“Xondiza” kon boshqarmasi bo'sh ish o'rinlari
“Olmaliq  KMK” AJ  “Xondiza” kon boshqarmasida quyidagi boʻsh ish oʻrinlariga test jarayonlari tashkil etiladi.
Uchastka geologi
oliy,
sohasi bo‘yicha
Diplom (bakalavr, magistr)
Тalab etilmaydi
- Tog’-kon lahimlarini birlamchi hujjatlashtirish;- geologik xarita, reja (plan) va qirqim (razrez)larda ishlash;
-tog’ jinslari va minerallarni to’g’ri tasniflay olish;
- shaxsiy komputerda foydalanuvchi darajasida ishlash koʻnikmalari va  geologiyaga oid kompyuter dasturlarini bilish GIS.
Telefon aloqasi va radio uzatish stansiya qurilmalari elektromontyori
Оliy yoki Oʻrta-maxsus ( kollej), sohasi bo‘yicha
Telefon aloqasi va radio uzatish stansiya qurilmalari elektromontyori boʻyicha oʻrta-maxsus yoki oliy maʼlumotli diplom
Talab etilmaydi
- Qurilmaning maqsadi va telefon aloqasi uskunasining ishlash printsipi va texnik foydalanish qoidalarini bilish
- Kabel liniyalarini, telefon sxemalarini ta'mirlash va farqlay olish,
- "Panasonic" ATS uskunalarini bilish
- Elektrotexnika nazariyasini bilish va radio komponentlar haqida tushunchaga ega boʻlish.
Taʼmirlovchi-chilangar
Oʻrta, oʻrta-maxsus (kollej), texnik,
Uskunalarni ta'mirlash bo'yicha o'rta maxsus diplom
Talab etilmaydi - asbob-uskunalar, jihozlar mexanizmlari, umuman jihozlar tarkibiga kiruvchi butlovchi qismlar va detallarning chizmalarini o‘qiy olishi;- demontaj, o'rnatish, yig'ish va demontaj qilish, metallga ishlov berish, sozlash, butlovchi qismlar va qismlarni, jihoz mexanizmlarini ta'mirlash uchun asbob tanlashni bilishi kerak;- uskunani tashkil etuvchi qismlar va agregatlarni tozalash va yuvishni bilishi kerak;- asbob-uskunalar tarkibiga kiruvchi agregatlarning tishli, kalitli, shlitsali ulanishlarini yig`a olishi;- nazorat-o‘lchash asboblari yordamida asbob-uskunalar mexanizmlarini tashkil etuvchi qismlarni o‘lchashni bilishi lozim;
Elektrogaz payvandlovchi
Oʻrta, oʻrta-maxsus (kollej),
o'rta, o‘rta-maxsus (kollej) diplom, payvandlash bo'yicha guvohnoma
Talab etilmaydi - sodda chizmalarni o‘qiy olishi, gaz ballonlari va jihozlarini ishga tayyorlay olishi;- payvandlash tartibini to'g'ri tanlay olishi;- Payvandlash ishlarini turli usullarda, turli fazoviy pozitsiyalarda bajara olishi;- turli konfiguratsiya va o'lchamdagi qismlarni payvand qila olishi lozim.
Nazorat-oʻlchov asboblari va avtomatika boʻyicha chilangar
Oʻrta-maxsus
( kollej) yoki oliy sohasi bo‘yicha
ahborotlashtirish va avtomatlashtirish yo’nalishi bo’yicha mahsus kurslarni tugatganlik bo’yicha sertifikat yoki o’lchov vositalariga tehnik hizmat ko’rsatish huquqini beruvchi guvohnoma bo’lganda maqsadga muvofiq bo’ladi.
Ish tajribasi bo’yicha: faoliyat turidan qatiy nazar, ahborotlashtirish va avtomatlashtirish yo’nalishi bo’yicha  bir yildan kam bo’lmagan ish tajribasiga ega bo’lishi lozim.
Qila olishi kerak:
- NO’A  va A chilangari, Nazorat va o’lchov asbobolari turlari, ish pirinsiplari, tuzilishini bilishi lozim;
- Mantiqiy dasturiy boshqariluvchi PLK –lar bo’yicha ma’lumotga ega bo’lishi lozim:
- Dasturlash tillari bo’yicha boshlang’ich bilimlarga ega bo’lishi lozim;
- Elektron uskunalarni ish pirinsiplarini va ofis tehnikalariga mustaqil ishlata olishi lozim;
- Uskunalarning funksional, prinsipial va o’rnatish chizmalarini bilishi lozim;
- Yarim o’tqazgichlar shartli belgilarini va ish pirinsiplarini bilishi lozim;
- Har hil turdagi   to’g’irlagichlarni elektr zanjirga ulash chizmalarini chizishni bilishi lozim;
- NO’A  va A chilangari Nazorat va o’lchov asbobolarining nosozliklari sabablarini va ularni bartaraf etish usullarini bilishi lozim;
- hissiy jihatdan barqaror, ish paytida stressga dosh bera olish;
- shaxsiy komputerda foydalanuvchi darajasida ishlash koʻnikmalari;
Avto haydovchi (motovoz)
O‘rta-maxsus
(kollej) yoki oliy,
Motovoz yoki teplovoz mashinisti guvohnomasi
Ish tajribasi kamida
2 yil
- Dizel dvigatellarini, elektr jihozlarini, tormoz tizimlarini, lokomotivning yurgizish mexanizmlarini, uning yuk ko'tarish moslamalarini yaxshi holatda saqlashni bilishi kerak.
