2025-yilning 28-yanvardan 3-fevralga qadar, “Olmaliq KMK” AJ 3-Mis boyitish fabrikasiga quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
Vazifalari:
- Ishlab chiqarish rejalarini belgilangan koʻrsatkichlarini bajarish uchun fabrikaning boʻlinmalarining oʻzaro belgilangan vazifalarini ishlarini tashkil etilishini ta’minlaydi;
- Fabrikaning barcha boʻlinmalari ishini muvofiqlashtirishni ta’minlaydi, ishlab chiqarishda texnologik buzilishlarni bartaraf etadi;
- Texnologik uskunalarning toʻgʻri ishlashi va rejim koʻrsatkichlari va normalariga rioya etilishi boʻyicha fabrikaning boʻlinmalarida texnologik intizomga rioya etilishini nazorat qiladi, tasdiqlangan prognozlar, jadvallar, rejimlar, buyurtmalardan chetga chiqish sabablarini bilib oladi, aniqlangan burilishlar va buzilishlarni bartaraf etish boʻyicha tezkor, taʻsirchan choralarni koʻradi;
- Zarurat boʻlganda, yuzaga kelgan masalalarni yechishda boʻlim rahbarlari bilan birgalikda tuzatish ishlarini ishlab chiqadi, fabrikaning boʻlim boshliqlari, bosh mutaxassislar, boʻlim boshliqlarini jalb etadi;
- Foydali qazilmalarni boyitish fabrikasi, ishlab chiqarish-texnik boʻlim boshligʻining yozma va ogʻzaki buyruqlarini va koʻrsatmalarini bajaradi;
- Ishlab chiqarish faoliyatini barqarorlashtirish, mahsulot sifatini yaxshilashga yoʻnaltirilgan ishlarni tezkor tashkil etish boʻyicha takliflar kiritadi;
- Fabrikada texnologik intizomga rioya etilishini va texnologik uskunalarning toʻgʻri ishlashini nazorat qiladi;
- Ishlab chiqarish rejalarini bajarilganligini boʻlinmalar boʻyicha tahlil qiladi;
- Ishlab chiqarish xarajatlarini kamaytirish boʻyicha tizimli ishlarni amalga oshiradi;
- Texnologiyani takomillashtirish va ishlab chiqarishda xavfsiz mehnat sharoitlarini yaratish boʻyicha tavsiya va takliflar kiritadi;
- Yangi texnologiyalarni joriy etish boʻyicha markaziy laboratoriya bilan birgalikda texnikaning muammoli masalalarini hal etishda ishtirok etadi;
- Ishlab chiqarish texnologiyasi sohasidagi ilgʻor ichki va xorijiy tajribani oʻrganadi, ishlab chiqarish samaradorligini oshirish chora-tadbirlarini ishlab chiqadi va amalga oshirishda ishtirok etadi;
- ISO 9001 sifat menejmenti tizimi boʻyicha texnik hujjatlarning saqlanishini nazorat qiladi;
- Yuqori tashkilotlar hujjatlarini, "Olmaliq KMK" AJ rahbariyatining buyruqlari, koʻrsatmalari va farmoyishlarini oʻz vaqtida nazorat qilish va ijro etish ishlarini olib boradi.
Talablar:
- Ish tajribasi: foydali qazilmalarni boyitish fabrikalarida kamida 3 yil;
- Oliy ma’lumotli texnik taʻlim yoʻnalishida;
- Davlat va rus tillarida ravon soʻzlasha olish;
- Fabrikaning texnologik koʻrsatkichlarini bilish;
- Texnik hujjatlashtirish standartlarini bilish;
- Boyitish fabrikasi faoliyatiga taalluqli boʻlgan qonunlar, metodik adabiyotlar, hujjatlashtirishni bilishi shart.
- Mehnat muhofazasi, xavfsizlik, sanoat sanitariyasi va yongʻindan himoya qilish qoidalari va qoidalarini bilish;
- Sifat-miqdoriy va suv sarfi sxemalarini hisoblashni bilish;
- Fabrika texnologiyasida qoʻllaniladigan reagentlarning kimyoviy xususiyatlarini bilish;
- Korxonaning tuzilishi, ishlab chiqarish va uning boʻlinmalari oʻrtasidagi funktsional aloqalarni bilish;
- Texnik hujjatlarni ishlab chiqish va bajarish tartibi toʻgʻrisidagi bilimlar.
Asosiy koʻnikmalar:
- Barcha birliklarning oʻzaro muvofiqlashtirilgan ishlarini muvofiqlashtirish;
- Ishlab chiqarish koʻrsatkichlarini rejalashtirish;
- Hujjatlar bilan ishlash, mustaqil ravishda yozma fikr bildirish, metodika tavsiyalar berish qobiliyati;
- Muzokara olib borish, mustaqil qarorlar qabul qilish;
- Tashkiliy ishlar;
- Shaxsiy kompyuterda foydalanuvchi darajasida ishlash;
- Ishda axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish;
- Ofis jihozlaridan foydalanish;
- Oʻz fikrlarini aniq va ravshan ifoda etish, ishlab chiqarish masalalari boʻyicha operativ yigʻilishlar oʻtkazish;
- Mineral boyitishni oʻrganish va qazib olish;
- Ishlarning sifat nazoratini amalga oshirish;
- Word, Excel dasturlarida ishlash qobiliyati;
- Maxsus tayyorgarlik talab qilinmaydi.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123 orqali yuboring.
Rezyumelarga biriktirish lozim:
- pasport;
- mehnat daftarchasi;
- diplom.
Diqqat! Yuqoridagi tanlov talab va mezonlariga javob bermaydigan, shuningdek, ataylab yolgʻon maʻlumotlarga ega, qayta yuborilgan, xatolar (tahrirlar) va tuzatishlar bilan toʻldirilgan nomzodlarning Rezyume/Maʻlumotnomalari chetlashtiriladi (diskvalifikatsiya qilinadi) va tushuntirishsiz koʻrib chiqilmaydi.
Tanlovlardan muvofaqiyatli oʻtib, kombinatda ish boshlagan fuqarolarga “Olmaliq KMK” AJ Jamoa shartnomasida koʻzda tutilgan barcha ijtimoiy imtiyozlar kafolatlanadi:
Izoh: Agar siz ishga qabul qilish jarayonida korrupsion xarakterdagi faktlarga duch kelsangiz, zudlik bilan kombinatning Komplayens-nazorat xizmatining stop.corruption@agmk.uz elektron pochta manziliga xabar yuboring (tasdiqlovchi hujjatlar va ilovasi bilan (audio/video yozuvlar va boshqalar).