Tibbiyot sohasi xodimlariga bayram tabrigi
Inson hayotiga dahldor bo‘lgan o‘ta mas'uliyatli kasbni zimmasiga olib,  bugungi murakkab sharoitda butun salohiyati va tajribasi, kuch va g‘ayratini unga baxshida etib, xizmat vazifalarini sharaf bilan ado etayotgan shifokorlarning har biri e'zozga va e'tirofga munosibdir.
Zero, bemorlar hayotini asrash, ularga yuksak e'tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish, aholi salomatligi muhofazasi borasida ham betinim xizmat qilib, o‘z burchingiz va qasamyodingizga sodiq qolib, zimmangizdagi vazifalarni doimo  fidoyilik bilan bajarmoqdasiz.
Olmaliq kon-metallurgiya kombinati tasarrufidagi sanatoriy profilaktoriy, korxonalardagi tibbiy sanitariya punktlari, oilaviy poliklinika hamda maktabgacha ta'lim muassalarida faoliyat yuritayotgan  shifokor va hamshiralar har qanday vaziyatlarda ham  ishchi-xodimlar salomatligi uchun kurashib, ularga malakali tibbiy xizmat ko‘rsatib kelayotganliklari alohida e'tirofga loyiq. Sizlar ishchi-xodimlarimizning salomatligini muhofaza qilish, ularga yuksak e'tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish borasida  fidoyilik namunalarini ko‘rsatib kelayapsiz. Buning uchun barchangizga alohida minnatdorlik bildiraman.
Bugun davlatimiz tomonidan tibbiyot sohasida ulkan islohotlar amalga oshirilmoqda. Bu islohotlar, eng avvalo tibbiyot tizimini yanada rivojlantirish, zamon talablari va jahon andozalariga mos bo‘lishini ta'minlashni maqsad qilgan. Albatta, bu islohotlarni amalga oshirishda va Davlatimiz rahbari tomonidan olib borilayotgan kuchli ijtimoiy siyosatni izchil hayotga tatbiq etilishida sizlarning alohida o‘rningiz va ishtirokingiz bor.
Jumladan, Olmaliq kon-metallurgiya kombinati ham Olmaliqdagi tibbiyot  muassasalarini doimo qo‘llab-quvvatlab keladi.  Soha xodimlariga munosib mehnat sharoitlarini yaratish va sifatli tibbiy xizmat bilan ta'minlash maqsadida  Olmaliq shahar tug‘ruq kompleksi va Tibbiyot birlashmasi qoshidagi kombinat poliklinikasida  to‘liq rekonstruksiya  qilinib, zamonaviy tibbiyot jihozlari bilan ta'minlagan holda foydalanishga topshirildi.
Biz bu yo‘nalishdagi ishlarni davom ettiramiz. Zero, inson qadri va uning salomatligi biz uchun ustuvor vazifalardan biridir.
Fursatdan foydalanib, barchangizni Olmaliq kon-metalurgiya kombinati ko‘p ming sonli mehnat jamoasi va shaxsan o‘z nomimdan yana bir bor samimiy tabriklab, sizlarga mustahkam sog‘lik, tinchlik-xotirjamlik, mas'uliyatli va sharafli ishlaringizga ulkan zafarlar tilayman!

Holiday congratulations on medical worker's day
Your work is an important and responsible mission that requires deep knowledge, high professionalism and inner strength. Thanks to your experience and dedication, you worthily fulfill the tasks assigned to you, demonstrating the potential and confidence in every decision.
Your efforts are not only treatment and care for patients, but also the daily preservation of human lives, ensuring the safety of public health and unwavering adherence to the oath and duty before the society. With endless devotion to your work, you invariably come to aid of those who need it, showing attention and care to everyone.
Of course, the contribution of doctors and nurses of health resorts, medical and sanitary centers of structural divisions, family clinics and preschool institutions of the Almalyk Mining and Metallurgical Combine to the fight for health of the workers, providing qualified medical services deserves attention and recognition. I express special gratitude to each of you for the dedication and care you give to people.
Today, our state is carrying out large-scale reforms in the field, aimed at further developing the medical system so that it meets modern requirements and world standards. Of course, your role in the consistent implementation of these changes and the social policy pursued by the head of our state is invaluable.
The plant always provides support to the medical institutions of Almalyk. In order to create decent working conditions for industry workers and provide high-quality medical services, the Almalyk Town Maternity Complex and the polyclinic at the Medical Association have been completely reconstructed and equipped with modern equipment by the AMMC. We will continue to work to support the town's medical institutions, since caring for human health and dignity is one of our priority tasks.
Taking this opportunity, on behalf of the thousands of AMMC employees and on my own behalf, I once again congratulate you on your professional holiday, wish you good health, happiness and prosperity, good luck, success and career growth!