STTBda mehnat muhofazasi bo‘yicha ustuvor vazifalar muhokama qilindi
Joriy yilning 27-fevral kuni Sanoat temir yo‘l transport boshqarmasida mehnat muhofazasi, xavfsizlik texnikasi, harakat xavfsizligi va sanoat xavfsizligi bo‘yicha 2025-yilda korxona miqyosida amalga oshirilgan ishlar sarhisobi va 2026-yilda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor maqsad va vazifalar yuzasidan kengaytirilgan majlis bo‘lib o‘tdi.
STTB boshlig‘i Sirojiddin Manazarov raisligida bo‘lib o‘tgan majlisda korxonaning bosh muhandisi, sex, xizmat va bo‘lim rahbarlari, muhandis-texnik xodimlari, bosh mutaxassislar va mehnatni muhofaza qilish xizmati xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbirda 2025-yilda korxonaning mehnatni muhofaza qilish xizmati xodimlari tomonidan olib borilgan ishlar,mehnatni muhofaza qilish bo‘yicha belgilangan chora-tadbirlarning ijrosi va mehnatni muhofaza qilishga oid qonunchilik talablarining bajarilishi bo‘yicha ishlar sarhisob qilindi.
Shuningdek, 2026-yilda mehnatni muhofaza qilish bo‘yicha korxona o‘z oldiga qo‘ygan rejalari va maqsadlarini amalga oshirish bo‘yicha majlis ishtirokchilarining taklif va mulohazalari tinglandi.

В УПЖТ обсудили приоритетные задачи в сфере охраны труда
27 февраля этого года в управлении промышленного железнодорожного транспорта состоялось расширенное совещание, посвящённое вопросам охраны труда, техники безопасности, безопасности движения и промышленной безопасности.
Участники подвели итоги работы предприятия в 2025 году и определили приоритетные цели и задачи на 2026 год.
Совещание прошло под председательством начальника УПЖТ Сирожиддина Маназарова. В обсуждении приняли участие главный инженер предприятия, руководители цехов, служб и отделов, инженерно-технические работники, главные специалисты, а также сотрудники службы охраны труда.
В ходе мероприятия был представлен подробный отчёт о деятельности службы охраны труда за 2025 год, проанализировано выполнение запланированных мероприятий, а также соблюдение требований действующего законодательства в области охраны труда и промышленной безопасности.
Отдельное внимание уделили планам на 2026 год: участники совещания высказали предложения и замечания по дальнейшему совершенствованию системы охраны труда, укреплению производственной дисциплины и повышению уровня безопасности на всех участках работы.
По итогам встречи ответственным лицам были даны соответствующие поручения по реализации намеченных задач.