05 Avgust 2024, 15:45
2024-yil 5 avgustdan 15 avgustga qadar, “Olmaliq KMK” AJ Axborot texnologiyalari departamentiga quyidagi yoʻnalish boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
- Axborot texnologiyalari, kompyuter fanlari, muhandislik yoki shu bilan bog‘liq sohalar bo‘yicha oliy maʼlumot.
- Axborot texnologiyalari sohasida kamida 5 yillik ish tajribasi;
- Rahbarlik lavozimlarida (IT-bo‘lim menejeri, loyiha rahbari va h.k.) kamida 3 yillik tajriba;
- IT-strategiyalarni ishlab chiqish va amalga oshirish hamda yirik IT-loyihalarni boshqarish tajribasi.
- Zamonaviy IT-texnologiyalar va tendensiyalar, jumladan, bulutli texnologiya, maʼlumotlar bazasini boshqarish tizimlari va boshqalar bo‘yicha chuqur tushuncha;
- Turli operatsion tizimlar (Windows, Linux, Unix) va tarmoq infratuzilmalari bilan ishlash tajribasi;
- Biror dasturlash tilini bilish;
- Loyihalarni boshqarish metodologiyalarini (Agile, Scrum, Waterfall) bilish;
- IT sohasida byudjetlarni boshqarish va moliyaviy rejalashtirish ko‘nikmalari;
- Axborot texnologiyalari va maʼlumotlarni himoya qilish sohasidagi qonunchilik va normativ talablarni tushunish;
- Analitik ko‘nikmalar;
- Ishbilarmonlik muzokaralarini olib borish, mustaqil qarorlar qabul qilish qobiliyati;
- Strategik qarorlar qabul qilish va o‘zgarishlarni samarali boshqarish qobiliyati.
- Ishlab chiqarish samaradorligini oshirish va mehnat sharoitlarini yaxshilash maqsadida zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, barcha daraja va bosqichlarda avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlarini joriy etish;
- Axborot tizimlari va resurslarini keng joriy etishni nazarda tutuvchi raqamli transformatsiya dasturlarini o‘z vaqtida joriy etishni nazorat qilish;
- Elektron hujjat almashinuvi, elektron xizmatlar va kombinat bo‘limlari o‘rtasidagi elektron hamkorlikning boshqa shakllarini kengaytirish uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish;
- Kombinat bo‘limlarining axborot tizimlari va resurslarini joriy etishni nazorat qilish va o‘z vaqtida joriy etish, bo‘linmalararo elektron hamkorlikni tashkil etish bo‘yicha yagona texnologik yondashuvni amalga oshirish, yagona elektron reyestrlar va maʼlumotlar bazalarini shakllantirish;
- Kombinat faoliyatiga innovatsiyalarni joriy etish uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish, raqamlilashtirishning o‘sishini rag‘batlantirish, jumladan, kompleks avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlarini joriy etish;
- Manfaatdor vazirlik va idoralar bilan birgalikda raqamlilashtirish sohasida idoralararo dasturlar, konsepsiyalar va strategiyalarni ishlab chiqishni tashkil etish.
- Liderlik sifatlari va jamoani motivatsiya qilish qobiliyati;
- Aʼlo kommunikativ ko‘nikmalar va boshqaruvning turli darajalari bilan o‘zaro aloqa qilish qobiliyati;

05 Августа 2024, 15:45
С 5 августа по 15 августа 2024 года принимаются резюме в Департамент информационных технологий АО “Алмалыкский ГМК” по следующию направлению:
- Высшее образование в области информационных технологий, компьютерных наук, инженерии или смежных дисциплин.
- Минимум 5 лет опыта работы в области информационных технологий;
- Не менее 3 лет опыта на руководящих должностях (менеджер IT-отдела, руководитель проектов и т.д.);
- Опыт разработки и реализации IT-стратегий и управления крупными IT-проектами.
- Глубокое понимание современных IT-технологий и тенденций, включая облачные вычисления, системы управления базами данных, и т.д.;
- Опыт работы с различными операционными системами (Windows, Linux, Unix) и сетевыми инфраструктурами;
- Знание одного из языков программирования;
- Знание методологий управления проектами (Agile, Scrum, Waterfall).
- Навыки управления бюджетами и финансового планирования в области IT;
- Понимание законодательных и нормативных требований в области информационных технологий и защиты данных;
- Аналитические навыки;
- Ведение деловых переговоров, принятия самостоятельных решений;
- Способность принимать стратегические решения и эффективно управлять изменениями.
- Внедрение современных информационно-коммуникационных технологий, автоматизированных систем управления всех рангов и уровней, с целью повышения производительности и улучшения условий труда в АО «Алмалыкский ГМК»;
- Контроль своевременного внедрения ведомственных программ цифровой трансформации, предусматривающих широкое внедрение информационных систем и ресурсов;
- Создание необходимых условий для дальнейшего расширения электронного документооборота, электронных услуг и других форм электронного сотрудничества между подразделениями комбината;
- Контроль и своевременное внедрение информационных систем и ресурсов подразделений комбината, реализация единого технологического подхода по организации межведомственного электронного сотрудничества, формирование единых электронных реестров и баз данных;
- Создание необходимых условий для внедрения инноваций в деятельность комбината, стимулирование роста цифровизации, в том числе внедрение комплексных автоматизированных систем управления;
- Организация разработки ведомственных программ, концепций и стратегий в сфере цифровизации совместно с заинтересованными Министерствами и Ведомствами.