+998 71 619 23 33Aksiyadorlik jamiyatlari samaradorligini oshirish va korporativ boshqaruv tizimini takomillashtirish boʻyicha komissiya yigʻilishining 2015 yil 31 dekabrdagi 9-sonli bayonnomasi bilan tasdiqlangan Korporativ boshqaruv Kodeksining tavsiyalariga rioya qilish maqsadida "Olmaliq kon-metallurgiya kombinati" AJ korporativ boshqaruv tizimini baholaydigan mustaqil tashkilotni tanlash uchun tanlov e’lon qiladi.
Mustaqil baholash davri: 2023 yil - yillik baholash.
Tanlovda ishtirok etish uchun da’vogarlar litsenziyaning nusxasi, rahbar va mutaxassislarning amaldagi malaka sertifikatlari, tashkilot toʻgʻrisida batafsil ma’lumot va xizmatlarni taqdim etish boʻyicha moliyaviy taklifni taqdim etishlari shart.

+998 71 619 23 33В целях соблюдения рекомендаций Кодекса корпоративного управления, утверждённого протоколом заседания Комиссии по повышению эффективности деятельности акционерных обществ и совершенствованию системы корпоративного управления от 31 декабря 2015 года №9, АО «Алмалыкский горно-металлургический комбинат» объявляет конкурс по выбору независимой организации для проведения оценки системы корпоративного управления.
Период, подлежащий независимой оценке: 2023 год – годовая оценка.
Для участия в конкурсе претенденты должны предоставить копию лицензии, действующих квалификационных аттестатов руководителя и специалистов, детальную информацию об организации и финансовое предложение на оказание услуг.
Документы для участия в конкурсе направлять в срок до 1 апреля 2024 года на электронную почту общества.