Nomzodlarga qoʻyiladigan talablar:
- iqtisodiyot, moliya, investitsiyalarni boshqarish, konchilik, metallurgiya, sanoat qurilishi, loyihalarni boshqarish yoki boshqa tegishli yoʻnalishlar boʻyicha oliy maʼlumot;
- investitsiya loyihalarini tayyorlash, BTIAni ishlab chiqish yoki yirik investitsion loyihalarga moliyalashtirishni jalb qilish sohasida kamida 5 yillik ish tajribasi;
- yirik investitsiya loyihalari boʻyicha BTIAni ishlab chiqish yoki uni kuzatib borish boʻyicha amaliy tajriba;
- xalqaro moliya institutlari va banklar (Jahon banki, IFC, YETTB, OTB, AIIB, ITB va boshqalar)ning investitsiya loyihalarini tayyorlash va koʻrib chiqish boʻyicha talablarini bilish;
- xalqaro konsultantlar, banklar, investorlar va davlat organlari bilan hamkorlik qilish tajribasi;
- investitsiya tahlili, loyihalar samaradorligini baholash, moliyaviy modellashtirish va loyihalarni boshqarish usullarini bilish;
- rus tilini erkin bilish; ingliz tilini kamida Upper-Intermediate (B2) darajasida bilish, ishbilarmonlik yozishmalarini yuritish, muzokaralarda ishtirok etish va texnik hujjatlar bilan ishlash uchun yetarli darajada tajribaga ega boʻlish;
- Microsoft Excel, Word, PowerPoint va Primavera dasturlarini ishonchli darajada bilish; moliyaviy modellashtirish va loyihalarni boshqarish dasturlari bilan ishlash koʻnikmasi ustunlik hisoblanadi;
- tahliliy fikrlash qobiliyati, masʼuliyatlilik, tashabbuskorlik, koʻp vazifali sharoitda ishlay olish va belgilangan muddatlarga rioya qilish qobiliyati.
- xalqaro standartlarga muvofiq investitsiya loyihalari boʻyicha bank texnik-iqtisodiy asoslarini (BTIA) tayyorlash, muvofiqlashtirish va kuzatib borish;
- xalqaro moliya institutlari, banklar, konsultantlar va davlat organlari bilan hamkorlikni tashkil etish;
- manfaatdor tomonlar oldida BTIAni koʻrib chiqish, kelishish, himoya qilish va jarayonlarini kuzatib borish;
- loyihaviy moliyalashtirish va kredit mablagʻlarini jalb qilish uchun hujjatlarni tayyorlash;
- investitsiya loyihalarining moliyaviy, texnik va iqtisodiy samaradorligini tahlil qilish;
- tahliliy materiallar, taqdimotlar, hisobotlar va rasmiy yozishmalarni tayyorlash;
- xalqaro konsultantlarni jalb qilish boʻyicha texnik topshiriqlarni ishlab chiqish va xarid jarayonlarini kuzatib borishda ishtirok etish;
- loyiha ishtirokchilari faoliyatini muvofiqlashtirish va ishlarning bajarilish muddatlariga rioya etilishini nazorat qilish.
- tahliliy va tizimli fikrlash qobiliyatining yuqori darajada rivojlanganligi;
- strategik fikrlash va asoslangan qarorlar qabul qilish qobiliyati;
- yuqori masʼuliyat hissi va natijaga yoʻnaltirilganlik;
- tashabbuskorlik, mustaqillik va vazifalarni hal qilishda proaktiv yondashuv;
- ishbilarmonlik muloqoti, muzokaralar olib borish va taqdimotlar oʻtkazish boʻyicha rivojlangan koʻnikmalar;
- xalqaro moliya institutlari, konsultantlar, davlat organlari va boshqa manfaatdor tomonlar bilan samarali hamkorlik qilish qobiliyati;
- koʻp vazifali, yuqori ish yuklamasi va cheklangan muddatlar sharoitida samarali ishlash qobiliyati;
- loyiha faoliyatini tashkil etish, muvofiqlashtirish va boshqarish koʻnikmalari;
- texnik, moliyaviy va tahliliy maʼlumotlarning katta hajmi bilan ishlash hamda tafsilotlarga eʼtiborli boʻlish qobiliyati;
- kasbiy pozitsiyasini asosli himoya qilish va loyiha yechimlarini himoya qila olish qobiliyati;
- oʻzini yuqori darajada tashkil qila olish, intizomlilik va belgilangan muddatlarga qatʼiy rioya qilish;
- xizmat safarlariga tayyorlik hamda muzokaralar, yigʻilishlar va taqdimotlarda, shu jumladan xalqaro tashkilotlar ishtirokidagi tadbirlarda qatnashishga tayyorlik;
- kasbiy etika, maxfiylik va korporativ madaniyat meʼyorlariga rioya qilish;
- kasbiy rivojlanishga intilish va malakani muntazam oshirib borish;
- qonun hujjatlaridagi oʻzgarishlarni kuzatish va tushunish;
- zaruratga koʻra xizmat uy-joyi bilan taʼminlanadi;
- ishlarni bajarish davrida ovqatlanish bilan taʼminlanadi;
- zarur mehnat sharoitlari, ish joyi va texnik vositalar bilan taʼminlanadi;
- xalqaro darajadagi yirik investitsiya loyihalarini amalga oshirishda ishtirok etish imkoniyati yaratiladi.
