3-MBF ga rezyumelar qabul qilinadi
“Olmaliq KMK” AJ 3-Mis boyitish fabrikasiga quyidagi yo‘nalishlar uchun onlayn-rezyumelar qabul qilinadi.
1. Loyihalash bo’yicha muhandis
• Loyiha avtomatlashtirish vositalaridan, raqobatbardosh mahsulotlarning ilg'or tajribalaridan foydalangan holda, ayniqsa murakkab, murakkab va o'rta murakkablikdagi mahsulotlarning loyihalarini, texnik va ishchi loyihalarini ishlab chiqadi, shu bilan birga ishlab chiqilayotgan dizaynlar texnik shartlarga, standartlarga, mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik standartlariga, talablarga muvofiqligini ta'minlaydi. ishlab chiqarishning eng tejamli texnologiyasi, shuningdek, ularda standartlashtirilgan va birlashtirilgan qismlar va yig'ish birliklaridan foydalanish.
• Sxematik diagrammalar va qoralama konstruksiyalar asosida alohida konstruksiya elementlarining kinematik diagrammalarini, umumiy sxemalarini va nazariy bog‘lanishlarini tuzadi, ishchi konstruksiyalarni tekshiradi va ishning mutaxassisligi yoki profili bo‘yicha chizmalarni nazorat qiladi, tabiatdan murakkab qismlarning eskizlarini oladi va murakkab detallashtirishni amalga oshiradi.
• Korxonada ishlab chiqarilayotgan yangi va modernizatsiya qilingan konstruksiyalarning namunaviy namunalari, agregatlari, tizimlari va qismlarini, mahsulotlarni o‘rnatish, sozlash, sinovdan o‘tkazish va ishga tushirishda, ixtirolar va sanoat namunalariga talabnomalar tayyorlashda, shuningdek, ishlab chiqarish sifatini yaxshilash bo‘yicha ishlarda ishtirok etadi. Loyihalashtirilgan mahsulotlarni, ularning elementlarini modernizatsiya qilish, unifikatsiyalash hamda standartlar va sertifikatlar loyihalarini ishlab chiqish.
• Ma'lumoti: oliy texnik, 1-2 toifali muhandis-konstruktor lavozimida kamida 3 yil ish tajribasi.
• Hujjatlar bilan ishlash, mustaqil ravishda yozma fikr bildirish, uslubiy tavsiyalar tuzish qobiliyati.
• Loyihalashtirilgan ob'ektlar, mexanizmlar, konstruktsiyalarni loyihalash, ishlatish va o'rnatish usullari va ularni ishlab chiqarish texnologiyasi.
• Qurilmalar, mexanizmlar va boshqa ob'ektlarning parametrlari va xususiyatlari, ular loyihaning analoglari hisoblanadi.
• Word, Excel dasturlari bilan ishlash qobiliyati.
• Kasbiy muloqot.
• Tashkiliy qobiliyatlar.
• Boshqaruv qarorlarini qabul qilish.
• Uskunalarni o'rnatish, sozlash va sozlash usullari.
• Chizmalar va boshqa loyiha hujjatlarini ishlab chiqish va bajarish bo'yicha standartlar, usullar va ko'rsatmalarni bilishi kerak.
• Loyihalashda texnik hisob-kitoblarni o'tkazish usullari.
• Qurilishda ishlatiladigan materiallar va ularning xususiyatlari.
• Tayyor mahsulotdan eskizlar ishlab chiqish.
• Nazariy ma'lumotlar asosida chizmalarni amalga oshirish.
• Zamonaviy kompyuter texnologiyalari, aloqa va aloqa vositalari.
• Jarayon davomida hamkorlikning keyingi shartlari muhokama qilinadi.
2. Muhandis mexanik
• Uskunaning eskirishi, ishlamay qolishi sabablarini o'rganishda ishtirok etadi,avariya hodisalarni tekshirish, ularni bartaraf etish va oldini olish bo'yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqish va amalga oshirish.
• Samarasiz uskunalarni yuqori samaraligiga almashtirish bo'yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqadi va amalga oshiradi, rejadan tashqari ta'mirlash va uskunalarning ishlamay qolishini kamaytirish, ehtiyot qismlar, yig'ilishlar va mexanizmlarni ta'mirlash va tiklashning yangi ilg'or usullarini qo'llash asosida ta'mirlash va texnik xizmat ko'rsatish xarajatlarini kamaytirish.
• Uskunalarni o'rnatish bo'yicha ishlarning sifatini, mablag'larning oqilona sarflanishini nazorat qiladi.
• Kapital ta'mirlash uchun, omborlarda uskunalarni to'g'ri saqlash.
• Rejadan tashqari to'xtashlarning oldini olish bo'yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqadi va amalga oshiradi.