- Motovoz  haydovchisining yordamchisi, dvigatel brigadasi a'zolari va stansiya navbatchisi bilan aloqa stansiyasi bo'yicha muzokaralar olib borish va xushyorlikni nazorat qilishni bilishi kerak.
- ta'mirlash, o'rnatish va yuklash-tushirish ishlarini bajarishda kran qurilmalari va lokomotivning boshqa maxsus mexanizmlari va qurilmalarini boshqara olishi kerak.
- Lokomotiv, uni ko'tarish va boshqa maxsus jihozlarning nosozliklarini bartaraf eta olishi kerak.
Mashinist yordamchisi (motovoz)
Kasbiy ta'lim
Mashinist yordamchisi (motovoz, teplovoz, vagon) sifatida ishlash huquqini beruvchi guvohnoma.
- Motovoz  haydovchisining yordamchisi, dvigatel brigadasi a'zolari va stansiya navbatchisi bilan aloqa stansiyasi bo'yicha muzokaralar olib borish va xushyorlikni nazorat qilishni bilishi kerak.
Oʻrta, oʻrta-maxsus (kollej),
Ekskavatorni boshqarish huquqi uchun ruxsatnoma bilan "C" va "D" kategoriya, traktor haydovchilik guvohnomasi.
- Ekskavator yordamida ishlarni bajara olishi kerak
- ekskavatorning kichik nosozliklarini tezda bartaraf eta olish
- har xil turdagi tuproqlar bilan ishlash tamoyilini tushuna olish
- o'zi bajaradigan ish sohasidagi xavfsizlik standartlarini tushuna olish
- amaldagi yo'l harakati qoidalarini, shuningdek, yong'in va texnik xavfsizlik qoidalari to'plamini mukammal tushuna olish
- ekskavatorning asosiy texnikasi va ishlash rejimlarini bilish
- hissiy jihatdan barqaror, ishda stressga dosh bera olish;
- favqulodda yoki ekstremal vaziyatda to'g'ri echimni tezda topa olish
Qabul qilingan rezyumelarni ko'rib chiqishning xolisligini ta'minlash uchun, ularni ko'rib chiqish va malaka talablari / mezonlariga muvofiqligini baholash maqsadida kombinatning Kadrlar bilan ishlash xizmatiga 2022-yil 19-avgustdan 23-avgustgacha havolada keltirilgan forma https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123 orqali yuboringrezyumelarga mehnat daftarchalarini va talab etilgan guvohnomalarni biriktirish lozim.

- Первичнно документировать разработки месторождений;
- навыки работы на персональном компьютере на уровне пользователя и знание геологических компьютерных программ ГИС;
Электромонтер устройств телефонной связи и радиопередач
Средне-специальное
(колледж) или высшее
по направлению
Диплом о среднем или высшем образовании в области электромонтажа оборудования телефонной связи и радиопередающих станций или электромонтера по ремонту электрооборудования.
Не требуется - Знать назначения устройства и принцип действия телефонных связных оборудований и правила технической эксплуатации -   Должен уметь ремонтировать и различать кабельные линии связи, схематику телефонных аппаратов,
- Знать оборудования АТС "Panasonic"
- Знать теории по электротехнике и
иметь пониятие о радиодеталях.
Техник со средним, средне-специальное
Диплом о среднем образовании в области ремонта оборудования
Не требуется - Должен уметь читать чертежи узлов и деталей, входящих в состав оборудования, механизмов оборудования, оборудования в целом; - Должен уметь выбирать инструмент для производства работ по демонтажу, монтажу, сборке и разборке, слесарной обработке, регулировке, ремонту узлов и деталей, механизмов оборудования, оборудования в целом;
- Должен уметь производить очистку и промывку деталей и узлов, входящих в состав оборудования;
- Должен уметь собирать резьбовые, шпоночные, шлицевые соединения узлов, входящих в состав оборудования;
- Должен уметь производить измерения узлов и деталей, входящих в состав оборудования, механизмов оборудования при помощи контрольно-измерительных инструментов;
Среднее, средне-специальное
Диплом о среднем образовании в области сварочных работ
Не требуется
- Должен уметь читать простые чертежи, подготавливать газовые баллоны и оборудование к работе,
- Должен уметь правильно выбирать нужный режим сварки;
- Должен уметь выполнять сварку различными способами, в различных пространственных положениях;
- Должен уметь сваривать детали различных конфигураций и размеров;
- Должен уметь длительно сосредотачивать внимание;
Слесарь контрольно-измерительных приборов и автоматики
Средне-специальное (колледж) или высшее
Приветсвуються сертификаты о прохождении специальных курсов по КИП и А или сертификаты на право технического обслуживания средств измерений.