Rezyumega quyidagi hujjatlar nusxalarini majburiy tarzda ilova qilish lozim:
- maʼlumot toʻgʻrisidagi diplom;
- rezyume;
- sertifikatlar.
Ishlash istagini bildirgan nomzodlar 2026-yil 7-iyuldan 31-iyulga qadar ushbu a.bobohonov@agmk.uz elektron pochta manziliga rezyume va talab etilgan hujjatlar nusʼhalarini yuborishi lozim.
Izoh: Yuqoridagi tanlov talab va mezonlariga javob bermaydigan, shuningdek, ataylab yolgʻon maʼlumotlarga ega, qayta yuborilgan, xatolar (tahrirlar) va tuzatishlar bilan toʻldirilgan nomzodlarning Rezyume/Maʼlumotnomalari chetlashtiriladi (diskvalifikatsiya qilinadi) va tushuntirishsiz koʻrib chiqilmaydi.

- высшее образование в области экономики, финансов, инвестиционного менеджмента, горного дела, металлургии, промышленного строительства, проектного управления или по иному профильному направлению;
- опыт работы не менее 5 лет в сфере подготовки инвестиционных проектов, разработки БТЭО или привлечения финансирования крупных инвестиционных проектов;
- практический опыт разработки или сопровождения БТЭО крупных инвестиционных проектов;
- знание требований международных финансовых институтов и банков (Всемирный банк, МФК, ЕБРР, АБР, АБИИ, ИБР и др.) к подготовке и рассмотрению инвестиционных проектов;
- опыт взаимодействия с международными консультантами, банками, инвесторами и государственными органами;
- знание методов инвестиционного анализа, оценки эффективности проектов, финансового моделирования и управления проектами;
- свободное владение русским языком; знание английского языка на уровне не ниже Upper-Intermediate (B2), достаточном для ведения деловой переписки, участия в переговорах и работы с технической документацией;
- уверенное владение Microsoft Excel, Word, PowerPoint и Primavera, навыки работы с программами финансового моделирования и управления проектами будут преимуществом;
- развитые аналитические способности, ответственность, инициативность, умение работать в условиях многозадачности и соблюдать установленные сроки.
Основные обязанности:
- координация подготовки и сопровождение банковских технико-экономических обоснований (БТЭО) инвестиционных проектов в соответствии с международными стандартами;
- организация взаимодействия с международными финансовыми институтами, банками, консультантами и государственными органами;
- сопровождение процессов рассмотрения, согласования и защиты БТЭО перед заинтересованными сторонами;
- участие в подготовке документов для привлечения проектного финансирования и кредитных средств;
- анализ финансовой, технической и экономической эффективности инвестиционных проектов;
- подготовка аналитических материалов, презентаций, отчетов и официальной переписки;
- участие в разработке технических заданий и сопровождении закупочных процедур по привлечению международных консультантов;
- координация работ участников проекта и контроль соблюдения сроков выполнения работ.
- высокий уровень аналитического и системного мышления;
- стратегическое мышление и способность принимать обоснованные решения;
- высокая ответственность и ориентация на достижение результата;
- инициативность, самостоятельность и проактивный подход к решению задач;
- развитые навыки деловой коммуникации, ведения переговоров и проведения презентаций;
- умение эффективно взаимодействовать с международными финансовыми институтами, консультантами, государственными органами и другими заинтересованными сторонами;
- способность работать в условиях многозадачности, высокой нагрузки и ограниченных сроков;
- навыки организации, координации и управления проектной деятельностью;
- внимательность к деталям и способность работать с большим объемом технической, финансовой и аналитической информации;
- умение аргументированно отстаивать профессиональную позицию и защищать проектные решения;
- высокая степень самоорганизации, дисциплинированность и соблюдение установленных сроков;
- готовность к командировкам и участию в переговорах, совещаниях и презентациях, в том числе с участием международных организаций;
- соблюдение норм профессиональной этики, конфиденциальности и корпоративной культуры;
- стремление к профессиональному развитию и постоянному повышению квалификации.
- обеспечение служебным жильем (при необходимости);
- обеспечение питанием в период выполнения работ;
- обеспечение необходимыми условиями труда, рабочим местом и техническими средствами;
- возможность участия в реализации крупных инвестиционных проектов международного уровня;
- резюме
- сертификаты.
Кандидаты, изъявившие желание работать, должны отправить резюме и копии требуемых документов на адрес электронной почты a.bobohonov@agmk.uz в период
с 7 июля по 31 июля 2026 года.
Примечание: «Резюме/Справки-объективки соискателей/кандидатов, не соответствующих вышеперечисленным критериям отбора, а также с заведомо ложными сведениями, повторно направляемые, с ошибками (правками и подправками) будут дисквалифицированы и не будут рассмотрены без объяснения причин».