05 Avgust 2024, 15:55 3273
2024-yil 5 avgustdan 15 avgustga qadar, “Olmaliq KMK” AJ Ishlab chiqarishni avtomatlashtirish boshqarmasiga quyidagi yoʻnalish boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
• Avtomatlashtirish , axborot texnologiyalari, kompyuter fanlari, muhandislik yoki shunga o‘xshash yo‘nalishlar bo‘yicha oliy maʼlumot.
• Avtomatlashtirish va axborot texnologiyalari sohasida kamida 5 yillik ish tajribasi;
• Rahbarlik lavozimlarida (IT bo‘limi menejeri, loyiha rahbari va h.k.) kamida 3 yillik ish tajribasi;
• Avtomatlashtirish va IT sohasida yirik loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish tajribasi.
• Zamonaviy IT texnologiyalari, aloqa vositalari, avtomatlashtirish  va hisoblash texnikasini chuqur tushunish, ularning texnik ekspluatatsiya xususiyatlari, konstruktiv xususiyatlari, maqsadi va qoidalarini tushunish;
• To‘g‘ridan-to‘g‘ri xizmat vazifalariga bog‘liq bo‘lgan turli elektron tizimlar va tarmoq infratuzilmalari bilan ishlash tajribasi;
• Bir yoki bir nechta dasturlash tilini bilish;
• Loyihalarni boshqarish metodologiyalarini bilish (Agile, Scrum, Waterfall);
• Avtomatlashtirish  va IT sohasida byudjetlarni boshqarish va moliyaviy rejalashtirish ko‘nikmalari;
• Ishlab chiqarishni rejalashtirish va operativ boshqarishni tashkil etish, ishlab chiqarish texnologiyasi;
• Axborot texnologiyalari va maʼlumotlarni himoya qilish sohasidagi qonunchilik va normativ talablarni tushunish. Mehnat muhofazasi, texnika xavfsizligi, ishlab chiqarish sanitariyasi va yong‘indan muhofaza qilish qoidalari va normalari;
• Analitik ko‘nikmalar;
• Ishbilarmonlik muzokaralarini olib borish, mustaqil qarorlar qabul qilish, ishbilarmonlik yozishmalarini olib borish, texnik jihatdan savodli hujjatlar yaratish ko‘nikmalari, muloqotda nutqni to‘g‘ri va savodli qo‘yish;
• Strategik qarorlar qabul qilish va o‘zgarishlarni samarali boshqarish qobiliyati.
• Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini, barcha darajalar va bosqichlar avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlarini joriy etish, ishlab chiqarish samaradorligini oshirish va mehnat sharoitlarini yaxshilash maqsadida joriy etish;
• Axborot tizimlari va resurslarni keng joriy etishni nazarda tutuvchi raqamli transformatsiya dasturlarining o‘z vaqtida joriy etilishini nazorat qilish;
• OKMK bo‘limlarida avtomatlashtirish  vositalari, aloqa vositalari va hisoblash texnikasining ehtiyojini aniqlash, ularni hisobga olish va taqsimlash;
• Texnologik nazorat va avtomatlashtirish  qurilmalarini, rentgen-spektral va radioizotop texnikasi, hisoblash texnikasi, aloqa vositalarini o‘z vaqtida va sifatli taʼmirlash va texnik xizmat ko‘rsatishni tashkil etish;
• O‘z vakolatlari doirasida OKMK bo‘yicha radiatsion xavfsizligi masalalarini nazorat qilish;
• Kombinat bo‘limlari o‘rtasida elektron hamkorlikning turli shakllarini, elektron hujjat aylanishini kengaytirish uchun zarur shart-sharoitlar yaratish;
• Axborot tizimlari va kombinat bo‘limlari resurslarining o‘z vaqtida joriy etilishini nazorat qilish, elektron hamkorlikni tashkil etish bo‘yicha yagona texnologik yondashuvni amalga oshirish, yagona elektron reyestrlar va maʼlumotlar bazalarini shakllantirish;
• Kombinat faoliyatiga innovatsiyalarni joriy etish uchun zarur shart-sharoitlar yaratish, raqamlilashtirish o‘sishini rag‘batlantirish, shu jumladan, kompleks avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlarini joriy etish;
• Vazirlik va idoralar bilan birgalikda raqamlilashtirish sohasida idoralararo dasturlar, konsepsiyalar va strategiyalarni ishlab chiqishni tashkil etish.
