Zamonaviy ko‘rinish olgan oshxona foydalanishga topshirildi
Ayniqsa, so‘nggi yillarda ishchilar oshxonalari, ish taqsimlash va yuvinish xonalari kapital ta'mirlanib, qulay mehnat sharoitlari yaratilmoqda.
Ushbu ishlar bardavomlik kasb etgan holda bugun Markaziy ta'mirlash mexanika zavodi ishchi-xodimlariga xizmat qiluvchi, to‘liq kapital ta'mirdan chiqarilgan 3-sonli oshxonaning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda so‘z olgan OKMK boshqaruvi raisi Abdulla Xursanov, shunday dedi: - Xabaringiz bor, kuni kecha O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Oliy Majlisga va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnoma yo‘lladi.
Davlatimiz rahbari ushbu Murojaatnomada 2023 yil nomini “Insonga e'tibor va sifatli ta'lim yili” deb e'lon qildi. Bu albatta, bizning ham ushbu sohada boshlagan islohotlarimizni davom ettirishimiz uchun yana bir imkoniyat bo‘ldi. Qolaversa, bu biz olib borayotgan ishlarimizninng ustuvor yo‘nalishi inson ekanligini bildiradi.
Olmaliq kon-metallurgiya kombinatida so‘nggi yillarda ishchi-xodimlarning ijtimoiy himoyasi ustuvor yo‘nalishlardan biriga aylandi. Kombinatning barcha korxonalarida bosqichma-bosqich ish taqsimlash xonalari, oshxonalar, maishiy binolar ta'mirdan chiqarilib, foydalanishga topshirilmoqda. Biz oldimizga qo‘ygan vazifalardan biri ishchilarga munosib va qulay ish sharoitlarini yaratish.
Mana bugun Markaziy ta'mirlash mexanika zavodida ishchilar oshxonasi kapital ta'mirdan chiqarilib, foydalanishga topshirilmoqda.
Tadbir davomida ta'mir ishchilarida ishtirok etgan bir guruh MTMZ hamda Ixtisoslashtirilgan ta'mirlash ishlari boshqarmasi ishchi-xodimlari esdalik sovg‘alari bilan rag‘batlantirildi va ramziy lenta qirqilib, oshxona rasman foydalanishga topshirildi.
“Metallurg” MS ijodiy guruhlari tomonidan konsert dasturi namoyish etildi.
Oshxonaning ta'mir ishlari joriy yilning avgust oyida boshlangan edi. 4 oy davomida bu yerda eshik-romlardan tortib, barcha jihozlar yangisiga almashtirildi. Bugun 120 o‘ringa mo‘ljallangan oshxonaning birinchi qavatida yangi bufet bunyod etildi. Ishchilarning taomlanishlari uchun zarur bo‘ladigan isitish va suv qaynatish pechlari hamda idishlar bilan ta'minlandi. Ikkinchi qavatidagi 320 o‘ringa mo‘ljallangan oshxona ham zamonaviy holatga keltirildi. Bu yerda ham barcha jihozlar o‘rnatilib, stol stullar, idishlar yangilandi. Yaratilgan bu sharoitlar oshxona xodimlariga kunu tun turli taomlar assortimentini ko‘paytirish va yanada mazali taomlar tayerlashda qulayliklar yaratadi.

Состоялось открытие столовой после капитального ремонта
Социальная защита и поддержка работников всегда была приоритетной задачей Алмалыкского горно-металлургического комбината. Со стороны руководства особое внимание уделяется созданию комфортных условий труда, капитальному ремонту социальных объектов: столовых, помещений раскомандировки, душевых.
Очередным объектом, где был проведен капитальный ремонт, стала столовая №3, обслуживающая работников центрального ремонтно-механического завода. Вчера, 21 декабря, состоялась торжественная церемония её открытия, в которой принял участие председатель правления АО «Алмалыкский ГМК» Абдулла Хурсанов.
Открывая мероприятие, А. Хурсанов отдельно остановился на выступлении Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с посланием Олий Мажлису и народу Узбекистана, - «Глава нашей страны объявил 2023 год в Узбекистане «Годом заботы о человеке и качественного образования». Это, в свою очередь, еще одна возможность для нас продолжить работы в этом направлении. Потому как приоритетом для нас является человек. Одна из основных задач, стоящих перед нами, – создание достойных и комфортных условий труда для работников».
В ходе мероприятия памятными подарками награждена группа работников ЦРМЗ и управления специализированных ремонтных работ, активно участвовавших в ремонтных работах. Творческие коллективы Дворца культуры «Металлург» представили концертную программу, которая придала мероприятию праздничную атмосферу.
Ремонтные работы были начаты в августе этого года. За 4 месяца здесь было обновлено всё оборудование и кухонная утварь, мебель и интерьер. На первом этаже расположился буфет, рассчитанный на 120 посадочных мест. Второй этаж столовой теперь способна вместить порядка 320 человек.