2025-yilning 28-yanvardan 3-fevralga qadar, “Olmaliq KMK” AJ 3-Mis boyitish fabrikasiga quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha rezyumelar qabul qilinadi:
Kvalifikatsion talablar:
- Ta'lim: oliy texnik.
- Ish tajribasi: muhandislik va texnik lavozimlarda kamida 1 yil.
- Chizmalarni va sxemalarni o'qish qobiliyati.
- Uskunani ta'mirlash bo'yicha tajribaga ega bo'lishi kerak.
- Uskunalar uchun texnik hujjatlarni tayyorlash tartibini bilishi kerak.
- Mehnatni muhofaza qilish, xavfsizlik, sanoat sanitariyasi va yong'indan himoya qilish qoidalari va normalarini bilish.
Kasb majburiyatlari:
- Yonuvchi-moylash materiallari uchun zarur hisobot va arizalarni o'z vaqtida tayyorlash.
- 3-Mis boyitish fabrikasida yonuvchi-moylash materiallarini to'g'ri tanlash va sarflash (standartlarga muvofiq) ustidan texnik nazoratni amalga oshirish.
- Tizimlarni takomillashtirish, yonuvchi-moylash materiallaridan oqilona foydalanish, mexanizmlar va jihozlarning ishdan chiqishi sababli oqib ketishini oldini olish bo'yicha ishlarni tashkil etish.
- Yonuvchi-moylash materiallari sifatini nazoratini takomillashtirish va ularning buzilishiga yo'l qo'ymaslik.
- Mehnat va ishlab chiqarish intizomiga rioya qilish.
Asosiy vazifalar:
- Moylash va yonuvchan materiallarni sarflash ehtiyojlarini ishlab chiqishda ishtirok etish.
- Moylash va yonuvchan materiallarning to'g'ri va samarali sarflanishi ustidan texnik nazoratni amalga oshirish, yonuvchi-moylash materiallari sarfi to'g'risida hisobot tayyorlash.
- Yonuvchi-moylash materiallari harakati uchun texnik hujjatlarni tayyorlash va muntazam ravishda to'ldirish.
- Sexlarning yog 'stansiyalaridan yog' namunalarini yig'ish va tahlil qilish uchun tegishli laboratoriyalarga topshirish.
- Yoqilg'i-moylash materiallari sarfi bo'yicha hisobotlarni tuzish, bo'limning belgilangan hisoboti uchun yig'ma ma'lumotlarni tayyorlash.
- Yillik (oylik, choraklik) prognozni, yoqilg'i-moylash materiallarini sarf qilish bo'yicha tashkiliy va texnik tadbirlarning bajarilishi to'g'risida (oylik, choraklik, yillik) hisobot tuzish.
- Sexlar va bo'linmalardan arizalarni yig'ish, yoqilg'i-moylash materiallariga bo'lgan ehtiyoj uchun, yig'ma yillik arizalarni tayyorlash.
- Bosh mexanigi bo'limi uchun texnik hujjatlarni hisobga olish va tizimlashtirish (yo'riqnoma, nizom va boshqalar).
- pasport;
- mehnat daftarchasi;
- diplom.