga manzur bo‘ldi.
Ayniqsa, O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston Respublikalari xalq artisti, taniqli opera qo‘shiqchisi Jenisbek Piyazovning xonishlari hamshaharlarimizga bayramona kayfiyat bag‘ishlagan bo‘lsa, estrada xonandalari Bahriddin Zuhriddinov va Mahliyo Omonning sho‘x-shodon qo‘shiqlari barchani raqsga chorladi.
Bayram tadbiri davomida sportchi yoshlarning va harbiylarning ko‘rgazmali chiqishlari ham namoyish etildi.

+998 71 619 23 33Under this motto, a large festive event dedicated to the 32nd anniversary of the state independence of our country was held yesterday at the AMMC sports complex.
Chairman of the Board of Almalyk MMC JSC, Senator Abdulla Khursanov congratulated everyone on the greatest and dearest holiday for us - Independence Day, noting in his speech that the reforms carried out in the country are based primarily on the interests, rights and freedoms of man, and the work being carried out aimed at ensuring a prosperous life for the people.
The event was decorated with a concert program prepared by the creative teams of the Metallurg Palace of Culture and the Almalyk city department of culture.
The performances of the People's Artist of the Republic of Uzbekistan and the Republic of Karakalpakstan, the famous opera singer Zhenisbek Piyazov and pop singer Bakhriddin Zukhriddinov did not leave the guests of the event indifferent, giving a real festive mood.