• Uzel va detallarning xizmat muddatini uzaytirish, ta'mirlash davrlarini yaxshilash uchun asbob-uskunalar xavfsizligi, uning ishlash ishonchliligini oshirish.
• Uskunalarning mavjudligi va harakatini hisobga olish, tuzish va texnik va hisobot hujjatlarini rasmiylashtirish.
• Samarasiz uskunalarni almashtirish bo'yicha chora-tadbirlarni ishlab chiqadi va amalga oshiradi.
• Yuqori samarali, rejadan tashqari ta'mirlash va uskunalarning ishlamay qolishini kamaytirish, ehtiyot qismlar, yig'ilishlar va mexanizmlarni ta'mirlash va tiklashning yangi progressiv usullarini qo'llash asosida ta'mirlash va texnik xizmat ko'rsatish xarajatlarini kamaytirish.
• Ish tajribasi: muhandislik va texnik lavozimlarda kamida 3 yil.
• Hujjatlar bilan ishlash, mustaqil ravishda yozma xulosa berish, uslubiy tavsiyalar berish qobiliyati;
• Muzokaralar olib borish, mustaqil qarorlar qabul qilish;
• Word, Excel dasturlarida ishlash qobiliyati.
• Biznes aloqasi;
• Tashkiliy qobiliyat;
• Boshqaruv qarorlarini qabul qilish;
• Uskunani o'rnatish,  va sozlash usullari.
• Ta'mirlash ishlarini tashkil etish va texnologiyasi.
• Texnik hujjatlarni olib borish, saqlash.
• Ehtiyot qismlar va materiallar uchun arizalarni malakali tayyorlash.
• Ishda axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan (AKT)foydalanish.
• Jarayonda hamkorlikning keyingi shartlari muhokama qilinadi.
3. Sozlash muhandisi
• Oliy yoki o'rta maxsus texnik ma'lumot;
• Avtomatlashtirilgan boshqaruv tizimlarida kamida 3 yillik tajriba.
• Sanoat dasturlarini ishlab chiqishning umumiy tamoyillarini bilish;
• Texnologik jarayonlarni avtomatlashtirish standartlari va qoidalarini bilish;
• Tarmoq texnologiyalari va protokollarini bilish;
• Texnik hujjatlarni o'qish darajasida ingliz tilini bilish;
• Elektr zanjirlarini o'qishni bilish;
• NO’Ani bilish;
• Avtomatlashtirishning funktsional diagrammalarini o'qish qobiliyati;
• Avtomatlashtirishni ishga tushirish tajribasi;
4. Sinov bo’yicha muhandis
• Mazkur kasbda kamida 1 yillik ish tajribasiO'rta maxsus ma'lumot (oliy ma'lumotga ustunlik beriladi).
• Har xil turdagi va tizimlarning yuqori voltli elektr qurilmalarini qismlarga ajratish, yig'ish, o'rnatish va kapital ta'mirlash qobiliyati.
• Birlamchi va ikkilamchi kommutatsiya va masofadan boshqarishning ayniqsa murakkab sxemalari bilan ustaxonaning ishlab chiqarish maydonlariga xizmat ko'rsatish qobiliyati.
• Texnologik uskunalar sxemalarini sozlash, ta'mirlash va sozlash qobiliyati.
• Elektr va elektron qurilmalarni saqlash, sozlash va sozlash qobiliyati.
• Transistorlar va mantiqiy elementlarga asoslangan yarimo'tkazgichli qurilmalardan foydalangan holda murakkab masofadan himoya qilish moslamalarini, avtomatik uzatish kalitlarini, shuningdek, murakkab sxemalarni saqlash va sozlash qobiliyati.
• O'lchov transformatorlarining aniqlik sinfini tekshirish qobiliyati.Kabel liniyalarini ta'mirlash, o'rnatish va demontaj qilish qobiliyati.Elektr dvigatellari, elektr qurilmalari va turli quvvatdagi transformatorlarni kapital ta'mirdan so'ng kompleks sinovdan o'tkazish qobiliyati.Ta'mirlangan uskunani ishga tushirishga tayyorlash qobiliyati.Himoya uskunalari va avtomatlashtirish va telemexanika qurilmalarining murakkab qurilmalaridagi sxemalarni sozlash va nuqsonlarni bartaraf etish qobiliyati.Turli murakkablikdagi kommutatsiya davrlari bilan elektr jihozlarining ishlashidagi nosozliklar va nosozliklarni aniqlash va bartaraf etish qobiliyati.Rektifikator qurilmalarini ta'mirlash, o'rnatish, o'rnatish va sozlashni bajarish qobiliyati.Yig'ish va elektr sxemalarini o'qish qobiliyati.
