24 Fevral 2026, 16:14 910
Geologiya fanlari universiteti va AQSHning “World Learning Inc” kompaniyasi bilan hamkorlikda joriy yilning 15-fevralidan 2-maygacha togʻ-kon, metallurgiya va geologiya sohalari mutaxassislari uchun moʻljallangan ingliz tili kursi (MOOC) tashkil etildi.
Mazkur dastur “MOOC” ochiq, onlayn oʻquv platformasi bo‘lib, bepul ingliz tili kurslarini tashkil etish orqali amalga oshiriladi. Barcha darslar onlayn tarzda tashkil etilgan boʻlib, xodimlarni ish jarayoniga taʼsir koʻrsatmagan holda oʻzlariga qulay vaqtda shugʻullanishi mumkin ekanligi va kurs yakunida maxsus sertifikat berilishi belgilangan.
Platforma 15-fevraldan Olmaliq kon-metallurgiya kombinati ishchi-xodimlari uchun ochilgan va roʻyxatdan oʻtish imkoniyati mavjud.
Agar siz Ingliz tilini oʻrganish yoki darajangizni oshirish niyatida bo‘lsangiz mazkur kursda oʻqish uchun quyidagi havola orqali roʻyxatdan oʻtishingiz kerak bo‘ladi:
bit.ly/4pxmM18
Savollaringiz bormi? World Learning bilan gillian.mcclelland@worldlearning.org manziliga murojaat qilish orqali bog’laning yoki Telegram orqali Mining MOOCga xabar yuboring. t.me/MiningMOOC

24 Февраля 2026, 16:14 819
В сотрудничестве с Университетом геологических наук Узбекистана и американской компанией «World Learning Inc.» с 15 февраля по 2 мая текущего года организован онлайн-курс английского языка (MOOC), предназначенный для специалистов в сфере горного дела, металлургии и геологии.
Программа реализуется на открытой образовательной платформе «MOOC» и предполагает бесплатное обучение английскому языку. Все занятия проходят в онлайн-формате, что позволяет работникам осваивать материал в удобное время без отрыва от производства. По завершении курса участникам выдается специальный сертификат.
С 15 февраля платформа открыта для работников Алмалыкского горно-металлургического комбината – регистрация уже доступна.
Если вы планируете изучать английский язык или хотите повысить свой уровень владения, для участия в курсе необходимо пройти регистрацию по следующей ссылке – bit.ly/4pxmM18.