• Liderlik sifatlari va jamoani motivatsiya qilish qobiliyati;
• Aʼlo darajadagi kommunikativ ko‘nikmalar va turli boshqaruv darajalari bilan o‘zaro hamkorlik qilish qobiliyati;
• Strategik fikrlash va tashkilotning kelajakdagi IT va avtomatlashtirish  sohasidagi ehtiyojlarini oldindan ko‘ra bilish qobiliyati;

05 Августа 2024, 15:55 3270
С 5 августа по 15 августа 2024 года принимаются резюме в Управление автоматизации производства АО “Алмалыкский ГМК” по следующию направлению:
• Высшее образование в области автоматизации, информационных технологий, компьютерных наук, инженерии или смежных дисциплин.
• Минимум 5 лет опыта работы в области автоматизации и информационных технологий;
• Не менее 3 лет опыта на руководящих должностях (менеджер IT-отдела, руководитель проектов и т.д.);
• Опыт разработки и реализации крупных проектов в сфере автоматизации и IT.
• Глубокое понимание современных IT-технологий, средств связи, автоматизации и вычислительной техники, их технико-эксплуатационные характеристики, конструктивные особенности, назначение и правила эксплуатации;
• Опыт работы с различными электронными системами, связанными с непосредственно выполняемыми служебными задачами, и сетевыми инфраструктурами;
• Знание одного или нескольких языков программирования;
• Знание методологий управления проектами (Agile, Scrum, Waterfall);
• Навыки управления бюджетами и финансового планирования в сфере автоматизации и IT;
• Организацию планирования и оперативного управления производством, технологию производства;
• Понимание законодательных и нормативных требований в области информационных технологий и защиты данных. Правила и нормы охраны труда, техники безопасности, производственной санитарии и противопожарной защиты;
• Аналитические навыки;
• Ведение деловых переговоров, принятия самостоятельных решений, ведение деловой переписки, навыки создания технически грамотных документов, правильная и грамотная постановка речи при общении;
• Способность принимать стратегические решения и эффективно управлять изменениями.
• Внедрение современных информационно-коммуникационных технологий, автоматизированных систем управления всех рангов и уровней, с целью повышения производительности и улучшения условий труда в АО «Алмалыкский ГМК»;
• Контроль своевременного внедрения ведомственных программ, предусматривающих широкое внедрение информационных систем и ресурсов;
• Определяет потребность, ведет учет и распределение средств автоматизации, связи и вычислительной техники по подразделениям АО «Алмалыкский ГМК»;
• Организовывает своевременный и качественный ремонт и техническое обслуживание приборов технологического контроля и автоматики, рентгеноспектральной и радиоизотопной техники, средств вычислительной техники, средств связи;
• В рамках своей компетенции курирует вопросы радиационной безопасности по АО «Алмалыкский ГМК»;
• Создание необходимых условий для дальнейшего расширения электронного документооборота, электронных услуг и других форм электронного сотрудничества между подразделениями комбината;
• Контроль и своевременное внедрение информационных систем и ресурсов подразделений комбината, реализация единого технологического подхода по организации межведомственного электронного сотрудничества, формирование единых электронных реестров и баз данных;
• Создание необходимых условий для внедрения инноваций в деятельность комбината, стимулирование роста цифровизации, в том числе внедрение комплексных автоматизированных систем управления;
• Организация разработки ведомственных программ, концепций и стратегий в сфере цифровизации совместно с заинтересованными Министерствами и Ведомствами.
• Лидерские качества и умение мотивировать команду;
• Отличные коммуникативные навыки и способность взаимодействовать с различными уровнями управления;
• Стратегическое мышление и умение предвидеть будущие потребности организации в сфере IT и автоматизации;