5. Asosiy texnik uskunalar va jihozlar monitoringi muhandisi
• Yangi elektr jihozlarini o'rganish va diagnostika qilish, yangi uskunalarni sinovdan o'tkazish va ishga tushirish.
• Uskunalarni sinovdan o’tkazish (trekerlar, sensorlar).
• Yangi uskunaning ishlashini tushunish, ishda yangi asbob-uskunalardan foydalanish bo'yicha batafsil hisobotlarni tayyorlash, yechimni tayyor mahsulot sifatida taqdim etish qobiliyati.
• Oliy texnik ma'lumot qabul qilinadi;
• Ishonchli foydalanuvchi darajasida kompyuter bilimi;
• Asosan har qanday elektr jihozlari, sozlash, ishga tushirish, sozlash, har xil turdagi dasturiy ta'minot bilan ishlash tajribasi.
• Texnik hujjatlarni o'qish qobiliyati.
• Texnik hujjatlar bo'yicha olingan bilimlarni amaliyotda qo'llash, tayyor mahsulotga yaqin yechimlarni taklif qilish qobiliyati.
• og'zaki nutqda ravonlik, xodimlar bilan muloqot qilishda o'z fikrlarini aniq ifodalash qobiliyati;
• hujjatlar bilan ishlash, mustaqil ravishda yozma fikr bildirish, uslubiy tavsiyalar tuzish;
• muzokaralar olib borish, o'z vakolatlari doirasida mustaqil qarorlar qabul qilish;
• ishda axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan (AKT) foydalanish
• ofis jihozlaridan foydalanish.
Bilish shart:
• Elektr qurilmalarini texnik ekspluatatsiya qilish qoidalari;
• Elektr qurilmalarini ishlatish uchun xavfsizlik qoidalari;
• Uskunaning texnik tavsifi va uni ishlatish qoidalari;
• Yuk ko'tarish mexanizmlari va kranlarni loyihalash va xavfsiz ishlatish qoidalari;
• Shaxsiy kompyuter tomonidan foydalanuvchi darajasidagi operatsiyalar.
Qabul qilingan rezyumelarni koʻrib chiqishning xolisligini ta’minlash uchun, ularni koʻrib chiqish va malaka talablari/mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida  2023-yil 15-martdan 31-martgacha quyidagi havolada keltitilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123  orqali yuboring.

Онлайн-приём резюме в МОФ-3
- Разрабатывает эскизные, технические и рабочие проекты особо сложных, сложных и средней сложности изделий, используя средства автоматизации проектирования, передовой опыт конкурентоспособных изделий, обеспечивает при этом соответствие разрабатываемых конструкций техническим заданиям, стандартам, нормам охраны труда и техники безопасности, требованиям наиболее экономичной технологии производства, а также использование в них стандартизованных и унифицированных деталей и сборочных единиц.
- Составляет кинематические схемы, общие компоновки и теоретические увязки отдельных элементов конструкций на основании принципиальных схем и эскизных проектов, проверяет рабочие проекты и осуществляет контроль чертежей по специальности или профилю работы, снимает эскизы сложных деталей с натуры и выполняет сложные деталировки.
- Участвует в монтаже, наладке, испытаниях и сдаче в эксплуатацию опытных образцов изделий, узлов, систем и деталей новых и модернизированных конструкций, выпускаемой предприятием продукции, в составлении заявок на изобретения и промышленные образцы, а также в работах по совершенствованию модернизации, унификации конструируемых изделий, их элементов и в разработке проектов стандартов и сертификатов.
- Образование: высшее техническое.
- Образование среднее профессиональное (техническое) образование и стаж работы в должности техника-конструктора не менее 3 лет.
- Работа с документами, умение самостоятельно дать письменное заключение, составить методические рекомендации.
- Методы проектирования, эксплуатации и монтажа проектируемых объектов, механизмов, конструкций и технологию их производства.
- Параметры и характеристики приборов, механизмов и прочих объектов, которые считаются аналогами проектируемых.
- Умение работать в программах Word, Exсel.
- Деловое общение.
- Организаторские способности.
- Принятие управленческих решений.
- Методы монтажа, регулировки и наладки оборудования.
- Должен знать стандарты, методики и инструкции по разработке и оформлению чертежей и другой конструкторской документации.
- Методы проведения технических расчетов при конструировании.
- Применяемые в конструкциях материалы и их свойства.
- Разработка эскизов с готового изделия.
- Реализация чертежей, основанная на теоретической информации.
- Современные средства вычислительной техники, коммуникаций и связи.
- Дальнейшие условия сотрудничества будут обсуждаться в процессе.