Независимо от вида деятельности необходимо иметь не менее одного года стажа работы по направлению КИП и А
Должен уметь:
Слесарь КИП и А должн знать типы, принципы работы и устройство контрольно-измерительных приборов; Иметь представления (информацию) о программируемых логических контроллерах ПЛК; Иметь начальные знания о языках програмирования;  - Должен уметь самостоятельно пользоваться электронным оборудованием, и знать принципы работы офисной техникой; - Должен знать функциональные, принципиальные и установочные чертежи оборудования; - Знать условные обозначения и принципы работы полупроводников; - Должен уметь рисовать чертежи подключения различных типов выпрямителей к электрической цепи; Слесарь КИП и А должны знать причины неисправностей контрольно-измерительных приборов и методы их устранения;  - эмоционально устойчив, способен выдерживать стрессы во время работы; - навыки работы на персональном компьютере на уровне пользователя;
Мотоводитель (мотовоз оборудованый грузопдъёмным механизмам)
Удостоверение машиниста мотовоза или  тепловоза
Не менее
2 года.
- Должен уметь Содержать в исправном состоянии дизельные двигатели, электрооборудования, тормозные системы, ходовые части мотовоза, его подъемного оборудования - Должен уметь вести по переговорному устройству переговоры с помощником машиниста мотовоза, членами бригады мотовоза и дежурным по станции при взаимном контроле за работоспособностью и проверке бдительности - Должен уметь управлять крановыми установками и другими специальными механизмами и устройствами мотовоза при выполнении ремонтных, монтажных и погрузочно-разгрузочных работ. - Должен уметь Устранять неисправности мотовоза, его подъемного и другого специального оборудования.
Помощник машиниста (мотовоз оборудованый грузопдъёмным механизмам)
Удостоверение на право работы помощником машиниста (мотовоза, тепловоза, автодрезины)
Не требуется - Должен уметь содержать в исправном состоянии дизельные двигатели, электрооборудования, тормозной системы, ходовых частей мотовоза, его подъемного оборудования - Должен уметь вести по переговорному устройству переговоры с помощником машиниста мотовоза, членами бригады мотовоза и дежурным по станции при взаимном контроле за работоспособностью и проверке бдительности - Должен уметь управлять крановыми установками и другими специальными механизмами и устройствами мотовоза при выполнении ремонтных, монтажных и погрузочно-разгрузочных работ. - Должен уметь устранять неисправности мотовоза, его подъемного и другого специального оборудования.
Водитель экскаватора
Средне-специальное, по направлению
Удостверение машиниста тракториста кат. “С” и “Д” с разрешением на права работы экскватора
Не требуется - Должен уметь выполненять работы с применением экскаватора- уметь оперативно ликвидировать мелкие неисправности экскаватора
- уметь разбираться в принципе работы с различными типами грунтов
- уметь разбираться в нормах безопасности в области выполняемых им работ
- уметь отлично разбираться в актуальном ПДД, а также в комплексе правил пожарной и технической безопасности
- знать основные приемы и режимы работы экскаватора
- быть эмоционально устойчив, способен выдерживать стрессы на работе;
- уметь быстро найти правильное решение в экстренной или экстремальной ситуации
В целях обеспечения беспристрастности и объективности рассмотрения поступивших резюме/справка-объективку кандидатов (соискателей), просим направить по адресу электронной почты рабочего органа Приемной комиссии АГМК Службы по работе с кадрами для дальнейшего их перепровождения на рассмотрение и оценку на соответствие к квалификационным требованиям/критериям. Обязательно прикрепите к резюме копии трудовой книжки, паспорта и диплома. Отправлять документы в Приемную комиссию АГМК  с 19 августа по 23 августа 2022 года до 17:00 часов: https://ahds.agmk.uz:8443/ords/f?p=123 .
Не будут приняты к рассмотрению и будут дисквалифицированы без объяснения причин, Резюме/справка-объективка кандидатов (соискателей) поступившие в нерабочее время и в нерабочие дни. (Рабочее время: с 08:00 по 17:00).
В целях исключения дублирования работ, убедительно просим Соискателей не отправлять свои Резюме/справка-объективу кандидатов (соискателей) на адрес электронной почты антикоррупционного подразделения. Резюме/справка-объективка кандидатов (соискателей) отправленные в антикоррупционное подразделение не будут рассмотрены и будут дисквалифицированы без объяснения причин.