Yangi loyiha bilan 18ta ish o‘rni yaratildi
OKMK Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish bo‘yicha ilmiy ishlab chiqarish birlashmasida yana bir yangi turdagi mahsulot ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 25-avgustdagi №473-sonli qarori asosida birlashmada "Quruq qurilish aralashmalari (shpatlevka) ishlab chiqarishni tashkil etish" investisiyaviy loyihasi amalga oshirildi.
Joriy yilning 25-mart kuni birlashmada umumiy qiymati 0,3 mln dollar bo‘lgan loyiha doirasida quruq qurilish aralashmalari ishlab chiqarish bo‘yicha uchastkasi faoliyati yo‘lga qo‘yildi.  Mazkur uchastkaning yillik ishlab chiqarish quvvati 15 000 tonnani tashkil etadi.
Qurilish sohasida keng qo‘llaniladigan quruq qurilish aralashmalari mamlakatimizda ishlab chiqariluvchi xom ashyolar - gips, alebastr, bor, sellyuloza, limon kislotasidan ham tayyorlanmoqda.
Ushbu loyihaning amalga oshirilishi natijasida kombinat va ichki bozordagi quruq qurilish aralashmalarga bo‘lgan ehtiyojini qondiriladi. Yana bir muhim jihat ushbu loyiha natijasida 18ta yangi ish o‘rni ham yaratildi.

+998 71 619 23 33В научно-производственном объединении по производству редких металлов и твердых сплавов АГМК налажен выпуск нового вида продукции.
На основании Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25.08.2022 г. №473 Научно-производственным объединением по производству редких металлов и твердых сплавов АО «Алмалыкский ГМК» реализован инвестиционный проект «Организации производства сухих строительных смесей (шпатлевки)».
В рамках проекта стоимостью 0,3 млн долларов США запущен новый участок по производству шпатлевки с проектной мощностью 15 000 тонн в год.
Реализация данного проекта позволит покрыть потребности комбината и внутреннего рынка. Также стоит отметить, что реализация проекта позволила создать 18 новых рабочих мест.