Ijtimoiy obyektlar boshqarmasida sarhisob
2025-yil 8-yanvar kuni Ijtimoiy obyektlar boshqarmasining 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar sarhisobi hamda 2025-yil uchun belgilangan vazifalarga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi.
Tadbirda IOB rahbariyati, sex va bo‘linmalari mas'ullari ishtirok etishdi.
Tadbirda so‘z olgan IOB bosh muhandisi v.b. Elyor Risqulov 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar yuzasidan ma'lumot berib o‘tdi.
Unga ko‘ra, o‘tgan yilda bolalar sog‘lomlashtirish oromgohlari mavsumga tayyorlanib, joriy ta'mirlash ishlari olib borildi. Jumladan, Jizzax viloyati Zomin tumanida joylashgan “Istiqlol” BSOda bino inshootlari joriy ta'mirlanib, ichimlik suvi ta'minoti binosi barpo etildi. Ushbu ishlarga 424 mln so‘m mablag‘ sarflangan.
Shuningdek, Bo‘stonliq tumanidagi “Metallurg” BSOda ham bino inshootlari joriy ta'mirlanib, yo‘llar va yo‘laklarga asfalt qoplamasi yotqizildi. 3 dona hojatxona yangitdan barpo etildi. Bu ishlarga 1 mlrd 356 mln so‘m mablag‘ yo‘naltirilgan.
Bo‘stonliq tumanidagi yana bir oromgoh  - “Gulzor”da ham bino inshootlari joriy ta'mirlanib, yo‘llar va yo‘laklar asfaltlandi.
2-sonli “Metallurg” yotoqxonasi binosining fasad qismi joriy ta'mirlanib, yo‘laklar asfalьt bilan qoplangan. Binoning birinchi qavatida “Nuroniylar” maskani tashkil etildi. Mazkur ishlarga 369 mln so‘m mablag‘ sarflandi.
Hamshaharlarimizning sevimli maskani bo‘lgan “Delfin” akvabog‘i mavsumga joriy ta'mirlandi. Hudud yo‘laklariga qaytadan bruschatkalar yotqizib chiqildi. Akvabog‘dagi ta'mir ishlariga 309 mln so‘m mablag‘  xarajat qilindi.
2024-yilda barcha maktabgacha ta'lim tashkilotlarida 68 mln so‘mlik joriy ta'mir ishlari olib borildi.
12-sonli maktabgacha ta'lim tashkiloti OKMKning 75 yilligi arafasida mukammal ta'mirdan chiqarilib, foydalanishga topshirildi.
Shuningdek, o‘zining 60 yilligini nishonlagan “Metallurg” madaniyat saroyinin fasad qismi va kirish yo‘laklari ham joriy ta'mirdan chiqarildi. Ta'mir ishlariga 122 mln so‘m mablag‘ sarflandi.
Yig‘ilish so‘ngida Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi mas'ullari bu yil o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarni muvaffaqiyatli amalga oshirgan holda, yanada yuqori marralarni zabt etishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.
Ma'lumot uchun:  Ijtimoiy obyektlar boshqarmasi tasarrufida 15 ta maktabgacha ta'lim tashkiloti, o‘g‘il-qizlarning sport bilan muntazam shug‘ullanishlari uchun 15 turdagi to‘garaklarni o‘z ichiga olgan 2 ta sport majmualari faoliyat yuritadi. Bundan tashqari, "Bolajon” va "Yoshlar" bog‘lari, viloyatimizning Bo‘stonliq tumanida joylashgan "Metallurg", "Gulzor", Piskent tumanidagi “Tong”, Jizzax viloyatidagi "Istiqlol" bolalarni sog‘lomlashtirish oromgohlari,  “Metallurg” madaniyat saroyi, Idoraviy uy-joy kompleksi, 1- va 2-sonli yotoqxonalar, Sanatoriy-profilaktoriy, “Delfin” akvabog‘i, “Moviy tog‘lar” dam olish maskani va “Oltin-Olma” pansionatlari boshqarma tarkibida bo‘lib, kombinat ishchi-xodimlari hamda ularning oila-a'zolariga va hamshaharlarimizga xizmat ko‘rsatib kelmoqda.

Summary report of the social facilities department
On 8 January 2025, the meeting was held by the Social facilities department to summarize the work carried out in 2024 and set the tasks for 2025.
The event was attended by the management of the Social facilities department, the heads of departments and divisions.
Speaking at the event, the Acting chief engineer of the Social facilities department Elyor Riskulov presented the information on the work carried out in 2024.
According to him, last year, the children's recreation camps were prepared for the season and routine repairs were carried out. In particular, the buildings of the "Istiklol" CRC, located in Zaamin district of Jizzakh region, were renovated and the potable water supply building was built. 424 million UZS were spent on these works.
Also, in the “Metallurg” CRC in Bostanlyk district, the building structures were repaired and the roads and sidewalks were asphalt paved. 3 toilets were newly built. 1 billion 356 million UZS were allocated for these works.
In another children camp in Bostanlyk district – “Gulzor” – the building structures were also repaired and roads and sidewalks were asphalted.
The facade of the “Metallurg” dormitory building No. 2 was repaired and sidewalks were paved with asphalt. The “Nuroniylar” boarding house was placed on the first floor of the building. 369 million UZS were spent on these works.
The “Delfin” aquapark, a favorite place of our fellow citizens, was repaired for the season. Paving stone blocks were again laid on the sidewalks of the area. 309 million UZS were spent on repairs at the Aquapark.
In 2024, the routine repairs worth 68 million UZS were carried out in all preschool educational organizations.
The Preschool educational institution No. 12 was completely renovated and put into operation on the eve of the 75th anniversary of AMMC.
Also, the facade and entrance corridors of the “Metallurg” palace of culture, which celebrated its 60th anniversary, were also renovated. 122 million UZS were spent for the repairs.
At the end of the meeting, the representatives of the Social facilities department expressed their readiness to achieve even higher goals, having successfully achieved the goals set for this year.
For your information: The Social facilities department operates the 15 preschool educational institutions, 2 sports complexes with 15 types of boys and girls hobby groups to regularly engage in sports. In addition, the "Bolajon" and "Yoshlar" parks, the children's recreation camps "Metallurg" and "Gulzor" in Bostanlyk district of our region, "Tong" in Piskent district, "Istiklol" in Jizzakh region, the "Metallurg" palace of culture, the Departmental housing complex, the Hostels No. 1 and 2, the Sanatorium-preventive center, the "Delfin" aquapark, the "Maviy toglar" recreation center, and the "Oltin-Olma" resort hotel are in the structure of the department and serve the workers of the combine, their families, and our fellow citizens.