“Olmaliq KMK” AJ yagona aksiyadorining 2024-yil 1-apreldagi “Olmaliq KMK” AJ ustav fondini (ustav kapitalini) kamaytirish, aksiyalar qo‘shimcha chiqarilishi to‘g‘risidagi qarorga o‘zgartirishlar kiritish orqali Jamiyat ustaviga tegishli o‘zgartishlar kiritish to‘g‘risida”gi 1/2024-qr-sonli qarori qabul qilingan.
"Olmaliq KMK" AJ korporativ boshqaruv tizimini baholaydigan mustaqil tashkilotni tanlash uchun tanlov e’lon qiladi.
2024 yil 27 mart kuni O‘zbekiston Milliy matbuot markazida Olmaliq kon-metallurgiya kombinati aksiyadorlik jamiyati mas’ullari ishtirokida matbuot anjumani bo‘lib o‘tadi.
Agar siz o'z korxonangizda korrupsiya holatlaridan xabardor boʻlsangiz quyidagi aloqa kanallari orqali OKMK Komplayens-nazorat xizmatiga murojaat qiling.
“Olmaliq KMK” AJ O‘quv markazi “BelAZ haydovchisi” kasbi bo‘yicha o‘qish istagida bo‘lgan avtosamosval haydovchilarini o‘qishga taklif etadi.
2024-yil 16-yanvar kuni “Olmaliq KMK” AJ faoliyatining 2023-yildagi natijalari, asosiy koʻrsatkichlar" mavzusida brifing o‘tkaziladi.
«Olmaliq KMK» AJ Iste'mol mollari ishlab chiqarish boshqarmasiga qarashli Sut-tovar fermasida ishlab chiqarilgan 7 turdagi (qadoqlangan sut 3,2%, qadoqlanmagan sut 2,5%, qaymoq 40%, tvorog 9%, prostokvasha 2,5% hamda smetana 15%) sifatli sut va sut mahsulotlarini sotilishini ma'lum qiladi.
“Olmaliq KMK” AJ O‘quv markazi “Belaz haydovchisi” kasbi bo‘yicha o‘qish istagida bo‘lgan avtosamosval haydovchilarini o‘qishga taklif etadi.
"O‘zbekiston Respublikasining davlat tili haqida"gi Qonunining 34 yilligi hamda 21-oktyabr - O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilgan kun munosabati bilan “Ona tilim - faxrim” mavzusida videoroliklar va she'rlar tanlovi e'lon qilinadi.
“Olmaliq KMK” AJ boshqaruv raisi A. Xursanovning joriy yil 3 oktyabrdagi buyrug‘iga asosan, endilikda “Istiqlol” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohidan sinov tariqasida dam olish maskani sifatida foydalaniladi.
OKMK Iste'mol mollari ishlab chiqarish boshqarmasi yetishtirilgan 400 tonna bug‘doy mahsulotidan un ishlab chiqarish uchun tegirmon xizmatlarini xarid qilishini e'lon qiladi.
OKMK Iste'mol mollari ishlab chiqarish boshqarmasida yetishtirilgan 400 tonna bug‘doy mahsulotidan un ishlab chiqarish xizmatlarini xarid qilishini e'lon qiladi. (1 kg bug‘doy mahsulotini undan chiqqan kepak va u bilan bog‘liq xarajatlar hisobiga 1 kg un mahsuloti yetkazib berilishi talab etiladi, ya'ni 1kg bug‘doyga 1 kg un).