“Yangi O‘zbekistonda o‘zgarishlar davri: birdamlik, ochiqlik va taraqqiyot”
Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida muntazam ravishda ma’naviy-ma'rifiy tadbirlar bo‘lib o‘tadi. Kuni-kecha o‘tkazilgan “YANGI O‘ZBEKISTONDA O‘ZGARISHLAR DAVRI: BIRDAMLIK, OCHIQLIK VA TARAQQIYOT mavzuidagi ma’naviy-ma'rifiy tadbirda bir guruh deputatlar ishtirok etdi.
Dastavval Muhandislar maktabida kutib olingan mehmonlar – Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari – Dilorom Fayziyeva, Atxam Nazirqulov, Galiya Rayxanova, Viktor Pak, O‘zLideP Toshkent viloyati kengashi raisi - To‘lqin Fayziyev, “XXI” asr gazetasi bosh muharriri Norqobil Jalil, “Olmaliq KMK” boshqaruv raisining xodimlar va ijtimoiy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari Sa’di Shermatov hamda O‘zbekiston Liberal Demokratik Partiyasi vakillari kombinat muhandislari bilan uchrashdi.  Mehmonlar muhandislar maktabida bo‘lib, uning faoliyati ila yaqindan tanishdi va ishchi-xodimlar bilan samimiy muloqot tashkil etildi.
Shundan so‘ng, O‘zbekison liberal demokratik partiyasiga xayrihoh bo‘lgan bir guruh yoshlarga partiyaning yangi a’zolik guvohnnomalari topshirildi.
Asr bunyodkorligiga mengzalgan 3-mis boyitish fabrikasini ko‘zdan kechirgan mehmonlar bu yerda amalga oshirilayotgan  bunyodkorlikni ko‘rib, hayratlarini yashirmadilar va ishchi-xodimlari bilan bo‘lgan uchrashuvda o‘z fikr-mulohazalarini bildirib o‘tishdi. So‘z olganlar Mamlakatmiizda olib borilayogan istiqbolli islohotlar, el-yurt manfaati yo‘lida amalga oshirilayotgan bunyodkorliklar, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berar ekan, bu borada partiyaning o‘rni, ahamiyatiga ham to‘xtalib o‘tishdi.
Uchrashuvdan so‘ng Oliy Majlis qonunchilik palatasi deputatalari hamda partiya faollari tomonidan Yashil makon umummilliy loyihasi ijrosi yo‘lida yana bir xayrli amal bajarildi va 3-Mis boyitish fabrikasi hududidga manzarali daraxt ko‘chatlari ekildi.

+998 71 619 23 33Spiritual and educational events are held regularly at the Almalyk Mining and Metallurgical Complex. A recent gathering titled “An Era of Transformation in New Uzbekistan: Solidarity, Openness and Progress” brought together a group of deputies for an open dialogue.
The guests — members of the Legislative Chamber of the “Oliy Majlis” Dilorom Fayziyeva, Atkham Nazirqulov, Galiya Raykhanova and Viktor Pak, as well as Tolkin Fayziyev, Chairman of the Tashkent regional council of “UzLiDeP”, Norkobil Jalil, Editor-in-Chief of the newspaper “XXI Asr”, Sadi Shermatov, AMMC Deputy Chairman for Personnel and Social Affairs, and representatives of the Uzbekistan Liberal Democratic Party — were welcomed at the Engineering School. They toured the school, learned about its activities, and held an open and friendly discussion with the engineering staff.
Later, membership certificates were presented to a group of young people who recently joined the Uzbekistan Liberal Democratic Party.
The delegation then visited the state-of-the-art 3rd Copper Concentrator Plant, often described as a hallmark of modern industrial development. The guests expressed admiration for the scale of construction and the ongoing technological advancements, sharing their impressions during a meeting with employees. Speakers highlighted the country’s ambitious reforms, ongoing development projects carried out in the interests of the people, and the widening opportunities for youth — noting the party’s role and contributions in these processes.
Following the visit, deputies of the “Oliy Majlis” and party activists took part in another goodwill initiative under the nationwide “Green Space” program, planting ornamental tree saplings on the grounds of the 3rd Copper Concentrator Plant.