2. Инженер механик
- Принимает участие в изучении причин повышенного износа оборудования, его простоев, в расследовании аварий, разработке и внедрении мероприятий по их ликвидации и предупреждению.
- Разрабатывает и внедряет мероприятия по замене малоэффективного оборудования высокопроизводительным, по сокращению внеплановых ремонтов и простоев оборудования, снижению затрат на ремонт и его содержание на основе применения новых прогрессивных методов ремонта и восстановления деталей, узлов и механизмов.
- Контролирует качество работ по монтажу оборудования, рациональное расходование средств на капитальный ремонт, правильность хранения оборудования на складах.
- Разрабатывает и осуществляет мероприятия по предупреждению внеплановых остановок оборудования продлению сроков службы узлов и деталей, межремонтных периодов, улучшению сохранности оборудования, повышению надежности его в эксплуатации.
- Принимает участие в работе по учету наличия и движения оборудования, составлению и оформлению технической и отчетной документации.
- Опыт работы: на инженерно-технических должностях не менее 3-х лет.
- Работы с документами, умение самостоятельно дать письменное заключение, составить методические рекомендации;
- Ведения переговоров, принятия самостоятельных решений;
- Умение работать в программах Word, Exel
- Организаторские способности;
- Принятие управленческих решений;
- Организация и технология ремонтных работ.
- Работа на уровне пользователя на персональном компьютере;
- Ведение технической документации, её хранение.
- Грамотное составление заявок на запасные части и материалы.
- Использование в работе информационно-коммуникационных технологий (ИКТ).
3. Инженер наладчик
- Высшее или средне – специальное техническое образование;
- Опыт работы по направлению АСУ ТП не менее 3 лет;
4. Инженер по испытаниям
- Стаж работы не менее 1 года по данной профессии;
- Образование средне специальное (высшее приветствуется).
- Умение производить разборку, сборку, установку и капитальный ремонт высоковольтных электроаппаратов различных типов и систем;
- Умение обслуживать производственные участки цеха с особо сложными схемами первичной и вторичной коммутации и дистанционного управления;
- Умение производить наладку, ремонт и регулировку схем технологического оборудования;
- Умение обслуживать, налаживать и регулировать электрические и электронные приборы;
- Умение обслуживать и производить наладку сложных дистанционных защит, устройств автоматического включения резерва, а также сложных схем с применением полупроводниковых установок на транзисторных и логических элементах;
- Умение проверять класс точности измерительных трансформаторов.
- Умение производить ремонт, монтаж и демонтаж кабельных линий.
- Умение производить комплексные испытания электродвигателей, электроаппаратов и трансформаторов различных мощностей после капитального ремонта.
- Умение подготавливать отремонтированное оборудование к сдаче в эксплуатацию.
- Умение производить наладку схем и устранять дефекты в сложных устройствах средств защиты и приборах автоматики и телемеханики.
- Умение выявлять и устранять неисправности и отказы в работе электрооборудования со схемами включения разной сложности.
- Умение производить ремонт, монтаж, установку и наладку выпрямительных устройств.
- Умение читать монтажные и принципиальные схемы.
5. Инженер по мониторингу основного тех.оборудования
- Изучение и диагностика нового электрооборудования, тестированием и введением в эксплуатацию нового оборудования;
- Тестировать оборудование (трекеры, датчики, сенсоры);
- Разбираться в работе нового оборудования, готовить развернутые отчеты по применению нового оборудования в работе, умение представить решение как готовый продукт.
- Профильное техническое образование высшее приветствуется;
- Знание компьютера на уровне уверенного пользователя;
- Опыт работы преимущественно с любым электрооборудованием, настройка, пуск, наладка, работа с ПО различного типа.
- Умение читать техническую документацию.
- Применение на практике полученных знаний их документации, способность предлагать решения близкие к готовому продукту.
- владение устной речью, способность ясно выражать свои мысли при контактах с сотрудниками;
- работы с документами умения самостоятельно дать письменное заключение, составить методические рекомендации;
- ведения переговоров, принятие самостоятельных решений в пределах своей компетентности;
- использование в работе информационно-коммуникационных технологий (ИТК);
- Правила технической эксплуатации электроустановок;
- Правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок;
- Технические характеристики оборудования и правила его эксплуатации;
- Правила устройства и безопасной эксплуатации грузоподъемных механизмов и кранов;
- Использование в работе информационно коммуникационных технологий;
- Работы на уровне пользователя персональным компьютером.
В целях обеспечения объективности при рассмотрении поступивших Резюме, справку-объективку кандидатов (соискателей) просим направить по указанной форме https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123, для дальнейшего их препровождения на рассмотрение и оценку на соответствие квалификационным требованиям/критериям, в Приемную комиссию АГМК с 15 по 31 марта 2023 года.