Yangi loyiha bilan 18ta ish o‘rni yaratildi
OKMK Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish bo‘yicha ilmiy ishlab chiqarish birlashmasida yana bir yangi turdagi mahsulot ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 25-avgustdagi №473-sonli qarori asosida birlashmada "Quruq qurilish aralashmalari (shpatlevka) ishlab chiqarishni tashkil etish" investisiyaviy loyihasi amalga oshirildi.
Joriy yilning 25-mart kuni birlashmada umumiy qiymati 0,3 mln dollar bo‘lgan loyiha doirasida quruq qurilish aralashmalari ishlab chiqarish bo‘yicha uchastkasi faoliyati yo‘lga qo‘yildi.  Mazkur uchastkaning yillik ishlab chiqarish quvvati 15 000 tonnani tashkil etadi.
Qurilish sohasida keng qo‘llaniladigan quruq qurilish aralashmalari mamlakatimizda ishlab chiqariluvchi xom ashyolar - gips, alebastr, bor, sellyuloza, limon kislotasidan ham tayyorlanmoqda.
Ushbu loyihaning amalga oshirilishi natijasida kombinat va ichki bozordagi quruq qurilish aralashmalarga bo‘lgan ehtiyojini qondiriladi. Yana bir muhim jihat ushbu loyiha natijasida 18ta yangi ish o‘rni ham yaratildi.

+998 71 619 23 33The Scientific and Production Association for the Production of Rare Metals and Hard Alloys of AMMC launched the production of a new type of product.
On the basis of the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated August 25, 2022 No. 473, the Scientific and Production Association for the Production of Rare Metals and Hard Alloys of Almalyk MMC JSC implemented the investment project "Organization of the production of dry building mixtures (putties)".
As part of a $0.3 million project, a new putty production site was launched with a design capacity of 15,000 tons per year.
The implementation of this project will cover the needs of the plant and the domestic market. It is also worth noting that the implementation of the project has created 18 new jobs.